Skocz do zawartości
Sew

Młody Rolnik i co dalej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sew    1

Witam poszukuje odpowiedzi na pewien problem. Złożyłem podanie i otrzymałem srodki na MR 75000zł. Środki te przeznaczam na zakup ziemki. Dużo sie mowi o środka z uni na modernizacje gosp. Chce kupic ciagnik i szukam jakiegos pakietu na to. czy jako mlody rolnik moge sie ubiegac o jakies ine srodki. jak tak to z jakiego pakietu. Ptosze o pomoc w tej sprawie.

ufek119    0

Trochę za późno się obudziłeś trzeba było złożyć jeszcze na PROW jako młody rolnik masz 50% zwrotu(chyba ze posiadasz grunt w strefie NW lub natura 200 to 60%), wtedy za jednym razem byś miał premie za młodego rolnika i PROW. Z tego co wiem to premii na młodego rolnika nie możesz wydać na żadne nieruchomości. Za nią możesz kupić maszyny do gospodarstwa które musisz mieć co najmniej 5 lat po ukończeniu tego okresu przyjeżdża komisja i sprawdza czy posiadasz jeszcze te maszyny i mówisz mieć 70% pokrycia tej sumy fakturami no i oczywiście ukończoną szkolę rolnicza lub 5 letnia udokumentowaną praktykę rolnicza. Jeśli tego się nie spełni trzeba zwrócić pieniądze wraz z odsetkami czyli 100tys zł

Wiadomość z agroFakt.pl

Sew    1

mozna kupic ziemi z MR w tym naboze jak i w poprzednich bylo. nie mam rolnikow w rodzinie a wiec na przepisanie tak zwanej ojcowizny nie mam co liczyc. chce kupic na poczatek okolo 30h/. bedzie to spory wydatek a przegladajac forum widze ze jest tu sporo specjalistow i moze ktos posiada jakas wiedze jak wyrwac dotacje na ciagnik. czy mlody rolnik po otrzymaniu tej premi moze ubiegac sie o inne premie czy musi odczekac jakis czas?

Wacek21    35

Mozesz wziac wszystko naraz jesli to byloby mozliwe. Musisz sam sobie poszukac najlepszego rozwiazania, wejdz na strone ARiMR i szukaj programów dla Ciebie.

Vladoo1    9

Ziemie można kupić co ja właśnie zrobiłem a jak chcesz być na bieżąco czy sa jakieś nabory które Cie interesują agencja wszystko ogłasza wcześniej http://www.arimr.gov.pl/ wystarczy kontrolować raz w tygodniu trochę poczytać i wszystko wiesz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się