Junkers

Dobry klej do metalu

Polecane posty

Junkers    44

Witam, chciałem się poradzić jaki może być dobry(najlepszy) klej do metalu. Otóż kiedyś kupiłem "Plastic Paddig leak fix" taka tubka większa z takim małym utwardzaczem i tego nie polecam, zakleiłem nim korki w głowicy po uprzednim odpowiednim zabiciu korka, i efekt taki, że jeden korek wywaliło, z nerwów prawie całą tubkę tego kleju wywaliłem do kosza.

 

Od sąsiada pożyczyłem "Distal klej epoksydowy dwuskładnikowy" i "Pro Seal pro weld quick". Który będzie lepszy? Ogólnie jestem za tym drugim, a może jeszcze coś innego, jutro najwyżej bym kupił.

 

 

 

Co do korka to dzisiaj zabiłem nowy korek i okazało się, że nie rozszerzył się dostatecznie po brzegi i boję się że może wypaść, eh te nowe części się nadają do du..


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

jak ty w niedziele takie prace robisz to nie dziw że się nie udają żart :D ale ja mam jakiegoś pecha i nie robię nic w niedzielę a co do kleju to hm nie wiem czy któryś pomoe bo raz że płyn po rozgrzaniu uzyskuje ciśnienie a poza tym klej mosno twardnieje i nie jest elastyczny proponował bym raczej jakąś elastyczną pastę uszczelniającą albo przyłożć się do tego broku żeby siedział idealnie


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

Do montowania "korków" lub jak to inni nazywają "broków jest dobry MATECH NEW MS-60 kupienie grraniczy z cudem i kosztuje ok 150pln za tube ale kładzie na łopatki każde inne uszczelnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jak będziesz zabijał nowy korek, to najpierw włóż go do zamrażarki, na co najmniej godzinę przed montażem, tak by metal się obkurczył, lub lepsza metoda obkurczyć przy pomocy gaśnicy śniegowej. Co do kleju to czerwony LOCTITE.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

Pro Seal pro weld quick w dwuskładniku stosowałem po wcześniejszym oczyszczeniu odtłuszczeniu do zaklejenia misy olejowej i nic nie przecieka


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@mariusz(ZDUN) korek puścił w sobotę, a dzisiaj chciałem przygotować wszystko żeby w poniedziałek aby wlać olej, filtr, zmienić i w pole. Płyn po rozgrzaniu ma ciśnienie jak korek jest dokręcony do końca, jeśli korka nie ma albo jest lekko dokręcony to nie powinno być ciśnienia nawet jak jest termostat, bo termostat ma małą dziurkę do ujścia ciśnienia.

 

@rolniksam2 silikon odpada, tu jest potrzebne coś co będzie trzymać, a nie aby uszczelniać. Korek był trochę za mały(rzemiosło) nie rozszerzył się za bardzo i silikon mógłby wypaść.

 

@agromatik właśnie powinni robić takie korki, że dopiero po schłodzeniu właziły by w dziurę. Wtedy po wbiciu go nie wypadł by na pewno i nie trzeba by było stosować żadnych klejów.

 

Spytam się w sklepie o te nazwy i któryś wybiorę, a jak nie to ten co @Massey podał zalepię i się zobaczy.

 

edit: zastosowalem Pro Seal, cena 27zł, ale bardzo dobry, po zastygnięciu twardy jak kamień i sam się wyrównuje pomimo nierównego nałożenia jak i podłoża.

 

 

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

No właśnie ze moja spawarka zepsuta a u nikogo nie zespawam bo maja roboty od groma ;/ To pękniecie nie jest duże może z 2 cm bo bym trochę drzwi napchnac do kabiny ze względu na to pękniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Klej Auto Weld CX-80 - spawanie na zimno - uszczelniłem wżery 5mm w bloku przy tulejach ( C 330) i trzyma, mogę polecić.

Edytowano przez Legat997

Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Witam.

Nie na temat 330 ale napiszę.

Kombajn.

Mam zerwany gwint śruby w obudowie filtra paliwa. Da radę czymś skleić wkręcić śrubkę by nie sączyła się ropa?? Dodam że nie chcę wymontowywać obudowy filtra, odpowietrzać itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak odtłuścisz powierzchnię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj