echooo7

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alio    116

Z tym "dwa razy tyle" mocno kolega Piotrb 14 chyba przesadził. Czyli ile zbierają na zachodzie? 140T/ha? bo u mnie średnia jest 70. Może zbierają170T z ha bo mam znajomego co ma lepsze gleby od mojej czwórki i zbiera średnio 85. Panowie nie wpychajmy się sami w kompleksy, bo już nie mamy się czego w uprawie wstydzić.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Dobrze. Ile mamy czarnoziemów a ile gleb klas 3,4.... Dobre gleby w Polsce nie są aż tak liczne. To że są tacy, którzy zbierają nawet 70 ton nie zmienia faktu że są również Ci którzy żeby 50 osiągnać muszą dbać o plantację. Z 2 strony znając tą wspólną politykę rolną i tak oberwiemy po d*pie. Ale jak to będzie przekonamy się za parę lat.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

O co chodzi z tymi limitami? Juz ladnych kilka lat nie sieje burakow a limit był oddany do cukrowni (Krasnystaw) na 3 lata . Teraz dzierżawa z cukrownia sie skończyła , ludzie dzwonia i chcą wydzierżawić albo kupić limit.

Bardziej interesowała by mnie sprzedaż. W ogłoszeniach cenia sobie po 100zł ale czy to realna cena do wziecia ?

Moze ktoś z Was chce kupić ? mam 120t limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

ja z chęcią bym kupił lub wydzierżawił tylko szczerze Ci powiem że nie dam Ci 100zł bo to cena jak znajdziesz fraj.. Tak jak pisałem wcześniej może znajdzie się napaleniec i Ci da po 100zł ale jak dla mnie jako kupującego to cena z kosmosu. 2 lata temu kupiliśmy limit chyba po 30zł tona a teraz bliżej zniesienia limitów poszły ceny mocno w górę. Także jak chcesz myślę, że bardziej z dzierżawą moglibyśmy się dogadać.

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Nie no 90-100zł to ja widziałem w ogłoszeniach ,wiadomo ze tyle nie wezmę ;)

A bardziej właśnie interesowała by mnie sprzedaż bo na dzierżawę to u siebie we wsi mam kilku chetnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

No i poszedł limit po 75zł . nawet jednego dnia ogłoszenie na Tablicy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Widzisz czyli za tanio wystawiłeś ;) Dzisiaj na zebraniu plantatorów szef związku mówił o tym, że limitów nie będzie ale najprawdopodobniej zostanie prawo do uprawy także nie każdy będzie mógł uprawiać buraki... Z kolei facet z cukrowni mówił, że plantatorzy którzy osiągają słabe wyniki(np poniżej 8t cukru/ha) zostaną "zredukowani". Jednak najciekawszą informacją było to, że mimo zapowiedzi najprawdopodobniej nie będzie od przyszłego roku płatności cukrowej.... Tylko stara 15 oraz Czechy zagwarantowały sobie podczas negocjacji tą płatność, natomiast Polska miała załatwić to wewnętrznymi przepisami. Jak mówił szef związku plantatorów im więcej negocjują ze stroną rządową tym ta płatność staje się coraz bardziej wątpliwa, podobno nawet szef komisji rolnictwa minister Jurgiel stwierdził, że po co ta płatność jak po 2017 Niemcy pozamykają Polskie cukrownie... Ogólnie panuje przekonanie, że buraki są na tyle opłacalną uprawą, że nie trzeba do niej dodatkowo dopłacać. Z drugie strony trzeba ciąć gdzie się da żeby wyciągnąć te magiczne 240EUR do hektara obiecane przez ministra Kalembę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

skończyłem na jakiś czas z uprawą buraków :) sprzedałem dzisiaj limit (do P&L) po 100 :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

tylko że w naszym regionie ogłoszenia po 100zł/tona są na tablicy ponad miesiąc, a 2 sprawa w werbkowicach zebrania jeszcze nie było i jak się ludzie dowiedzą po ile buraki i że na więcej nie ma co liczyć to się skończy euforia po 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

W tamtym roku tez cena buraków w umowie była po 148zł a potem do ilu doszła,mysle ze w tym roku tez nie bedzie zle i cena podskoczy do gory :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Dzisiaj zakupiłem limit KSC po 40zł/t. I myślę,że jest to maksymalna realna cena do zapłacenia,a kto kupuje po 70-100 zł to chyba wgl nie wie po co to robi.Gościu co sprzedaje za tą cenę to pewnie myśli ,że to największy jeleń w okolicy ,bo za limit kasy wziął i jeszcze dopłaty a tamten niech tyra i nic z tego mu nie zostanie :)

  • Like 3

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

o i za taką cenę można kupować :) Jak tylko euforia po 100zł ruszyła to się dowiadywałem u inspektora w cukrowni i nie oficjalnie powiedział, że to głupota bo ludzie kupują za dużo niższe pieniądze.

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12

o i za taką cenę można kupować :) Jak tylko euforia po 100zł ruszyła to się dowiadywałem u inspektora w cukrowni i nie oficjalnie powiedział, że to głupota bo ludzie kupują za dużo niższe pieniądze.

To dlaczego cukrownia płaciła dużo więcej ? Ja ma limit i nie sprzedaję tylko dzierżawię. Co będzie? Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi się zdaję że cukrownia sprzedawała po 100 zł z 5-6 lat temu i ja też kupiłem tak, ale to było rozłożone na 5 lat po 20 zł rocznie, a u nas jak pojawi się po 100 to od razu z 10 telefonów jest tego samego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Chyba teraz Ci co kupili limit po 100zł za tone mogą sobie powiedzieć przed lustrem, że takich frajerów to ze świeca szukać. 

Ojciec rozmawiał ostatnio z inspektorem, (Werbkowice KSC) i mówił że koniec cyrku z limitami i poza kwotowymi po 100zł. Ma być jedna cena i nie będzie problemu z kontraktacją poza kwotowych.  

Trzeba będzie poczekać by zobaczyć czy to prawda. 

 

Dzwoniłem ostatnio do inspektora to na przyszły rok kwotowe mają być około 120zł,  kontraktowane bez limitu 100zł także nie wielka różnica ale jak będzie naprawdę tego nikt nie wie. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus912ic330    257

Kupię lub wydzierżawię limit cukrowni Ropczycę -każdą ilość :) Z każda propozycją zapraszam na pw :)

 

Myślę, że co do ceny dogadamy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

tak się zastawiam czy warto w ogóle kupować limit wiecie jak to ma być w tym roku ? Jeśli miałem limit 210 t to czy będę mógł więcej zasiać (czy to będzie opłacalne ?) bo każdy może przecież tak samo pomyśleć i zasiać więcej a co będzie później po 20 zł. ? Będzie jakieś kwotowanie czy indywidualne umowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

Limity są do 2017 a później i tak będziesz musiał mieć umowę z cukrownią. Sam się zastanawiam nad dokupieniem limitu jakby trafiła się okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

to ile taki limit miałby kosztować aby się opłacało kupić ?,w sudzucker na przyszły rok  cena za buraki prawdo podobnie idzie na dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Dzisiaj zakupiłem limit KSC po 40zł/t. I myślę,że jest to maksymalna realna cena do zapłacenia,a kto kupuje po 70-100 zł to chyba wgl nie wie po co to robi.Gościu co sprzedaje za tą cenę to pewnie myśli ,że to największy jeleń w okolicy ,bo za limit kasy wziął i jeszcze dopłaty a tamten niech tyra i nic z tego mu nie zostanie :)

 

Nie siej popeliny -doplaty 2015-2120 400 euro sredni limit z ha 50 ton  to te 400 euro za dzierzawe to nie jest wygórowana  cena , to jakieś

34 zł do tony -ile cena bezkwotowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

my kupowalismy ostatnio po 70zł cukrownia P&L


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawstrong    1

KSC 

rozmawiałem z inspektorem mówił zę cena za tone  buraków na ten rok wyniesie jakie 118zł brutto mówię o tych w limicie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj