echooo7

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaczmarek    277

darek195 jakto ponoć?? przecież umowy już dawno są podpisane więc nie wypowiadaj się jak nie wiesz. W glinojecku można było kontraktować ile się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

ksc cienko daję tylko ile ma się limitu ludzie zaczęli siać w sumie nie dziwie im się bo zysk już jest przy tych cenach. Tylko co zrobią jak zniosą limity buraczane.. Na pewno cena spadnie.. :unsure:


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Nie ma co się dziwić że KSC pilnuje limitów w przypadku jak jest daleko do cukrowni, bardziej się im opłaca aby ponad limit sieli przy samej cukrowni niż Ci którzy maja ponad 100km do cukrowni, koszty transportu są już w tym przypadku nie małe. Z moich informacji wynika że w odległości rzędu 10-20km od cukrowni nie było problemów z powierzchnią kontraktacji buraka na ten rok. Pozostaje tylko współczuć kolegom co kiedyś mieli cukrownie pod nosem a dzisiaj już prawie nie ma po niej śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

tak właśnie jest Lublin zamkneli bo przecież wielkie miasto nie może mieć cukrowni.... ehh.. teraz krasny został ciekawe na jak długo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

koledzy ja mam zawsze pryzmę 10 km od cukrowni w Ropczycach i nigdy nie miałem problemu z kontraktacją (limitem) buraków ale w tym roku niestety obowiązują limity, ci co przez 4-5 lat nie siali bo cena była kiepska to w tym roku wszyscy sieją bo mówią że się opłaca siać, ja dokupiłem limit bo nie miał bym co siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Nie ma co się dziwić że KSC pilnuje limitów w przypadku jak jest daleko do cukrowni, bardziej się im opłaca aby ponad limit sieli przy samej cukrowni niż Ci którzy maja ponad 100km do cukrowni, koszty transportu są już w tym przypadku nie małe. Z moich informacji wynika że w odległości rzędu 10-20km od cukrowni nie było problemów z powierzchnią kontraktacji buraka na ten rok. Pozostaje tylko współczuć kolegom co kiedyś mieli cukrownie pod nosem a dzisiaj już prawie nie ma po niej śladu.

Pewnie jest tak jak mówisz. Ja nie miałem problemów z kontraktacją, zwiększyłem zasiew i wynosi już 3-krotność limitu. Szwagier, który ma 30 km dalej niż ja do cukrowni już miał problemy, musiał szukać limitu!

Dzisiaj odbierałem nasiona, spotkałem kilkunastu znajomych, którzy od dawna nie siali buraków, teraz zasieją, bo cena niezła. Ciekawe gdzie byli np. 2 lata temu gdy do interesu trzeba było solidnie dopłacić? A KSC cieszy się z nowych plantatorów, którzy mają blizej do cukrowni, a zaczyna zniechęcać tych dalej leżących, którzy siali i też w tych słabszych latach. Tak wygląda układ partnerski plantator-KSC, pięknie!!!

Tylu nowych plantatorów - to początek końca lepszej ceny na buraka. Za rok, dwa znowu dadzą cenę, że trzeba bedzie dopłacać do interesu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Kolego po ile płacisz jak nie tajemnica, bo mamdo kupienia kilkadziesiąt ton i nie wiem po ile proponowac. A prawda że chcą przedłużyć limity do 2020r?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Teraz już sie nie kalkuluje kupować limit powariowali z cenami 100- 120 zł/t :o

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja chyba też sobie odpuszczam. Gość chce po 100 zł. Nie wiem czy to jest sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Sens to był jak znajomy kupował chyba po 35 zł. Po 100 zł to chcecie cały rok za darmo burak uprawiać??

Tak samo było z kwotami mlecznymi 1-1,5 zł/kg a teraz jest po 20 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Sens to był jak znajomy kupował chyba po 35 zł. Po 100 zł to chcecie cały rok za darmo burak uprawiać??

Tak samo było z kwotami mlecznymi 1-1,5 zł/kg a teraz jest po 20 gr.

Jakiś tam sens jest.Buraki w tym roku są po ok.170 zł.W kategorii B -połowa z tego.

Jak buraki obrodziły to średnio cukrowni dajemy za frajer ok.85 zł za każdą tonę nadlimitową!

Kupujesz limit - i na drugi rok już zarabiasz!

Nie rozumię tego cytatu _#to chcecie cały rok za darmo burak uprawiać#??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Tak sens kupna limitu jest kiedy nie dajesz więcej za tone niż 70zł wszystko zależy jaką ilość sprzedajesz po za kwotą. w mojej okolicy poszedł teraz limit po 118/tona osobiście nie dał bym tyle ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Witam mam pytnie ile trzeba mieć limitu, ton lub ha buraków aby kopać w dowolnym terminie ? w chwili obecnej cukrownia narzuca termin odbioru ale slysze ze co niektórzy maja odbiór od ręki ..... myśle ze mozna by wspolnie w grupie to zrobić orientuje się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Dostac czyli za free??

Akcje bedzie mógł kupić plantator bez różnicy ile ma limitu, w pierwszej edycji na jednego przypadało 17,5tys akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Tylko że ja nie jestem plantatorem ,a mam okazję kupić limit i nie wiem ile muszę go mieć by załapać się na akcję?

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Buraki pozakwotowe po 8,50 tak? to ja oddalem limit w dzierżawe znajomemu ku...wi za fri on zyskuje na tonie 85zl i nawet jabola nie postawi !!koniec tego dobrego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj