echooo7

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1218

sami widzicie cena na przyszły rok ok 120zł/t a kwotowe bez limitu są po 100zł różnica nie wielka. Jest sens kupować? Na pewno nie po 100zł za tone limit.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

sami widzicie cena na przyszły rok ok 120zł/t a kwotowe bez limitu są po 100zł różnica nie wielka. Jest sens kupować? Na pewno nie po 100zł za tone limit.. 

 

Doplata do ha 400 euro. To liczmy -limit na 2 lata  ,kupujesz za 100 z ha średnio 50 =5tys .Doplata 2 lata  800euro x4.36 około 3.5 tys zostaje 1500zł na kwotowe  2lata x50 ton=100 ton x podobno 2 zł różnicy= 2000  jesteś 500 do ha jeżeli różnica będzie 2 zeta w co wątpie .

Edytowano przez szynszyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Dzierżawię limit płacę 10zł/tonę mniej więcej wychodzi to tak jakby wysłodki pokrywały koszt dzierżawy,w moim przypadku dając 70zł/za tonę jest nie opłacalne ponieważ limity w niedługim czasie mają zdjąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

nie do końca to rozumiem.. 

koszt limitu ok. dajmy na to plon 50t/ha po 100zl limit to koszt 5tys

przychód z kwotowych bez limitu 50*100= 5tys

przychód z buraków na które mamy limit 50*120= 6tyś

kwestia doplaty. napisane jest ze zeby ja dostac trzeba mieć umowe z cukrownią ale nie jest powiedziane ze musi byc limit na nie. wiec w obu przypadkach ja dostaniemy.

różnica 1000zl na ha a koszt limitu 5tyś wiec gdzie tu sens kupowania limitu? owszem przy innym plonie i cenie burakow roznica bedzie sie zmieniac. ale jesli nawet wyjdziemy na plus przez te 3 lata to czy warto nabijać kase ludziom tylko po to by zarobić kilka złotych. olać ich i niech cena spadnie wtedy moze sie oplaci kupić.

 

lepiej jest dzierżawić niż kupować

 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Dzierżawię limit płacę 10zł/tonę mniej więcej wychodzi to tak jakby wysłodki pokrywały koszt dzierżawy,w moim przypadku dając 70zł/za tonę jest nie opłacalne ponieważ limity w niedługim czasie mają zdjąć

 

Dzierżawisz za 10 bo gość i tak dostje doplate historyczną ,od 2015 dostanie wała  a ty za jego limit  jak podpiszesz umowe zyskasz 400 euro ,to jak myślisz za 10 zł ci wydzierżawi  czy będzie wolał zasiać ,a jak tak twierdzisz że limity powinny być za grosze to jeszcze dokupi i będzie kolejny gracz ,i wtedy po redukcji beddziesz mial obcięte umowy .Mam malo limitu i jak nie sprzedam za dobrą cene to planuje dokupić i siać.

Edytowano przez szynszyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Kolego jeśli uważasz ,że buraki to taki rarytas to czym prędzej dokup tego limitu po te 70 czy 100 zł za tonę  i siej,u nas jakoś nie ma dzikiego zachwytu tym bardziej, że cena idzie na dół ,na dzień dzisiejszy już mam 150 ton wzięte w dzierżawę po 10zł/za tonę,od tego co wziąłem limit liczy sobie, że zamiast buraków zasieje pszenicę lub kukurydzę a że wpadnie co roku do kieszeni z dzierżawy limitu te 1500 zł to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

Witam mam pytanie odnośnie dopłat czy teraz od 2015 będzie dopłatę otrzymywać osoba, która kupiła limit bądź wydzierżawiła ?przykład Tzn posiałem 2ha wcześniej kupiłem limit to mi należy się dopłata (400 eurp/ha) a osoba od której kupiłem wtedy już nie będzie otrzymywać płatności cukrowej ( dopłaty z dawien dawna) ? Przepraszam gdy będzie coś nie jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

od 2015 dopłaty będą do ha a nie do tony buraków


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

Alw dopłatę otrzyma osoba która sprzedała limit czy która kupiła i posiała (lub wydzierżawiła)

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ten kto zasieje dostanie do hektara


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

z tego co mi powiedział inspektor to warunkiem dostania dopłaty jest umowa kontraktacyjna i obsiany pod tą umowę areał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

no tak to racja, ale limitu nie musisz mieć. 
W moim przypadku jest tak, że limit jest na 200 ton, 400 może będzie dzierżawionych a reszta na umowę jako poza kwotowe i ma być 16ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

czyli jak mam limit 200t i zasieje 2 ha na swoim i 2 ha na dzierżawie bez umownej z właścicielem. obstawiam że z 4 ha będę mieć jakieś 240 t to na jakie dopłaty mogę liczyć bo jeśli chodzi o cenę buraka to wiem.

 

@Pawel177 tzn musiałbym zrobić z nim umowę dzierżawy i zgłosić to do agencji ? by wziąć dopłaty ? Bo jak na razie to on składa wniosek do agencji pomimo że ja dzierżawie  ale on nie ma umowy na buraki 

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Ty 800 euro a jak się nie dogadasz z sąsiadem to kolejne 800 chyba przepadnie, bo raczej sąsiad bierze dopłaty a skoro nie ma umowy z cukrownią kasy nie dostanie.

Radzę podpisać jakąś umowę oficjalną w gminie i kasa nie przepadnie.

 

Coś w tym stylu.TYlko musisz od niego wyszarpać mapkę z działką gdzie będziesz siał buraki.Ty będziesz ją musiał dodać do wniosku a sąsiad się jej zrzec do dopłat.

Edytowano przez pawel177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenixx    6

Mam pytanie. Czy można przenieść limit z jednej cukrowni do drugiej ? Wujek zlikwidowa£ gospodarstwo i chce nam oddać limit chyba 150 ton i czy możemy go przenieść ? Dodam że wcześniej mieliśmy limit ale dziadek sprzedał !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Witam,u mnie sytuacja jest taka,dzierżawię od sąsiada 80t.limitu,posieję je na polu własnym-2ha.Jaką doplatę otrzymam do tej działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sagit    0

Z tego co się oriętuje to jeśli dzierrzawisz limit na umowę i i zakontraktujesz buraki

 to dostaniesz do1 ha 400 euro dodatkowej dopłaty

Edytowano przez sagit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sulo125    0

Witam mam takie pytanie, natomiast jezeli posiadam limit i chodzi mi o ta płatność cukrową czy trzeba siać buraki aby dostać do płatnosc czy mozna zawiesic? na rok ?

Oczywiscie na nowym zasadach 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj