przemek111447

problem ze wschodami zyta

Polecane posty

przemek111447    141

witam.zdjecie moge zyta jest w mojej galerii...posiałem je 26wrz i do stej pory duzo nie wzeszło...nie padało od konca sirpnia...tydzien temu spadł deszcz...zboze dostało kiełki te co znalazłem ale mam pytanie...czy bd cos z tewgo zyta?czy ono da rade wyrosnac...a jak nie to co zrobic z tym?ma ktos z was taki problem albo miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrKrzysiu12    0

Siema u mnie to samo 10ha chyba pójdzie pod agregat ja zasiałem tez cos 22 września i miejscami nic nie ma i w okolicy po sąsiadach tez to samo koleiny po cgniku nie powschodziły, pod górkami na piaszczystych bardziej polach to samo poprostu przexxxxxx :huh: i nie wiem co robic ale czekam jeszcze z tydzień i albo orka albo agregat i wszystko obsieje pszenica i jęczmieniem ;)

 

Rekord w ortach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ale chyba nie ozimym jęczmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrKrzysiu12    0

czyś ty oszalał nie ozimy na wiosne

aha bym zapomniał bo byłem dzis na polu bo miałem po drodze jak orałem i zauważyłem że to żyto co nie wzeszło to zaczyna kiełkowac i dużo wiencej jest niż tydzien temu pierwszy raz jak zajechałem na pole to myślałem że to wina śiewniaka ale po tym co u idnych to raczej nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

koledzy ja bym się wstrzymał, jak zaczyna kiełkować to wzejdzie, zboże będzie nie równe ale jeśli zima nie będzie tak niszczycielska ja ta w tym roku to wiosną wszystko się wyrówna, wiem bo juz miałem taki przypadek z 5 lat temu, wszystko zweryfikuje zima ni i jeszcze ciekawe jak długo będzie jesień w miare ciepła :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czekam jeszcze z tydzień i albo orka albo agregat i wszystko ojebie pszenica i jenczmieniem ;)

 

A gdzie napisałeś że na wiosnę? po drugie agregat używa się przed siewem to jak uważasz że miałem to odczytać, no jasnowidzem to nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie podobnie ale troszke lepiej , pszenica wschodzi ciagle , na 100% wykielkowalo dopiero tak 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko że pszenica to nie żyto, ale wszystko zależy jak długo jeszcze potrwa wegetacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrKrzysiu12    0

A gdzie napisałeś że na wiosnę? po drugie agregat używa się przed siewem to jak uważasz że miałem to odczytać, no jasnowidzem to nie jestem.

a skąd miałem wiedziec czy nie jestes :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

@MrKrzysiu12 opanuj słownik ortograficzny, co do przekleństw nie mam żadnych zastrzeżeń, pisane bezbłędnie :lol:

 

tak jak pisze piotrb14, w zimie pod śniegiem wzejdzie reszta. widocznie było za sucho i dużo nie wykiełkowało.

Edytowano przez Henius91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O ile będzie śnieg. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrKrzysiu12    0

własnie niedawno mówili w radiu że koło 15 pazdz... spadnie snieg

 

Litości!

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja zasiałem 7ha pszenżyta między 20 a 25 września. Wygląda nie ciekawie wszystkie gliny gołe zupełnie a reszta wzeszła na jakieś 50%. Zastanawiam się czy pryskać czy czekać do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

U mnie jest podobnie, w tamtym roku jęczmien siany 4pazdziernika i wydał plon około 5ton z hektara przy dość małym nakładzie. Wcześniej sucho teraz u mnie dużo deszczu i zimno, kto zasiał w tym roku wcześnie ten raczej wygrał B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

koledzy można jeszcze posiać żyto nigdy nie praktykowałem nie siałem żyta a trafił się kawałek ziemi i nie wiem co posiać bo ziemia lekka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ja bym nie ryzykował. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrKrzysiu12    0

to ja sie jeszcze wstrzymam bo mówice że będzie ok po zimie a przeciez jak cos to po zimie orke i zasiac jęczmien zamiast pszenicy i chu... :lol:

 

Jeżeli masz pisać słowa których napisać nie potrafisz, więc nie pisz wcale! Kolejne %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Krzysiu przestań się brzydko wyrażać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

bo ci bozia język upier**li

a co do zboża to może być różnie rok temu na jesieni zboże słabe a sypało ok. 6t a w tym roku na jesieni piękne a po zimie sypało 3t. Na wiosnę się przekonasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

ja mam taki problem ze wschodami mianowicie zasiałem ok. 220 kg na ha wzeszło około 20% a reszta w ziemi wykiełkowała i uschła co może być przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez bartus16
      koledzy pomozcie bo cos nie tak jest z moim z żytem <_< bo zaczyna żołknoc i to co raz gesciej pojawiaja sie zżolkniete listki co to moze oznaczac???????????? :rolleyes:
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj