RycerzNocy

orka w dwa ciągniki

Polecane posty

Wacek21    35

Pewnie chce miec wiecej kolein na polu ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

Aby nic nie urwać to najlepiej wogóle nie ciągnąć :D :lol: a tak naprawdę to dopasować biegi aby ciągnik nie ciągną ciągnika bez potrzeby :D


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

W jakim celu chcesz użyć dwóch ciągników do orki? Jak dla mnie to jest zbędne wypalanie paliwa.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odpowiednio długa linka i lepiej za dużo się nie oglądać do tyłu bo jak by ten pierwszy stanął z jakiegoś powodu to moment i go całujesz maską w zadek. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

lepiej jeden korpus mniej.

co do ciągnięcia nie koniecznie w pługu-to ciągnik ciągnący nie za wysoko założony hol,żeby go nie postawiło,a ciągnik ciągnięty żeby go nie rozerwać to zaczepić za tylni dolny zaczep,i hol dać pod ciągnikiem,i broń boże szarpaniem-lina pyk i ktoś w głowę dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

w tamtym roku tak w styczniu orałem. c-360 +c-330 + pług 2 skibowy linka jakieś 8 -10 metrów orało się całkiem całkiem.

znaczy się w tym roku.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zamiast 1 liny- 2 krótsze połączone przez oponę. Takie rozwiązanie skutecznie amortyzuje szarpnięcia i nic nie powinno się urwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Sztywny hol byłby chyba lepszy od linki ale ten pomysł z oponą też całkiem dobry.

A tak na marginesie - co jest przyczyną że chcesz orać na dwa ciągniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RycerzNocy    0

potrzebuje drugiego do pomocy ponieważ wywiozłem dobrą porcje obornika na glinę i do tego jeszcze pod górkę i pochyło a ostatnio trochę popadało i nie idzie jechać a nie chce żeby mi wywietrzał obornik

orze belarusem 820.3 z atlasem 3*40 a pomagać będzie mtz 82

uważam ze dwa wypalą tyle samo albo mniej przy mniejszych obrotach niż jeden co stoi pod górką gaz w podłogę i jest cały obklejony glina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

to oraj w poprzek zbocza i będzie po kłopocie - jeszcze dobrze by było aby odkładac skibe pod góre - mniejsza erozja wtedy jest


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

nie lepiej najpierw potraktować obornik talerzówką-poślizg w takim wypadku wyeliminowany,a obornik z glebą pomieszany i orkę możesz wykonać w bardziej dogodnych warunkach.przewracanie takiego błota na siłę nie jest dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Jak już koniecznie chcesz orać w 2 ciągniki to najlepiej i najbezpieczniej na sztywnym holu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Weź sobie mniejszy pług i nie kombinuj np. 3x30, albo dużym pługiem w jedną stronę ( z górki oczywiście )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

hehe ja tak kiedys na dwa ciapki orałem :D kupa smiechu i nic wiecej ;p

too odczep jeden korpus i juz a nie kombinowanie na dwa ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

wypij dwa browary i zaożesz sam;ale serio ciągnik który jest ciagniony powinien być na wyższym biegu

 

 

ciekawa teoria, ale ja uważam że ten co ciągnie powinien mieć większy bieg, bo wtedy będzie cały czas naciągnięta linka i nie będzie szarpnięć,

ja radziłbym odkręcić skibę albo płycej orać bo na dwa ciągniki orze się dosyć trudno i można łatwo popsuć sobie pług B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Pamiętam że tak kiedyś orałem z ojcem jeden kawałek. 912 i MF 255 z przodu. Dlatego że to jest pole dość mocnych górkach i 3 ha orało się 912 kupę czasu, a pod jedną górkę to 912 na pusto jechaliśmy bo nie miała szans że by to zaorała.. Na dwa ciągniki poszło mam moment, nawet pod tą górę.Z 5 metrów liny i ogień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RycerzNocy    0

o pług się nie boje bo ma zabezpieczenia hydrauliczne:)

orka jedna skiba mniej nic nie daje bo będę orał dłużej i wypale więcej pomyślcie sobie ile czasu będzie trwało oranie 30 ha dwoma skibami

jak będzie na prostym będzie orał sam a pod górami i na krzywym będzie mu potrzebna pomoc

a co do płytkiej orki to dziękuje za tego typu porady czy wiecie jak się kultywatoruje po płytkiej orce gdy był wywieziony obornik?

obornik się wyciąga na górę:(

 

 

a to przykład takiej orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Ropy raczej więcej nie spalisz, ale fakt że zajmie to trochę czasu :lol:.

Na wiosnę nie powinno się zbyt głęboko kultywatorować bo się przesusza glebę więc obornika nie powinieneś wyciągać na wierzch.

Ale możesz próbować jak masz dobry pług. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sztywny hol i ogień...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj