Polecane posty

kolego misiaul kup te ledy co pokazujesz mam identyczne takie same i mega zadowolony jestem swieci tak jasno ze jak zalozylem i wyjechalem w nocy zapalam az mnie zatkalo wyskoczylem z ladowarki i mowie o ku....wa ale daje hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak wierzycie w 2200lm za 51zł, to życzę powodzenia w użytkowaniu. Zakładając, że z jednej diody dobrej firmy można uzyskać strumień 150-180lm, a cena takiej diody w hurcie przekracza 5zł, wnioski nasuwają się same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48
romek6340    221

Pomijając stronę prawną, że nie możesz ich używać w lampach jak masz je na żarówki halogenowe to do tego strasznie słabo świecą. Nie warto ich kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli miałyby być w lampach roboczych, to od biedy można je tam stosować, teoretycznie przepisy homologacyjne nie mają nic do tego, bo lamp roboczych nie można używać na drodze. Co do świecenia, to np. taka lampka składa się ze 100 diod. Jedna dioda dobrej firmy ma strumień świetlny (w zależności od wykonania) 16-20lm. Te z allegro w większości nie przekraczają 30% tej wartości (zmierzone), czyli 6lm, co daje całkowity strumień na poziomie 600lm. I teraz gdyby udało się z gotowego reflektora uzyskać 60% strumienia samej lampki (co jest i tak bardzo dużą wartością) mamy 360lm. A najtańsza żarówka H3 ma ponad 1500lm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żarówka zawiera stabilizator napięcia dzięki czemu może pracować w zakresie od 12 do 28V, dzięki temu może być stosowana w instalacjach samochodowych 12 i 24 V. Układ ten optymalizuje warunki pracy  żarówki co w praktyce przyczynia się do zwiększenia jej żywotności i niezawodności, ponieważ prąd płynący w obwodzie jest stabilizowany.

To jest najlepsze w opisie aukcji. Ten idiota nawet nie wie, że LED zasila się stałym prądem żeby w ogóle mogły działać, a nie żeby poprawić ich niezawodność. Poza tym najpierw pisze, że żarówka ma stabilizator napięcia, a na końcu pisze, że stabilizowany jest prąd. Mimo sporej wiedzy jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak stabilizator napięcia może stabilizować prąd. Widocznie jeszcze za mało wiem. No ale wielu ludzi się na to złapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do dziennych się nadaje tak jak piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Czy w ogóle jest możliwe zrobienie "żarówki" diodowej, która by mogła zastąpić np. H3 i przy tym mocniej świeciła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"Żarówki diodowej" nie, ale sama LED może bez problemu świecić mocniej niż H3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Chodzi Mi o źródło światła mogące zastąpić halogenową żarówkę w lampie roboczej. Oczywiście dające znacznie więcej światła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za 40zł kupisz cały halogen LED.

Nie ma czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Już nie czepiaj się słówek. Wiadomo o co chodzi. Przyjęło się na lampy robocze mówić halogenówki, stąd zamiast lampa ledowa jest halogen ledowy.

Sam problem jest w tym, że w kombajnie mam halogeny i skoro już one są, to dobrze byłoby tylko żarówki wymienić na LEDy, ale jak widać nie jest to sensowne wyjście.

Trzeba więc myśleć o lampach LEDowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez waldek315
      można zamontować w ciągniku halogeny dalekosiężne??
    • Przez lemysz1
      Witam. Mam problem, poniewaz od pewnego czasu przestały działać mi halogeny na dachu oraz nie działa obrotomierz(mth liczy normalnie). Bezpieczniki są ok (przynajmniej te które znalazłem, żarówki też ok. Jak włącze światła to normalnie wszystko sie podświetla na tabeli przełączników tam gdzie włącza sie halogeny, ale jak włącze to nie działają. Cóz może być przyczyna? Może ma jeszcze gdzieś schowane bezpieczniki? Pozdrawiam
    • Przez Filtheor
      Przestrzegam przed kupnem lamp grzewczych firmy HELIOS o mocy 170W. Zakupiłem 10 sztuk, każda z nich niby ma działać 5000h...a działały max miesiąc. Niby atrakcyjna cena, chciało się zaoszczędzić, ale jednak nie wyszło. Główną "awarią" w tych lampach są nadpękające bańki.
       
      Odradzam
    • Przez Misiaul
      Chciałbym zakupic do moich przyczep takie lampy jak są na tej aukcji http://allegro.pl/przyczepa-brandys-9t-agro-bss-brandyska-i3207777248.html na zdjęciu nr 3,4,5. Szukałem ale nie mogłem znaleźc. Jakiego producenta są te lampy ? Opłaca się je kupowac ? Montował je ktoś czy nie ?
    • Przez Jurek12
      Witam mam taki oto problem posiadam w zetorku dwa reflektory robocze podłaczone pod przekaznik, a zasilanie do przekaźnika i włacznika mam od wycieraczki. Rzecz polega na tym, ze gdy odpalam ciągnik lampy na chwile sie zapalaja i gasną.
       
      Przy okazji drugą sprawa były ostatnio problemy ze stacyjka po włozeniu kluczyka zupełnie nic sie nie działo ani kontrolki ani wskaźniki nie działał, ale po wymianie bezpieczników jest ok.
       
      Wiec chciałbym poprosić kolegów o radę z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj