fredf9

Schemat podłączenia przełącznika rozruchu 12/24

Polecane posty

Sadek    1116

Był już gdzieś taki temat. Na styczniku masz (powinien być) schemat podłączenia.

 

A może konkretniej opiszesz problem.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

problem jest taki ze po podaniu napięcia 24v na rozrusznik elektromagnes dziwnie się zachowuje,wyrzuca będix i zaraz chowa dziwnie to wygląda ale ciągnik idzie zapalić.I teraz pytanie czy trzeba założyć elektromagnes na 24v czy błąd jest w podłączeniu stycznika 12/24?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Telepatycznie nikt nie jest w stanie stwierdzić czy jest błąd w podłączeniu przełącznika. Nie wiadomo też czy sam przełącznik działa prawidłowo, czy rozrusznik jest sprawny. Zwykle nie trzeba nic zmieniać w rozruszniku, powinno działać bez problemu na rozruszniku 12V. Jednak za dużo tu niewiadomych żeby stwierdzić co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0

Jakiego masz MTZ-a z którego roku, ja też miałem z tym problem(przkaznik z 12\24) i najpierw zrobiłem obejście prosto ze stacyjki i działało, jak znajde to ci wyśle fote jak to jest podłączone:p .



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0

Mój odnośnik

 

 

Mam nadzieje że to coś pomoże jak naprawisz to mi powiec :rolleyes:

Edytowano przez Jacooo


Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

ciągnik odpala normalnie tylko ten elektromagnes się dziwnie zachowuje,wygląda to tak ze będiks wyskakuje do kaca i zaraz chowa się do połowy ale trwa to bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel14011    0

problem jest taki ze po podaniu napięcia 24v na rozrusznik elektromagnes dziwnie się zachowuje,wyrzuca będix i zaraz chowa dziwnie to wygląda ale ciągnik idzie zapalić.I teraz pytanie czy trzeba założyć elektromagnes na 24v czy błąd jest w podłączeniu stycznika 12/24?

Panowie przełącznik 12V/24V rozłącza jeden akumulator z instalacji i włącza go w szereg z rozrusznikiem.

Zaznaczam, że jest wtedy podawane na rozrusznik 24V, a instalacja na pozostałe odbiorniki 12V. Elektromagnes włączający bendix (jak i cały rozrusznik) powinien być na 24V.

 

Napisz więcej jak wygląda odpalenie silnika.

-Czy da radę pokręcić trochę silnikiem, czy rozrusznik od razu się wyłącza?

Jak zachowuje się wtedy przełącznik 12V/24V?

-Czy jest wtedy załączony czy też go rozłącza?

 

Wtedy może uda nam się coś podpowiedzieć.

A jeśli rozwiązałeś już problem to pochwal się co było nie tak.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1590    1

Witam posiadam traktorek zrobiony na podzespołach mercedesa 608 jest w nim rozrusznik 24v instalacja 12v są 2 akumulatory tylko z jednego idzie prąd na instalację drugi służy tylko do rozruchu lecz nie jest ładowany czy jak założył bym przełącznik 12/24 to drugi akumulator będzie ładowany i czy mógłby ktoś dokładnie opisać jak go podłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Tak jeżeli założysz przełącznik 12/24 to oba akumulatory będą się ładowały, opisów jest pełno w sieci jak i na samym przełączniku.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1590    1

Czyli kabel od alternatora musi być podłączony do przełącznika 12/24 i do sruby przy rozruszniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie do śruby na rozruszniku. Tylko do przełącznika. Na pokrywce jest schemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1590    1

To jakim sposobem będzie ładowanie 2 akumulatora skoro biegun ujemny będzie podłączony do przełącznika 12/24?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spokojna Twoja rozczochrana. O to już zadba przełącznik 12/24V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1590    1

No to wytłumacz mi to w jaki sposób skoro ujemny biegun do przełącznika a dodatni do rozrusznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spójrz na schemat podłączenia przełącznika, a wszystko zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1590    1

O to chodzi że jeszcze go nie kupiłem i dlatego z ciekawości pytam o zasadę działania tylko niestety jak dotąd żadnych konkretów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W czasie rozruchu akumulatory są podłączone szeregowo sam rozrusznik jest zasilany napięciem 24 V.  W każdym innym momencie poza praca rozrusznika równolegle  minusy obu akumulatorów są połączone z masa ciągnika. Proste. Jak powiedział kolega spokojna twoja...........


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1590    1

No tak minusy są połączone a co z plusami właśnie o to mi chodzi skoro plus z jednego akumulatora idzie do przełącznika a plus drugiego akumulatora do rozrusznika to jakim sposobem są równolegle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No tak minusy są połączone a co z plusami właśnie o to mi chodzi skoro plus z jednego akumulatora idzie do przełącznika a plus drugiego akumulatora do rozrusznika to jakim sposobem są równolegle?

Widzę, że nadal nie zajrzałeś do schematu. Więc jakim sposobem chcesz zrozumieć jak to działa? A może nie umiesz czytać tak prostego schematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sama nazwa wskazuje PRZEŁĄCZNIK 12/24. Nawet jeśli tego nie rozumiesz uwierz że działa i przełącza jak należy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1590    1

No i ze schematu wynika że do ładowania 2 akumulatora idzie przewód z zacisku 32a do rozrusznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez seba25
      Witam mam pytanie czy ktoś by mi mógł podpowiedzieć jak wyjąć ten łącznik cewek w rozruszniku bo upaliło mi kabel może ktoś to rozbierał i mógł by pomuc bo nie chce czegoś uszkodzić. Był bym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam 
    • Przez solek01
      Mam problem z rozrusznikiem, jak przekręcałem kluczyk to zgrzytał, obecnie go wyciągnełem przeczyściłem i na ostro kręci, bendiks popycha tryb do przodu i zaraz tryb wraca w tył ale rozrusznik nadal się kręci?
      Co może być przyczyną? 
    • Przez jacus
      mam pytanie jak zdiagnozowac w domowych warunkach taki rozrusznik-wczoraj go wyciagnalem z ciagnika,- podpialem na kablach do drugiego ciagnika i tez nic ..nawet nie obrocil-  nie "cykal" jak zwykly przy awarii, jak go sprawdzic na stole -podpialem prostownik- masa do obudowy, plus na wejscie elektrowlacznika , kabelkiem stykalem i nic- cos zle robie ??? 
    • Przez Dastan
      Mój case jak się dobrze nagrzeje to ma problem z zapalaniem, tzn. problem jest w ogóle z kręceniem, jakby rozrusznik nie dawał rady, jak się bardzo mocno zagrzeje to praktycznie nie potrafi zakręcić i muszę czekac aż ostygnie. Na zimno pali niemal od strzała. Rozrusznik rozkręciłem, tzn wirnik i szczotki bo do przekładni nie zaglądałem. Rozrusznik pada czy coś z silnikiem może być ? 
    • Przez Atomowymichal
      Witam Panowie. Jako nowy użytkownik  pragnę  wszystkich pozdrowić . Nie jestem biegły w temacie traktorów. Mam z dostępnym dla mnie egzemplarzem. Czasem odpala a czasem tylko cyka i zero reakcji. Ma ktoś pomyśl co to może być. Podobno jest czujnik reduktora ale bez zdjęcia nie mogę go znaleźć. Na krótko nie odpala, chyba  że źle to robię. Pomóżcie bo muszę przewieźć przyczepę  jutro
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj