Daniellll

Ustawienie pługa obrotowego

Polecane posty

Daniellll    3

co przejaz musze delikatnie kontrolowac dzwignia pozycyjna głembokos ,raz pierwsza skiba przykrywa bruzde a raz nie ,niewiem gdze tkwi błąd mojego ustawienia ramiona sa równej długosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

a moze za szeroko pierwsza skiba ci bierze pewnie wystarczy to ustawic w ciagniku na cięgle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

pług chyba nie idzie równolegle i ściąga go. Stabilizatory boczne masz luźne? Szerokość pierwszej skiby dobrze ustawiona?

@ omen jak można ustawić szerokość pierwszej skiby cięgłem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a czy pług na pewno idzie równolegle? Ja ma ustawiane jakieś po 3,5 cm z każdej strony, czyli pług sie buja 7 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Opona ma 650 to tez tej ziemi troche potrzeba zeby przykryc slad i bruzde

 

Nic niescaga mozna puscic kierownice

 

To bede musiał zwiekszyc luz stabilizarorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

to raczej nie powinno być problemów z przygniataniem, coś z ustawieniem pługa musisz po kobinować, trzeba dobrze dopasować szerokość pierwszej skiby. Za dużo ona też nie może brać bo będzie zły efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie było podobnie na polu robiła się fala wzdłużna i źle były wyregulowanie śruby od koła podporowego, na początku mierzyłem długości gwintów ale jest to za mało precyzyjne, teraz mam poznaczone śruby, jeżeli jedna jest o pół obrotu źle to na polu już widać.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Panowie ja mam podobny problem mam kvernelanda 4 obrotowa i musze regulowac podnosnikiem glebokosc pierwszej skiby bo mi ja wciaga i wtedy kopie a jak ja wynurze lacznikiem gornym to nie moge obrocic bo lapie za ziemie.Robilem kiedys plugiem kolegi i nie wciagalo mi pierwszej skiby. Co robie zle. Ramiona mam w poziomie i w miare rowno ustawione na srodku. Dodam ze orzac na lewa strone tak bardzo jej nie wciaga ale sciaga mi troche ciagnik w strone oranego ale jadac na prawa strone wciaga bardzo. Teraz to chyba juz wole zagonowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sciąga mi pług mocno w strone oranego i pług nie idzie równolegle do kierunku jazdy? Czy to wina tego że boczne odciagi są całkowicie luźne?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Spróbuj skręcić śrubę od regulacji równoległej. Jak mam zdjęte boczne odciągi i nie ma problemu z orką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes123    0

Witajcie mam taki problem mam pług 3 skibowy rabewerk starego typu ciągam go ursusem 385.Gdy próbuje orać i gdy jade w jedną strone to jedzie dobrze lecz gdy go obruce i jade w drugą strone to pług ściąga i niezakrywa bruzdy a po za tym pierwsza skiba za głęboko wchodzi i robi sie fala lecz gdy podniose na pompie to dwie ostatnie skiby nic nieorają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

bo jeżeli masz skręcony łącznik centralny to po podnoszeniu podnośnika w pierwszej kolejności podnosi pług od tyłu po pierwsze rozkręć łącznik centralny pług powinien spierać się tylko na kole podporowym i łączniku a nie na cięgnach z podnośnika lemiesze z obu stron pługa są równe ??


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

ustaw pług z ciągnikiem tak aby os obrotu pokrywała się ze środkiem ciągnika. Co do głebokości tak jak wyżej kolega napisal rozkręć łóącznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Witam. Szukam podpowiedzi co zrobić aby pług obrotowy orał tak samo w obie strony. Obecnie Jadąc w jedną stronę pług orze idealnie, pierwsza skiba dosypuje, skiby ładnie się obsypują, mam zapas mocy i mogę jechać szybciej ( niż z powrotem). Po obróceniu i powrocie, orka jest już bardziej wyskibiona, ciagnik ma ciężej,musze jechać bieg niżej i pierwsza skiba czasem bardziej się wyskibia. Po zaoraniu pola znać każdy przejazd (pług 4 skibowy), 4 skiby ładnie obsypane, cztery wyskibione, cztery łądnie, cztery wyskibione....i tak całe pole. Wydaje mi się że próbowałem już wszystkiego, i nie mam już na to pomysłu. Proszę o jakieś wskazówki, co z tym fantem zrobić. Pług to Unia Ibis M4

  • 0


  •  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odnawiam temat mam takie pytanie jak zrobic żeby obydwie strony mi ładnie kryły bo tak jak kolega juz pisze mi tez jedna strone ladnie ora a w druga juz klapa i widać taki pasy jak orały 4 skiby a jesto unia ibis 3+1 pomocy panowie prubowalem juz wszystkiego co moglem ale nic nadal może podcinacz jest za daleko z jednej strony czy może coś żle ustwaione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jeżeli zawieszenie pługa jest idealnie w osi ciągnika i nw poziomie a pług nie odkłada jednakowo to przyczyny należy poszukać w luzach podnośnika ale nie gdy pług jest podniesiony ale gdy postawimy go na ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj