echooo7

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamilek1    52

?

+1 punkt ostrzeżeń, za nabijanie postów

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Wezmę w dzierżawę limit buraczany z Cukrowni Werbkowice około 50-60 ton proszę o kontakt 723797620

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Z tego co mi mówił inspektor rok 2016 jest ostatnim z limitem buraczanym. Umowy na 2017r będą już na innych zasadach, będzie można zwiększać areał, mają być umowy wieloletnie. Ja zrezygnowałem z kupna limitu w tym roku. Takie są przymiarki, ale jak wyjdzie to czas pokarze.

Co do przenoszenia limitu pomiędzy cukrowniami to z Glinojecka do Środy Wlkp, Miejskiej Górki czy Gostynia się nie da. Niby wszystko to P&L ale Glinojeck to już inna firma jest.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

Witam. Panowie mam takie pytanie, chciałbym wprowadzić uprawę buraka cukrowego. Można jeszcze zostać nowym plantatorem w cukrowni Sudzucer? Dodam że wydzierżawił bym limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

do ropczyc mozna ja dalem 10 zl za tone dzierzawy i jestem ich dostawca na biezacy sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

Że tak zapytam czy są jeszcze limity na uprawę buraka cukrowego, czy mogę sobie zasiać dowolny areał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

zasiac mozesz ale co znimi zrobisz jak urosna? gdyby kazdy teraz zasial ile chce to cukrownia by musiala isc na okraglo przez caly rok mimo iz niema limitu u nas kontraktacje sa nadal , chodza sluchy ze za rok maja byc buraki po 90 zl/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Cena buraka na następny rok będzie 26~27 euro czyli daje to 110zl netto/t. W cukrowni tak mówiła znajoma, kazdy nie będzie mógł siać tylko obecni planratorzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

No dobra a naprzyklad ja posiadam limit buraczany ale oddalem go w dzierzawe.
I teraz jakbym go odebral to noemalnie moge siac bez zadnych obaw ze nie beda chcieli odebrac.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Cena buraka na następny rok będzie 26~27 euro czyli daje to 110zl netto/t. W cukrowni tak mówiła znajoma, kazdy nie będzie mógł siać tylko obecni planratorzy

Pytanie jaki tonaż będą kontaktować jako "kwotowe" bo narazie każdy sieje ile chce. U mnie każdy zwiększa zasiewy o jakieś 100%. Żeby nie było, że zakontraktują 40t/ha a reszta jako pozakwotowe po 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie bedzie juz buraków kwotowych i pozakwotowych tylko wszystkie beda szły w jednej cenie

kolego żebyś sie nie zdziwił jak dostaniesz na wiosne umowe z iloscią do odania a po ile ponad tą ilośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Pfaifer&Langen podpisuje umowy biorąc pod uwage twoje średnie zbiory z(bodajże) 2 poprzednich lat i to jest twój limit, za który zapłacą Ci umowną cene, a reszta...

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Może któryś z kolegoów  ma na zbyciu wysłodki mokre  z Krasnegostawu lub Werbkowic tzw. kluczyk. Chetnie kupie spore ilosci.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj