ziom3

C-328 - temperatura płynu chłodniczego

Polecane posty

c330ursus    2

mi nie chodzi o to żeby to zaspawać albo zatkać tyko dorobić jakiś zbiorniczek na końcu wężyka żeby płyn sie nie niszczył. Ale nie wiem czy to jest dobry patent.


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Wiem o co Ci chodzi. Mój kolega ma właśnie wężyk przy oraniu poprowadzony od korka wlewu oleju do silnika do kabiny i olej zbiera. Z tym płynem może byc trudniej umocowanie zbiornika.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Dobry pomysł z tym zbieraniem płynu. W samochodzie jest zbiorniczek wyrównawczy który ma duzo miejsca na gromadzenie płynu który powiekszył swoja objętość. Jednak ten zbiorniczek w ciapku nie musi być duzy bo jednak cały płyn jest w chłodnicy a trzeba zebrac tylko jego nadniamr. wystarczy jakaś butelka 0,5L umieszczona zaraz obok chłodnicy poniżej korka wlewowego, np. z przodu pzred chłodnicą. Wystarczy potem po ostygnieciu zlać spowrotem ten plyn do chłodnicy.

Kolego @c330ursus popieram, Wprowadz ten patent w życie i daj znac jak sie sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

dzisiaj zacząłem z tym zbiorniczkiem robić ale narazie nie widzę problemu najtrudniej buło ściągnąć maskę :rolleyes: (mam kabinę)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Nie wiem co tam trudnego . Odkręcasz 2 śruby (19) ciągnisz maske do siebie opierasz wejściami śrub o ciężarki i maska stoi jak trza. Ja mam ograniczenie na linkę stalową.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

+ 2 śrubki (10) i 2 śrubki (13) pod kabiną i trzy kable od świateł i uszczelka pod kabiną bo ja zdjąłem całą maskę tak, że leży na ziemi. Ja z tym tylko żartowałem, bo mi chodziło o to że zamontowanie zbiorniczka jest takie banalne, a wykręcenie maski jest banalne ale trudniejsze od zamontowania zbiorniczka :rolleyes:


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

A no chyba że tak. Ale ja mam tylko umocowaną kabinie przy przodzie na 2 śruby 19. Ciapek 1976 rok.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Ja mam C-330M i kabinę wysuniętą bardziej w przód (kupiona nie robiona) i trochę bałem się że zerwie kable.


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja też mam kupioną (76 rok) Mam problem ze światłami bo mam nowe klosze przednie (plastiki) i nie działają mi krótkie światła. Jak na krótko kable ustawiałem (tzn. czerwony na dużą żarówkę to były krótkie) ale jak normalnie to nic. Przypuszczam że jak będzie cieplej będę musiał zająć się elektryką. A zaraz po montażu wszytko ładnie grało ;/


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Po montażu czego? sprawdź tyko stacyjkę morze jakiś kabel ci sie oderwał albo ją wymień (koszt ok. 15 zł) a jak chcesz całą instalację wymienić to na allegro można kupić zgodne z kolorystyką + stacyjka + gniazdo bezpieczników (tak jest na zdjęciu) to jest link.

 

http://www.allegro.pl/item293662737_instal..._330_c_360.html

 

Ale ja myślę że będzie coś ze stacyjką albo z kablami idącymi do świateł ja proponuje tyko to wymienić. Ale każdy zrobi jak chce.


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Po montażu całych przednich świateł. Dodam tylko że zaraz op zamontowaniu działały :rolleyes: . Następnego dnia już nie. A co do tej Elektryki to trzeba by całą wymienić . Czy ten zestaw kabli będzie nadawać sie pod alternator już ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

W przednich lampach mam normalne żarówki tak jak chyba w każdym ciapku. Ale planuję małą modernizację i chcę wymienić te normalne żarówki na halogenowe (niebieskie) za 23 złote 2 sztuki. Zastanawiam sie czy moja prądnica uciągnie te żarówki czy nie spale instalacji ani stacyjki i czy akumulator będzie naładowany (w przeciwnym przypadku nie będę robił tego "wynalazku"). (mam jeszcze radio).


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Zrobiłem ten zbiorniczek do zbierania płynu chłodniczego :D:P Przy okazji pomalowałem maskę :D:P Piszcie co myślicie o tym zbiorniczku :D


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

A czy masz jakiś odpowietrznik ?? Bo jak zwiększysz obroty to i zwiększa się ciśnienie w układzdzie chłodzenia.

 

Fajny pomysł przynajmniej stary bidon do czegoś sie przyda :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Mam dziurkę na bidonie :P ok. 3 mm. Bidon nie taki stary kupiłem na stacji benzynowej a koszyczek wykręciłem z owera :P


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Aha a sprawdzałeś już czy bidonik zmieści płyn który wyleci ??


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Bidinik jest 0.5 litra myślę że wystarczy. :D Bo kiedyś ubytek wody nie wynosił druzo :P a płyn ma większą temperaturę wrzenia, ale ja nie jeżdżę tak że sie woda gotuje :D należę raczej do tych ludzi którzy mają lekką nogę :P Nie lubię żyłować traktora, a jak widzę że ktoś jedzie po drodze jedzie tak że asz tłoki biją o zawory to mnie to przeraża. :D :D


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Mi raz się woda zagotowała w ciągniku. Bronowałem po siewie bronami 5kami na 5 biegu. No i jeszcze jak dziadek prasował forszritem (prasa) ale to wąż pękł i uciekła spora ilość wody.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Ja jak bronuje to najpierw 4 a potem jak już nie ma brył to na chwilę 5 i do domu. :P a po siewie nigdy nie bronuje wystarczy grapki za siewnikiem (kilka drutów ) i nie trzeba bronować :P


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No niestety. U mnie zgarniacz się nie nadaje. Myślę nad zrobieniem do bron czegoś takiego

. Tylko nie wiem jakie tam są bron i jak to dokładnie jest zamontowane.

,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobry pomysł z tymi bronami... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

U mnie poprostu jest za delikatny ten zgarniacz. On się nadaje na 5-6 klasę ziemi.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj