andrejus

Ile tak naprawdę ma koni 155.54

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrejus    158

Chyba moje oczekiwania były wygórowane albo moje 155.54 jest troszkę słabe.

Byłem pewny że nie będzie miała co robić z tym pługiem a jednak jest inaczej.

 

Na drugim biegu i II półbiegu ma dosyć ciężko (prędkość około 11-12 km/h ) ziemia ciężka, gliniasta.

Gdy wjadę w glinę i pod górkę pług opuszczony do dna silnik spada z obrotów nawet gdy zredukuje do I półbiegu ( 8-9 km/h )

 

Dodam że nawet gdy ma tak ciężko nie widać z komina żadnego dymka. To właśnie wydaje mi się dziwne.

 

Wiem że jest tu kilka osób które mają ten sam model, więc czekam na wasze odpowiedzi jak to wygląda u was?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

byłem pewny że te 12 km/h będzie śmiagać nawet w glinie.

Pług ażurowy brix, skiby chyba 40, nie jestem pewny bo nie wiem jak je zmierzyć

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałbyś orać z prędkością 12km/h ? Wiesz że przy takim wzroście prędkości, zużycie i moc potrzebna do ciągnięcia pługa wzrasta do kwadratu ? Zdecydowanie lepiej orać wolniej, a szerzej ;)

Edytowano przez AdrianFanDeutz
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja nowym ciągnikiem 100 konnym pług 4x40 na glinach bardzo ciężkich to z prędkością w granicy 6,5 km/h na zimę ciągnę i to ma co robić mój ciągnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

No tak 100 konny ma co robić ale mój ma 145 KM

Jak zmierzyć ile ma jedna skiba?

 

Znajomy ma JD coś około 150KM Orze z predkością 12-14 km/h i to z "piątką" obracaną


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogisiov    9

witam jezeli chodzi o moc tego modelu to kiedus mowiono ze od cyfry modelu (w tym przypadku 155) odejmujemy 7 co daje 148 km :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesio07    1

Chyba moje oczekiwania były wygórowane albo moje 155.54 jest troszkę słabe.

Byłem pewny że nie będzie miała co robić z tym pługiem a jednak jest inaczej.

 

Na drugim biegu i II półbiegu ma dosyć ciężko (prędkość około 11-12 km/h ) ziemia ciężka, gliniasta.

Gdy wjadę w glinę i pod górkę pług opuszczony do dna silnik spada z obrotów nawet gdy zredukuje do I półbiegu ( 8-9 km/h )

 

Dodam że nawet gdy ma tak ciężko nie widać z komina żadnego dymka. To właśnie wydaje mi się dziwne.

 

Wiem że jest tu kilka osób które mają ten sam model, więc czekam na wasze odpowiedzi jak to wygląda u was?

 

Witam

Wg katalogu nowy ciągnik ma 145KM, oczywiście z upływem czasu to się zmienia. Najlepszym sposobem była by hamowania :)

Mam ok 6ha ciężkiej gliny i do orania jej używam kvernelanda pół zawieszanego 5 skibowego.

Na takiej ziemi najważniejsza jest pogoda w jaką orzemy.

Czasami potrafi bez problemu jechać ok 7 km/h przy rozstawieniu 18" a czasami muszę zwężać pług do ok 14" ponieważ ma ciężko.

Tak więc na Twoim miejscu był bym zadowolony z tego wyniku :).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Sam już nie wiem co myśleć.

Do silnika już zaglądaliśmy ze względu na ukrytą wadę o której sprzedawca nas nie poinformował. Pirscienie maja min zuzycie, około 1mm na zamku.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja tam takim ciągnikiem mam pług 4x43cm i orze żółw 1i 4 idzie dobrze też mam taką glinę miejscami ilastą szerokość ciągnika to jest180cm i zabiera więcej niż ślad koła to masz 5x40cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

 

Znajomy ma JD coś około 150KM Orze z predkością 12-14 km/h i to z "piątką" obracaną

a zdrowy psychicznie to on jest?

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

a zdrowy psychicznie to on jest?

:D:D dobre

chyba że są jakieś nowe trendy by z takimi predkosciami co by odkładana skiba leciała metr, lub też tysiące akrów ziemi żeby tak szybko jechać :D lub też ," co to nie ja.. musze robić wszystko inaczej(wg własnego myślenia lepiej ) niż sąsiedzi :lol: a tych nie brakuje.

normalna predkosc to chyba 8 -9 km/h


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

7 km na godz to już jest oki ale nie 12 przecież i ciężej i skiba tak sie nie odkłada i nie przykrywa. ja jak bym orał wszystko z prędkością 8 na godz to bym się cieszył.... renówka 120 i pługiem uni tur 5 skibowy na moich ziemiach zdarza mi się orać 3km na godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Czyli moje oczekiwania były nie z tej ziemi.

 

Teraz zastanawiam się czy kupić 4 skiby czy 5 oczywiście obracane.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ja mam jumza i do tej pory ciągałem pług 3x35, bo z 4x35 radził sobie dobrze tylko na słabszej ziemi. Jumz jak wiadomo ma 60 KM. Dlatego zdecydowałem się na renault 106-54 - podobno 96 KM. Wydawało mi się, że z pługiem 4x35 nie będzie miał najmniejszego problemu. Niestety na ciężkiej glebie, tzn glina miał co robić. Było co prawda bardzo sucho jak w tym roku wykonywałem orkę pod żyto, ale jednak się trochę rozczarowałem mocą tego traktora. Widać francuskie konie mechaniczne są nieco mniejsze od ruskich ;). No i inna sprawa, że renówka idzie zdecydowanie szybciej i łatwiej niż jumz - przedni napęd się przydaje ;).

Aha i z tego co widziałem do tej pory to wszystkie renówki tak mają, że kiedy rośnie obciążenie zbyt bardzo nie dymią. Właściwie to tak powinno być - dobrze wyregulowany silnik nie powinien dymić. Mój T-25 nie dymi, przynajmniej nie mocno, a już ma sporo mtg ;), jumz niestety od kiedy go kupiłem dymi, ale mam koparkę na jumzie i w niej silnik nie dymi, chyba że pod bardzo dużym obciążeniem i renówka też nie dymi pod obciążeniem, tzn puszcza delikatny dymek, ale w porównaniu z C-360 sąsiada to jest tylko delikatna mgiełka :).

 

I jeszcze jedno - co byśmy tutaj nie pisali, każdy orze w innej glebie. I glina glinie nie równa też. Tak więc jeden może orać tym samym traktorem pługiem 4-skibowym i będzie mu szło ciężko, a drugi w innym miejscu kraju będzie orał 5-skibowym i nie poczuje obciążenia. Poza tym, po co męczyć traktor pod zbyt dużym obciążeniem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Racjonalna i wyczerpująca wypowiedź :rolleyes:

4 obracane wystarczą :)

Jaki byście polecili do 10 tyś?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

sam mam zamiar kupic 4 obrotowy 4x40 , teraz mam jeszcze 3x45 ale zaczeła rama pękac . mysle nad kvernelandem ED100, taki mi kolega doradził który handluje i naprawia pługi od kilku lat ;) wzglednie vogel&noot uznane marki, i do kvernelanda czesci niewygórowane cenowo


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Tak jak pisze kolega geo ja MF 3115(ok 115 km) na glinie 4*40 więcej niż 6km/h nie pójdzie, a na piasku 5*40 z prędkością 11km/h nawet nie czuje.to wszystko zależy od gleby jaka posiadasz :P

I nawet jak go dusi i spada z obrotów tez nie kopci.U mnie było na początku tak, że jak zaczął spadać z obrotów to zaraz gasł, ale wymieniliśmy filtry paliwowe i teraz nawet jak jest ciężko to spadnie z obrotów ale go nie idzie zadusić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ja wam powiem ze nie tylko szerokość skiby się liczy ale i kształt korpusu, ustawienie pługa,

co do pługa to polecam overuma jak dla mnie pepszy jak kverneland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz vogel end not, owerun.ja tam używam pierwszy sezon pługa demblon 4x43cm jak narazie sprawuje się dobrze na zabezpieczeniu śrubowym tylko dwa razy mi obcieło śrube a po za tym jak go kupiłem to nic jeszcze nie robiłem za orałem 22ha

 

tak owerun jest lepszy niż keverland albo jak bedziesz miał okazje to pottingier te pługi pracują w skandynawi

 

i może być 4x45 wtedy bedzie krył ciągnik i od miedzy będziesz mógł od orać bo u mnie zostaje 10cm od miedzy bo mam 4x43cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

kwestią pozostaje cenna częsci zamiennych w konću trzeba je kiedyś zmienic kv ma w sumie przystępne ceny.

u mnie pracował 10 lat pług steeno otegem, nikt pewnie nie slyszał nigdy tej nazwy :D ale spisywał sie kapitalnie orząc co roku 25 ha, ale czas na większy.


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Dobrego kverna czy v&n 4-ki nie kupisz za te pieniadze. Za duzy na nie popyt jest, kazdy teraz kupuje nowy czy uzywany ale zachodni ciagnik 100-140 KM i do niego chce 4-ke obrotke. Za ta kase wydaje mi sie bedzie problem.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj