echooo7

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alio    116

Mieszkam w okolicy gdzie w 2005 roku zamknięto cukrownię a jest duże rozdrobnienie gospodarstw. Długo było trudno kupić limit bo wszyscy myśleli, że jak się go pozbędą to i płatnośc cukrowa im przepadnie, ale co raz coś się trafiało, ilości od 15 do 150 ton. Kiedyś ponad rok temu dorwałem "tajną" listę osób tak z promienia 20 km które posiadają limity a od dawna nie uprawiają buraka. Sprawa kupna się mocno uprościła. A ile ja trafiałem osób które albo nie miały pojęcia, że posiadają limit albo nie sądziły że można go odsprzedać za poeniądze. Pamiętam wiele komicznych,ale i mało śmiesznych sytuacji z poszukiwaniami związanych:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

witam, wczoraj byłem w cukroni krasnystaw i powiedziano mi ze od października2017 r zostaną zlikwidowane limity. i moje pytanie przedstawia sie następująco, dlaczego w tym momencie wszyscy rzucili sie na kupno tych limitów skoro za 3 lata limity znikną? wg mnie nie ma to żadnego ekonomicznego uzasadnienia. ba jeszcze jest dziwniejsze to ze 2 lata temu oferowano za limity 15/20zł a teraz 50-60, czegoś tu nie rozumiem.

Edytowano przez jarekzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2130

U nas cukrownia sprzedaje limity po 120 w tym roku.

Nie wiem czy jest sens kupować na 4 lata ..

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Policz: buraki w limicie 185zł w ksc i pieniądze w 30dni a buraki ponad limit 76zł i kasa na koniec stycznia. Jak widać kupując w dobrej cenie zarabiasz w pierwszym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Tak tylko w P&L kwotowe przy 16% to tylko 111,40 a poza kwotowe 70zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Tańszy? 80-100zł/t Jak dla mnie stanowczo za drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

U nas cukrownia sprzedaje limity po 120 w tym roku.

Nie wiem czy jest sens kupować na 4 lata ..

u nas czyli gdzie? jaki koncern?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

zastanawia mnie jak wygląda sprzedaż limitu, robi się jakiś przepis w cukrowni czy tylko jakaś umowa między rolnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Wiele razy kupowałem limit. Kiedyś to była doga przez mękę. Trzeba było mieć specjalne druki z cukrowni, pisać je samemu ze sprzedającym, iść z tym do notariusza i tam złożyć podpisy (płatne chyba do 200 zł) a potem z tym spowrotem do cukrowni. Ostatnio jak kupowałem rok temu trzeba było ze sprzedającym przyjechać do inspektora, ten wypełniał papiery i w zasadzie tyle. NIBY dokumenty jadą jeszcze do Torunia (KSC) do akceptacji przez komisję mieszaną ale to już w większości przypadków formalność.

Chyba że limit z innego regionu albo i z innej spółki cukrowej wtedy często odrzucają.

  • Like 1

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BiniekD1    2

Moi rodzice dostaja doplaty zasprzedany limit czy jak mi przepisza gospodarstwo to bede dostawał te dopłaty czy nie proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

@tomek73 wątpię w to, na pewno będzie co roczna kontraktacja i będą ograniczenia bo raczej jest to nie możliwe że jak ktoś siał 3 ha nagle posieje 15. Sporo ludzi będzie chciało zwiększyć produkcje a cukrownie też ogranicza moc przerobowa no i możliwości sprzedaży cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    53

według mnie wszystko będzie zależeć od ceny ,jeśli cena będzie dość atrakcyjna to każdy zechce zwiększyć może i każdy będzie chciał zasiać nawet Ci którzy nie uprawiali buraków przez 5 lat lub więcej, i im bliżej tzw. komina czyli cukrowni tym lepiej, ,przypuszczam, że cukrownie postawią na tych w pierwszej kolejności którzy sieją ciągle i mają dobre wyniki a nie łapanka kto pierwszy ten lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego BiniekD1 pytasz czy otrzymasz dopłatę cukrową za rodziców, już ci odpowiadam że dopłata cukrowa jest dopłatą historyczną i jest ona wypłacana tym plantatorom którzy mieli limit w pierwszym roku otrzymywania dopłat obszarowych,więc twoi rodzice będą otrzymywali tą dopłatę do 2017 a po tym roku będą dopłaty zniesione

 

odpowiem od razu pozostałym tym którzy się interesują sytuacją na rynku buraka cukrowego jeśli w 2017 roku zniosą limity buraka cukrowego wówczas każdy będzie mógł siać te buraki tylko owszem cena za takie buraki nie będzie wynosiła około 185 zł tylko cena spadnie do 100 zł i więc opłacalności uprawy nie będzie a kto będzie chciał siać i robić za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

w 2017 już nikt w polsce buraków siać nie będzie a pewne jest że Ci poniżej 20 ha odpadną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

kolego BiniekD1 pytasz czy otrzymasz dopłatę cukrową za rodziców, już ci odpowiadam że dopłata cukrowa jest dopłatą historyczną i jest ona wypłacana tym plantatorom którzy mieli limit w pierwszym roku otrzymywania dopłat obszarowych,więc twoi rodzice będą otrzymywali tą dopłatę do 2017 a po tym roku będą dopłaty zniesione

 

 

 

Limity do 2017 roku, dopłaty tylko do 2014 czyli już ostatni rok są.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinu83    1

Ja myślę że limity pewnie i zniosą w 2017 roku ale wolnej amerykanki na pewno nie będzie w jakiś inny sposób będą regulować uprawę buraka cukrowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Potrzebuje wzór umowy kupna-sprzedaży limitu buraczanego dysponuje może ktoś z was takim wzorem?


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj