pronarek

Alfa Romeo 156 czy BMW E46?

Polecane posty

pronarek    2

Witam

Pomóżcie mi wybrać co według was jest lepsze alfa 156 z 2004 r za 15 tys czy moze lepiej szukać jakiejś BMW 320-stki ???

Widomo ze stajni BMW nie kupie za 15 tyś żadnego cuda chociaż zawsze chciałem mieć tan samochód ale byłem dzisiaj w komisie i obydwa autka stały obok siebie i nie wiem co wybrać bo one są naprawdę idealne ;) Chociaż alfa łądniejsza bo młodsza o 6 lat tylko boje się ze bmw będzie wytrzymalsze i wogóle lepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Trudny wybór . Miałem od nowości Alfe 156 1.8 T.S z 2000 roku fajne auto. Teraz korzysta z niej mój Tata.A te z 2004 roku po liftingu jeszcze lepiej się prezentują. Jak trafia Ci się w 1.9 JTDm (chyba 150 KM) w dobrej konfiguracji to bez zastanawiania bierz Alfę. Moim zdaniem to jeden z lepszych samochodów w tym zakresie cenowym (biorąc pod uwagę cenę do wieku auta, wyglądu i frajdy z jazdy).

 

P.S. Obecnie używam Toyoty Avensis 2010 r. przyzwoite auto , ale teraz kupiłbym zamiast Toyoty ,Alfę 159 . Alfa to frajda z jazdy.

Edytowano przez Pawel156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Moim zdaniem to dwie różne półki. Jeżeli możesz sobie pozwolić to (oczywiście to ejst moja sugestywna opinia) bierz BMW. Tylko uważaj z tą frajdą z jazdy żeby później nie pisali, że kierowca w BMW nie dostosował prędkości.

Bierzesz pod uwagę benzynę czy diesle?

Nie wiem ile w tym prawdy ale jest taki dowcip dlaczego właściciele Alfy romeo nie mówią sobie po południu "Dzień dobry"?

 

Mój typ: BMW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Przecież napisał , że ma 15 tys. Osobiście biorąc pod uwagę te konkretne 2 wolał bym alfę niż zamęczone bmw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też mam w planach kupić jakąś BM-ke ale na razie z powodu braku kasy męczę się astrą z 1994r. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

ehh no i nadal nie wiem co szukać ;( podejrzewam że będzie to alfa bo wczoraj byłem w komisie i po 15 min jazdy próbnej no oprócz moich zastrzeżeń do plastików to uważam ze to auto ma przewagę na BMW no i jest owiele zwinniejsze i lepiej przyspiesza bo wiadomo bmw jest cięższe a silniki mają praktycznie takie same. W ogóle alfa wydaje mi się wygodniejsza chociaż blachy to bardziej mi się podobają przy BMW. Naprawde sam nie wiem i liczę na waszą dalsza pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Widzę że masz taki sam problem co ja rok temu. Też jak zobaczyłem alfe to od razu myślałem że to mój samochód- tani, sportowy wygląd, wygodny, ale jak się okazało potem z opinii kuzyna który sprowadza samochody że nie warto się w to g... pchać. Po pierwsze to mówił że w przyszłości sprzedać będzie trudno (w Polsce idą jak świeże bułeczki: VW, Opel,Audi). W komisach stoi ich pełno i nie ma chętnych (to fakt byłem kilka razy to nawet miejsca nie zmieniały :lol: ). Drugi fakt to taki że w okolicy niema mechanika co by miał możliwość ewentualnego podłączenia go do kompa. Trzeci fakt to już z opinii użytkowników z forów samochodowych to że mają wadliwą elektronikę,a silniki JTD mało energiczne- i tak mi przeszła chęć na alfę ;[ :(

 

Teraz mam BMW 320d 1999r.- debest samochodzik i nie żałuje zakupu. Ale do puki go kupiłem to ile mi sprzątnęli z pod nosa tych autek. Jak już upatrzyłem sobie coś dałem sobie dzień do namysłu, zdecydowałem się, jadę z kasą a tu "zonk" sprzedany ;[ :lol: (jeden był piękny wersja full i do tego "R"-long; ale za to mój ma fajny kolorek ni to fiolet ni to błękit ni to szary zależy jak słońce pada, nie ma za to elek. szyb z tył i webasto). Później już był wyjazd na Litwę z kuzynem ale Z bmw 320d to sam szrot i miała być audi A3, ale też sprzątnęli ją sprzed nosa bo człowiek niezdecydowany :P . Miał być też passat ale po przejarzce kuzyna samochodem to już tylko poliftowy ale cena wysoka. I pewnego niedzielnego poranka przeglądam allegro (znałem już większość samochodów na pamięć) ale nie jakiś nowy się pojawił i do tego BMW trochę daleko koleś coś kręcił jeszcze przez telefon ale zdecydowałem się jadę- i to był strzał w 10 niewyeksploatowany jak te z Litwy, a koleś uczciwy się okazał tylko jak od kuzyna się dowiedziałem że nie chcą pokazywać aut na własnej posesji tylko umawiają się w dane punkty

 

Urzekło mnie kilka rzeczy w tym samochodzie:

1. Przede wszystkim niskie spalanie w stosunku do mocy (śr. 6l/100km- trasa-miasto i to niespokojna jazda :P )

2. Prost, zasilony pompą wtryskową (a nie jak poliftowe CR ale sporo droższe)

3. Wygląd sportowy jak na 3 przystało

4. wygodny (podłokietnik blisko drążka więc ręka sobie odpoczywa :lol: )- a zresztą ja w samochodzie lubię nisko siedzieć a w bmw to jest fajnie rozwiązane

5. Tanie w naprawie zawieszenie

6. Mimo że to napęd na tył to z wyłączonym asc pewnie trzyma się drogi

7. Rozrząd na łańcuszku- odchodzi już nam koszt rozrządu w passacie b5 koszt paska itd. + robocizna= 900zł :blink:

 

To co przeszkadza, wady/usterki:

1.Pierwsza i najważniejsza rzecz 3 to NIE rodziny samochód- nie wygodny z tył dla 3 tęgich osób, źle umiejscawia się fotelik dla dziecka przez co tracimy miejsce dla innych osób z tył, ale 2 już siedzą bardzo wygodnie na długie trasy

2.Z tego co wyczytałem siada w nich głównie przepływomierz- nie jest drogi ale trzeba wgrywać softa, i prawdopodobnie pada turbina ale po 250tys.km- na razie odpukać nic się złego nie dzieje

 

To co w swojej już zrobiłem:

1. wymienione poduchy silnika - trochę telepało budą przy gaszeniu

2. czujnik abs - da się bez tego jeździć nie mamy tylko wtedy abs-u, asc a jak nam padnie lewy tył (akurat tak było w moim przypadku) brak prędkości, spalania itd. tylko obrotomierz działa

3. pasek wieloklinowy- trochę popiskiwał przy gaszeniu i odpalaniu

1 i 3 od razu przy zakupie sprzedawca powiedział że trzeba by było wymienić- koszt pkt. 1 i 3 to 300zł. 2 to już wyższy koszt 250zł. Oczywiście wszystko oryginał

 

W BMW tylko i wyłącznie ORYGINAŁY stosujemy żadne zamienniki- zresztą jak już się zdecydujesz na tą markę to chłopaki z forum o BMW wiedzą niejedno wszytko krok po kroku wyjaśniają więc naprawa to pikuś- zresztą to mój zawód więc żadna awaria nie jest straszna a jak wiedzy zbraknie to na forach pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Tyle co ja wiem to że jest parędziesiąt cm dłuższa i ma składane tylne siedzenie- to się dowiedziałem na przeglądzie "zerowym" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

W BMW występuje wersja L long ale tylko w 7er

 

ps. też mam e46 320d.Pozdro dla fanów Bandite Motoren Wariate :P

Edytowano przez ochen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No to coś mnie diagnosta wkręcał ale przy wypełnianiu danych z dowodu na tym punkcie o wersji nie mógł zlaleść to po vine doszedł :blink: a czy to było r czy l równie dobrze mogło by być a czy b dla mnie to jeden czort :lol: :lol: :lol:

 

p.s przed litowe czy po lifcie???

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Przed liftowe 136kM z chipem na 173kM tylko sprzęgło nie wytrzymuje B) trzeba będzie wstawić jakieś wzmocnione albo pomyśleć nad przeszczepem z mocniejszej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

O matko 170 wariatów ja to bym się chyba zabił więc starczy mi te 136 źrebaków :lol: :lol: :lol:

A jak już mocniejszy samochód to tylko bmw 330xd fajnie by nim bączki zimą kręcił :P

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Widzę że masz taki sam problem co ja rok temu. Też jak zobaczyłem alfe to od razu myślałem że to mój samochód- tani, sportowy wygląd, wygodny, ale jak się okazało potem z opinii kuzyna który sprowadza samochody że nie warto się w to g... pchać. Po pierwsze to mówił że w przyszłości sprzedać będzie trudno (w Polsce idą jak świeże bułeczki: VW, Opel,Audi). W komisach stoi ich pełno i nie ma chętnych (to fakt byłem kilka razy to nawet miejsca nie zmieniały :lol: ). Drugi fakt to taki że w okolicy niema mechanika co by miał możliwość ewentualnego podłączenia go do kompa. Trzeci fakt to już z opinii użytkowników z forów samochodowych to że mają wadliwą elektronikę,a silniki JTD mało energiczne- i tak mi przeszła chęć na alfę ;[ :(

 

 

Mam auto Fiat Brava 2000r., silnik 1.9 JTD 105KM, ten sam co i w Alfie. Ale po kolei: w obecnym czasie naprawdę ciężko sprzedać jakikolwiek samochód, widać to po komisach, ale i ogłoszeniach prywatnych też. Jeżeli nie ma mechanika, który podłącza pod kompa to na 99% powinni mieć możliwość podłączenia na OSKP, zresztą ja sam mam interfejs do Fiata i koszt 70zł to nie jest ogromny uszczerbek na portfelu. Wadliwa elektronika czyli co konkretniej? I nie uważam, że silniki są mało energiczne - ciekawe co na to właściciele Opli czy Saab'ów, w których jest praktycznie ten sam silnik :) I jak na 300 000 km, (tak 300 tys. km w tym słabym włoskim przez nikogo nie docenianym aucie) nie ma do czego się przyczepić, swoje przeżył, ale jeszcze długo posłuży. :)

 

Wiadomo, że każdy wybiera to co uważa i faktycznie, te 105KM dla niektórych może być mało, ale ja nie mam co narzekać, na wyścigi nie jeżdżę, po drodze też nie szaleję, do jazdy auto wystarczające. Jako następcę chciałbym mieć Alfę 159 :)

Edytowano przez Marcin91

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Do założyciela tematu. Za ręke nikt z nas cię nie zaprowadzi i do samochodu nie wsadzi ani za ciebie nie wybierze. Co do silników jtd faktycznie mają dość dobrą opinię, dużo wytrzymują. Grupa fiata ma dośc duże doświadcenie w konstruowaniu diesla z bezpośrednim wtryskiem. Co do reszty no cóz to w końcu alfa. Dla mnie 6 lat to duża róznica. A co do sprzdaży to tak jak ktoś napisał teraz wszystko trudno sprzedać. 3, golfa, a3 czesto kupują młodzi kierowcy to też te najtańsze podmęczone wozy z danego modelu najszybciej schodzą. osobiście mając 15 tys nie kupił bym żadnego z tych aut.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

ja mam e46 2.0 w dieslu na chipie i czekam na zimę :D generalnie zrobiłem 20tysiecy i nic jeszcze nie robiłem przy niej oprocz paru pierdół. biorąc pod uwagę ceny ropy teraz kupiłbym jakaś 2.3 lub 2,8 w gazie :] Lubie tą marke i zawsze chciałem ja miec dlatego rowniez polecam Ci bmw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Do założyciela tematu. Za ręke nikt z nas cię nie zaprowadzi i do samochodu nie wsadzi ani za ciebie nie wybierze. Co do silników jtd faktycznie mają dość dobrą opinię, dużo wytrzymują. Grupa fiata ma dośc duże doświadcenie w konstruowaniu diesla z bezpośrednim wtryskiem. Co do reszty no cóz to w końcu alfa. Dla mnie 6 lat to duża róznica. A co do sprzdaży to tak jak ktoś napisał teraz wszystko trudno sprzedać. 3, golfa, a3 czesto kupują młodzi kierowcy to też te najtańsze podmęczone wozy z danego modelu najszybciej schodzą. osobiście mając 15 tys nie kupił bym żadnego z tych aut.

 

 

A powiedz mi jakie są twoje propozycje samochodu za 15 tys zł ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Każdy kupuje to co uważa, mi też mówili żeby Fiata nie kupować, bo a to słabe blachy, a to zawieszenie z Punto i będzie trzeba często robić, a głównie bo to FIAT, kupiłem mimo tych usłyszanych złych opinii i nie żałuję. Kolego, jeżeli zastanawiasz się nad Alfą i masz na oku z konkretnym silnikiem już to znajdź sobie forum i poczytaj opinie ogólnie o najczęstszych usterkach tego modelu. Zawsze możesz jechać na SKP żeby konkretnie sprawdzili Ci podzespoły i z komputera zdjęli przebieg.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Za 15kpln znajdziesz sporo pozycji. pytanie czy potrzebujesz np kombi? czy to ma być sedan a może liftback?

wystarczy że na jakimkolwiek serwisie z ogłoszeniami ograniczysz wiek oraz kwotę i ci wyskoczy jakies kilkaset pozycji.

Może jakieś volvo s/v 40? może jakiś saab, opel, jest tego od groma.

Z doświadczenia własnego oraz rodziny możesz poszukać samochodu ze Szwajcarii. Wszyscy znajomi, którzy mają samochód z kraju banków i czekolady są zadowoleni. Ja też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Fakt auta ze szwajcarji są na ogół w dobrym stanie technicznym. Za 15 tys szukał bym raczej kompakta. Jeśli ktos nie dużo jeździ z mniejszym silnikiem benzynowym najlepiej. Niewiele wyższe ceny paliwa i spalanie zrekompensują niższe koszty serwisu i opłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

A powiedzcie mi co myślicie o przeróbkach samochodów osobowych z anglika ??? bo podobno bardzo dużo tego jeździ po polskich drogach i cenowo też wychodzi całkiem nie źle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja ogólnie nie jestem zwolennikiem przekładania, bo taki samochód oprócz samej kierownicy z drugiej strony ma jeszcze wiele elementów, które są nie tak, a idealnie przełożonego na Europejski samochód nie zrobisz. Z prostymi rzeczami można sobie samemu poradzić takie jak lusterka (może nie w każdym, ale spotkałem się z przypadkiem, że lusterko pasażera nie dało się po przekładce ustawić dla kierowcy po lewej stronie) przednie lampy jest jeszcze instalacja w środku i spece z niektórymi rzeczami jeżeli sobie nie radzą to maskują żeby nie przeszkadzało. Ale co kto woli. A mieć byle jak samochód przełożony to lepiej nie mieć tego problemu.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

nie no autko robiłbym u dobrego znajomego w warsztacie który trochę juz samochodów przerobił i na pewno nie zrobi mi czegoś źle wiec o to się nie boję raczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeśli to auto występuje w wersjach z prawą i lewą kierownicą, to technicznie nie ma większych problemów. Trzeba znaleźć dawcę z kontynentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

no sam nie wiem poszukiwania trwają tylko trochę marki zmieniłem bo teraz głównie szukam audi bmw i mercedes bo uznałem ze ta alfa może być problematyczna chciaż z żadnym autkiem nic nie wiadomo ale jednak te trzy marki ciesza się najlepszą opinią ;) narazie nie spierzy mi się zabardzo wiec szukam szukam i jeszcze raz szukam bo pośpiech w tych sprawach nic mi nie da ;)

 

A mam na sprzedaż może ktoś zainteresowany

http://moto.allegro.pl/kia-carnival-i1888298327.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj