przemek111447

siewnik 3m pomocy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemek111447    141

jaki sienwik mam wybrac?mam zetora 110km i zastanawiam sie nad siewnikiem ze stajni amazone ale jaki wybrac?nadbudowany czy nie?jakie sa plusy i minusy nadbudowanych?myslicie ze 110km da rade z aktywnym 3m siewnikiem amazone?czy moze jakis bierny szukac?gleby mam rozne bo od 4do 5 klasy...jest tez glina troche...jesli aktyny to ile?3m czy mniej?siewnik ma siac głownie zboza wiec 25 redlic jest jak najabrdziej mysle?za odpowiedzi na te wszystkie pytania dziekuje:) a i mysle ze za 25 tys to juz jakis uzywnay w dobrym stanie znajde:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

O aktywnym nadbudowanym to zapomnij że ten zetor da rade, ja bym się zastanawiał raczej nad 2.5m lub 2.7 bo z 3 to przód ci poderwie, zero stabilości a i mocy za mało na taki zestaw,ja ciągam taki zestaw 130KM i nie ma lekko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

ja jestem za zestawem agregat+ siewnik na hydro paku

 

+(plusy)

- możliwość pracy oddzielnie siewnikiem oddzielnie agregatem

-jak masz bruzdę to siewnik w górę i po przejerzdzasz ją i później dopiero siejesz

-taszy agregat i siewnik

- na hydro paku jeździ się lepiej bo jest krótszy po złożeniu

-możliwość kombinacji maszyn ( jak masz hydro pak to odpinasz siewnik zbożowy i zapinasz np siewnik do kukurydzy i cheja lub jakiś kol wiek inny sprzęt

 

--( minusy)

- ciężar ( lecz zetor 110km daje sobie doskonale rade kuzyn ma i zadowolony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
undergrand    0

spokojnie da sobie rade na takich glebach, no chyba że masz bardzo górzyście.

Do tego ciągnika wziął bym pasywny agregat. Aktywny najlepszy jest na ciężkie gleby.

Jeśli gleba jest średnio zwięzła to pasywny wystarczająco doprawi glebę. Przy agregacie aktywnym "nie pogonisz", tzn. będziesz musiał pracować z mniejszą prędkością, + moc na WOM = duże zużycie paliwa, jeśli pasywny wystarczy to po co pchać się w koszty?

 

Sam ciągam hydr-opak ursusem 5714 (81KM) GRANO-SYSTEM 2 rzędy drapków + Poznaniak 6 2,7 m, na glebach 3-4 i bez problemu daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

no to troszke mi rozjasnliscie sprawe:) wiec nadbudowany odpada...poszukam cos 3m biernego z 3 rzedami graczek...a wał jaki z tyłu mi radzicie? forterry mysle ze nie poderwie...mam na przodku 500kg+waga tuza wiec mysle ze da rade:) gor troszke tez mam ale to ok 5 %w pow całego gospodarstwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

i tu właśnie jest problem aktywny na lekkie gleby niby nie zalecany a znajomy właśnie taki używa bezpośrednio w orane a reszta (czyli i ja) po staremu najpierw bronowanie potem agregat na glinie nawet 2 razy i kto lepiej wychodzi :huh:

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Ta, zrobi Ci pył, mąkę na zbyt lekkiej ziemi. A wtedy wystarczy deszczyk dzien dwa po siewie i wschody mocno w kratke.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Głupoty piszesz. Od 5 lat uprawiam MF 3090 (107 KM) + brona wirnikowa Amazaone KG 301 + poznaniak 3m na hydropaku. ziemie mam od tak lekkich ze nadaję zie na piasek do tynkowania do tak ciężkiej gliny ze brano ja kiedyś na cegły. Co do ciężkiej ziemi to zalety takiego zestawu są oczywiste. Na lekkiej ten zestaw również sprawdza się idealnie. Na tej glebie jeżdżę z prędkością około 11 km/h. Przy tej prędkości i płytkim ustawieniu zęby brony wirnikowej delikatnie mieszają glebę ponieważ prędkość jazdy jest zbyt duża w porównaniu do prędkości obrotowej zębów. Nie ma mowy o jakimś pyle. Poza tym żeby zrobić jak piszesz pył musiałbym jechać około 3km/h a i to niewiele zmienia. W tej bronie mam też wał pakera i to jest idealna rzecz zarówno na gleby ciężkie jak i lekkie. Nie miałem nigdy problemów z zatrzymywaniem wału na piachu za to świetnie on uciska glebę pozostawiając spulchnioną warstwę około 5 cm. W takich warunkach wszystkie redlice siewnika umieszczają ziarno na tych 5 cm bo po prosu dalej jest zbyt twardo na redlice stopowe. Dzięki temu wschody nawet na piachu mam jak pod sznurek. Wszystko wschodzi równiutko czego nie dało się uzyskać przy tradycyjnej technice uprawy czyli najpierw agregat uprawowy a następnie siewnik. Jak wiadomo w takiej sytuacji zawsze wyły minimalne różnice bo tutaj koleina tam poprzeczniak.

 

PS. Nie wiem gdzie ty widziałeś piach, który potrafi się zasklepić. Chyba mamy inne pojecie lekkiej ziemi. U mnie nawet jak tydzień pada na piach to i tak nic to nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja mam bronę wirową LELY + siewnik Amazone D7 i ciągam ten zestaw Belarusem 952,2 (90 KM, zdjęcia w galerii) i daje radę bez problemów. Wielką wada agregatu biernego jest to że sie zapycha. W tak lekkiej ziemi twój ciągnik będzie sie nudził nawet i z aktywnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84
Głupoty piszesz.

(...)

PS. Nie wiem gdzie ty widziałeś piach, który potrafi się zasklepić. Chyba mamy inne pojecie lekkiej ziemi. U mnie nawet jak tydzień pada na piach to i tak nic to nie zmieni.

Pisze to co zauwazylem w okolicy. Sasiadowi w tym roku deszczyk na drugi dzien po siewie przyklepał rzepaki zamiast pięknego gąszczu są łaty golej ziemi i kępy duzego rzepaku.

Inny kiedys zboze posial tak, ze zrobil make, deszczyk i tez bieda na polu byla. Bycmoze uczyl sie na swoich bledach, ale w danym roku z danego pola szału nie zebrał.

 

Dlatego do aktywnego na lekkiej ziemi ja bym podchodził z pewną dozą nieśmiałości ;)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

agregaty bierne na lekkiej ziemi to strata czasu i paliwa zupełności wystarczy bierny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj