Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma diod na 12V czy 30V. Białe diody led mają spadek napięcia około 3V. Wszystkie inne są szeregowym połączeniem. Ale nie o napięcie tu chodzi. Diody zasila się stałym prądem, ponieważ mają ujemny współczynnik "rezystancji". A jasność świecenia jest zależna od tego prądu i na dodatek jest liniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

O Boże!

Z takim filozoficznymi wypowiedziami to możesz zabłysnąć na forum elektroda.pl a nie tutaj.

Tutaj jest forum zwykłych prostych ludzi ze wsi a nie forum inżynierów.

Nas interesuje jakie napięcie możemy podłączyć do zacisków diody a nie to w jaki sposób jest ona wewnątrz zbudowana.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

kto powiedzial ze niema na 12v diody http://www.cyfronika....pl/sam_led.htm

a tu masz halogen led 30w z czujnikiem ruchu na 230v

http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Halogen-LED-30W-z-czujnikiem-ruchu-IR-230V-bialy-zimny/616

 

Dane techniczne:

  • LED: COB
  • Napięcie zasilania: 230V AC
  • Całkowity pobór mocy: 30W
  • Klasa energetyczna: A
  • Barwa: Biała Zimna
  • Kąt świecenia: 120°
  • Strumień świetlny: 2700-2850lm

Edytowano przez Kris1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nie rób sztucznego zamieszania,to nie o to chodzi.

Diody z pierwszego linku mają rezystory,a co do naświetlaczy to chodziło o napięcie 30V a nie moc 30Watt.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O Boże!

Z takim filozoficznymi wypowiedziami to możesz zabłysnąć na forum elektroda.pl a nie tutaj.

Tutaj jest forum zwykłych prostych ludzi ze wsi a nie forum inżynierów.

Nas interesuje jakie napięcie możemy podłączyć do zacisków diody a nie to w jaki sposób jest ona wewnątrz zbudowana.

No i nie zrozumiałeś absolutnie nic z tego co napisałem. Diody LED zasila się tylko i wyłącznie prądem. Przy zasilaniu napięciem nie jesteś w stanie kontrolować prądu płynącego przez złącze, a tym samym temperatury, co prowadzi do szybkiego zniszczenia diody. Oczywiście miałem na myśli samą diodę LED, do której link podałeś kilka postów wcześniej, a nie gotową lampę. I tylko o to mi chodziło w mojej wypowiedzi. To jak są zbudowane te diody podałem jako ciekawostkę. Dobrze wiem, że nikogo to nie obchodzi, ale są ludzie, których może to zainteresować. Jeszcze jedno: na elektroda.pl takim czymś nie zabłyśniesz, bo to są absolutne podstawy, które powinien znać każdy kto zabiera się za jakąkolwiek elektronikę. A skoro sam stwierdziłeś, że jest to forum prostych ludzi ze wsi, to proponuję żeby ci ludzie trzymali się tej zasady i elektronikę zostawili fachowcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parcho1988    2

Witam.

Jeżeli chcesz coś widzieć przed maską ciągnika to sobie załóż xenony. Tzn zestawy xenonowe HID. Kup jakieś lampy i ten zestaw z żarówka H3. Będziesz miał oświetlony ciągnik wtedy z 20m. Mam takie zestawy na swoim tylko, że długie na dachu to świecą z 50m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Dokładasz 20zł i masz całą lampę roboczą LED, szkoda zachodu.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0889    1

lampa kosztuje kolo 100zl a taka żarówkę za ok 50 zl można kupić, w cenie jednej lampy wychodzi 2 żarówki, tylko nie wiem czy efekt będzie ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bronek72    0

Porównajnaj jasność świecenia jak podają 549lm z innymi i będzie wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Zamówiłem u chińczyka i w końcu przyszły po 4-tygodniach nerwowego oczekiwania.

Niby mają mieć 18 ale jak mierzyłem to mają trochę ponad 15 Watt.Efekt jak dla mnie jest naprawdę zadawalający.

 

 

 

 

Kolego, piszemy "15 watów, amperów, woltów", a nie "Watt, amper, volt".

Edytowano przez Elektrotechnik

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max11441    0

Witam założyłem do zetora lampy led wesem 2f 47606 2000 lm,święcą super ,gdy gra radio i włącze lampy radio ginie .czy ledy mogą powodować zakłucenia co mam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Naprawić instalację, ale najpierw nauczyć się ortografii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ale kolega jak się domyślam pisze że ma zakłócenia w radiu, mam taki halogen na 230 V i jego włączenie powoduje zakłócenia w radiu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No wiesz, ze stwierdzenia "radio ginie" niewiele można wywnioskować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Niby racja.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może tak, a może nie. Dopóki nie napisze można tylko gdybać. A temat likwidacji zakłóceń jest bardzo ciężki do opanowania, a na odległość wręcz niemożliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max11441    0

Okazało śię żę ledy robią zakłucenia bardzo durze robią pole elektromagnetyczne ,przez które radio szumi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co to są "durze zakłucenia"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Ja właśnie zamierzam też kupić jakieś zwykłe lamy robocze bez żarówek i dokupić żarówki xenonowe. Tylko moje pytanie brzmi czy żarówka xenonowa H7 bedzie pasować do wejścia zwykłej żarówki H7 czy te żarówki pasują do siebie tylko w przypadku H3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Sporo osób na forum ma i chwalą. Jak po pewnym czasie z tym będzie to się okaże. Jak dla mnie to za tą cenę, porównując do parkowych kosztujących kilkukrotnie więcej, a świecących podobnie, to się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez waldek315
      można zamontować w ciągniku halogeny dalekosiężne??
    • Przez lemysz1
      Witam. Mam problem, poniewaz od pewnego czasu przestały działać mi halogeny na dachu oraz nie działa obrotomierz(mth liczy normalnie). Bezpieczniki są ok (przynajmniej te które znalazłem, żarówki też ok. Jak włącze światła to normalnie wszystko sie podświetla na tabeli przełączników tam gdzie włącza sie halogeny, ale jak włącze to nie działają. Cóz może być przyczyna? Może ma jeszcze gdzieś schowane bezpieczniki? Pozdrawiam
    • Przez Filtheor
      Przestrzegam przed kupnem lamp grzewczych firmy HELIOS o mocy 170W. Zakupiłem 10 sztuk, każda z nich niby ma działać 5000h...a działały max miesiąc. Niby atrakcyjna cena, chciało się zaoszczędzić, ale jednak nie wyszło. Główną "awarią" w tych lampach są nadpękające bańki.
       
      Odradzam
    • Przez Misiaul
      Chciałbym zakupic do moich przyczep takie lampy jak są na tej aukcji http://allegro.pl/przyczepa-brandys-9t-agro-bss-brandyska-i3207777248.html na zdjęciu nr 3,4,5. Szukałem ale nie mogłem znaleźc. Jakiego producenta są te lampy ? Opłaca się je kupowac ? Montował je ktoś czy nie ?
    • Przez Jurek12
      Witam mam taki oto problem posiadam w zetorku dwa reflektory robocze podłaczone pod przekaznik, a zasilanie do przekaźnika i włacznika mam od wycieraczki. Rzecz polega na tym, ze gdy odpalam ciągnik lampy na chwile sie zapalaja i gasną.
       
      Przy okazji drugą sprawa były ostatnio problemy ze stacyjka po włozeniu kluczyka zupełnie nic sie nie działo ani kontrolki ani wskaźniki nie działał, ale po wymianie bezpieczników jest ok.
       
      Wiec chciałbym poprosić kolegów o radę z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj