Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Vladimir

Władek + radio

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Radio
kaammil    0

Witam. załozyłem juz ten temat, ale skierowano mnie tu wiec :

Mam pytanie czy można podłączyć głośniki komputerowe do akumulatora bezpośrednio?

Tzn podłączyć w taki sposób ze odciąć tak jakby wtyczkę co zmienia napięcie (ta duza kostka) nie wiem jak to sie nazywa. I bez niej podpiać do akumulatora. czy tam bedzie wtedy odpowiednie napiecie? czy może za duże. Proszę o odp. Obawiam sie czy mi sie coś nie upali.

Wiadomość z agroFakt.pl

kaammil    0

Zwykłe dwa głośniki creative. Poprostu chciałem sie zapytać czy jest ryzyko ze coś si upali ?

zbyszekbrzuze    110

Musisz przeczytać opis na ZASILACZU od głośników i sprawdzić, jakie tam jest napięcie i się połowy informacji dowiesz.

Druga sprawa to polaryzacja, jak podłączysz odwrotnie, to się od razu coś spali.

Prawdepodobnie napięcie tego zasilacza jest wyższe niż w instalacji ciągnika. Czekamy na dalsze informacje z Twojej strony

kaammil    0

Na zasilaczu jest napisane 9V a w traktorze jest chyba 12V.. czy to da sie jakoś zmienić? czy to zaszkodzi? pisze jeszcze

INPUT 230V-50Hz 100mA

OUTPUT 9V 400mA

toma1996    0

Witam chcałbym założyć radio do władka firmy chicago (zdjecia na końcu) Radio na płyty takie lepsze . Wszystko było by ok jak bym wiedział jak podłączyć. Wiec moje pytania brzmią nastepująco : jak podłączyć radio ? jak podłączyć głośniki . Mam gniazdko w t-25 wiem gdzie + i gdzie - ale radio jest na kostke co stanowi problem .

Zdjecie radia

post-52392-0-97619400-1340392348_thumb.jpg

Zdjecie gniazdka pod kostke

post-52392-0-99355500-1340392372_thumb.jpg

Zdjęcie informacji o gniazdku ale niestety nie po polsku

post-52392-0-43243500-1340392416_thumb.jpg

Z góry dzieki i pozdrawiam

booster    0

Oznaczenia na radiu.

a4 podtrzymanie pamięci musi być podłączony stały + żeby radio nie gubiło ustawień

a5 sygnał dla wysuwania elektrycznej anteny

a7 zasilenie +

a8 masa

oznaczenia b

wyjście na głośniki

right to prawy left to lewy głośnik

front to przedni rear to tylni głośnik

polaryzacja głośników -+

oznaczenia c to wyjście audio na wzmacniacz

Edytowano przez booster

Vladimir    19

Od razu mówie, że gdy ciągnik postoi w zimie przez noc na podłączonym na stałe radiu i zegarku to nie odpali w mrozie-u mnie się tak działo, a ciągnik potrzebny do odśnieżania i musiałem rozruch rozwijać. Teraz odpinam klemę - zawsze i nie ma problemu, bo tak to prąd się gubił...

Mentos223    155

To masz źle ja jak masę wyłączę to i kasuję pamięć w radiu jak i w zegarku ale zagarka używam dla usług jak jadę do kogoś to wyłączam masę za chwilę włączę i mam zerowany licznik który liczy mi ile u kogoś na polu robię , do radia to mniej wygodne ale zawsze sobie stację poszukam heh :)

booster    0

Wyłączone radio pobiera znikome ilości prądu ( rzędu kilku setnych A) i na pewno nie rozładuje akumulatora przez noc.

Edytowano przez booster

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować