echooo7

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamgaleon    7

mi się wydaje że komisja europejska nie zmieniła zdania i chyba nadal będą dopłaty historyczne do buraków ale i do łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak by miały zostać dopłaty historyczne to by ludzie się tak nie rzucali na kupno limitu , bo niby poco by mieli płacić po 60zł za t , jak można wydzierżawić za wysłodki, u nas jeszcze nie było zebrania , ale mój wujek już miał i mówił że jest u nich czterech co sadzą dużo buraków i kupują każdą ilość limitu , na zebranie poprzywozili sobie tyle ludzi do przepisania limitu że ludzie stali w kolejce po 2 godziny, zresztą chyba w tvr był jakiś program o dopłatach i mówili że muszą znieść dopłaty historyczne do buraków bo nie może być tak że ludzie nie sadzą buraków a daje im się dopłaty do buraków. zobaczymy co będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Po pierwsze u nas buraki sie sieje nie sadzi to tak na marginesie. A dopłata powinna być dla tych co rzeczywiście sieją buraki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i tak zrobią historycznych juz nie bedzie bo ludzie burakow nie sieja z 5 lat juz a kase dostawali za darmo do tej pory tusk szuka kasy to i kalembe dociśnie a tera jedno pytanie do kolegi ktory napisał że skupuja limit od malych a moze ktoś pomysli troszke w drugą strone dlaczego kupują bo chodzi o kase która bedzie do limitu ktory zostanie zakontraktowany na dany sezon a oni jak sieje duzo burakow to juz sie mogli otym dowiedzieć od cukrowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja sieję buraki i też w tym roku kupowałem limit. I nie dlatego, że wiem coś o dopłatach tylko dlatego że 2 lata była nadprodukcja i w tym roku brakowałoby mi posiadanego limitu na obsianie połowy tego co co roku.

Co do tego że cukrownia coś mówi plantatorom to bzdura, bo nic nie mówią nawet jak się zapytać. Co do dopłat to po obecnych cenach i bez dopłat dochód z buraka jest moim zdaniem bardzo dobry i siałbym w tej cenie nawet bez dopłat.. Z resztą w zasadzie tak się u mnie dzieje, bo dopłaty mam tylko do połowy tego limitu który obecnie posiadam. Reszta była kupowana.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

KSC kupuje cały limit produkcji od Grecji - 120 tys. czystego cukru + zwiększenie kwot eksportowych poza UE = nie ma problemu z nadprodukcją. INFO z ostatniego zebrania z przedstawicielami KSC (ten tydzień). Nie będzie problemu z kontraktacją, więc nie mam zamiaru płacić po 100 zł. za limit. A z dopłata co będzie to na razie nikt nie wie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Coś mi tu nie gra, bo limit od Grecji niby przesunięty był do POlski kilka lat temu i KSC sprzedawała go nam, plantatorom po 80 zł/T. tak przecież było....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Polski cukier plus grecki limit. Jak nieoficjalnie dowiedziała się stacja TVR Krajowa Spółka Cukrowa jest o krok od kupienia greckiego koncernu Hellenic Sugar.

 

 

Firma ta posiada trzy cukrownie w Grecji i dwie w Serbii, a co najważniejsze... niewykorzystaną kwotę cukrową. A to dla Polski prawdziwa gratka bo u nas limit produkcji zostanie w tym sezonie przekroczony, aż o 450 tysięcy ton.

Grecy mają niewykorzystany limit, Polska nadprodukcję. Wydaje się, że Krajowa Spółka Cukrowa i Hellenic Sugar są dla siebie stworzone. Czy do tego mariażu dojdzie jeszcze nie wiadomo, ale nieoficjalnie mówi się, że są na to duże szanse. - To byłby jedyny dobry kierunek. Grecy mają kwotę w granicach 150 tysięcy, a produkują 50 tysięcy ton cukru – ocenia Kazimierz Kobza, dyrektor biura Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego.

Krajowa Spółka Cukrowa kupując grecki koncern zyskuje dodatkowy limit – to rozwiązanie diametralnie zmieniłoby nieciekawą jak na razie sytuację na polskim rynku. Obecnie szacuje się, że produkcja cukru wyniesie 1 mln 850 tys. ton, aż o 450 tys. więcej niż krajowa kwota cukrowa przyznana Polsce przez Komisję Europejską. - W tym sezonie kiedy mamy dość dużą nadprodukcję i to w całej Unii, limit jest niewystarczający. Czekamy na decyzję Komisji Europejskiej czy pozwoli część cukru pozakwotowego zaliczyć do kwotowego, co mogłoby rozwiązać problem – twierdzi Marcin Mucha ze Związku Polski Cukier.

Edytowano przez szumi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

kupie limit z kruszwicy lub dobrzelina

Aile placisz za tone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

a jak to jest ze ten rok na buraki jest referencyjny wiec jak beda te doplaty cukrowe to beda mi nadal placic od limitu czyli jak u mnie 180 ton czy jak zasieje w tym roku wiecej i bede mial np 240 ton 180 swojego limitu a 60 ton u inspektora dokontraktuje to platnosc bede mial w nastepnych latach od 240 ton? bo zawsze jak jest rok referencyjny to kazdy sieje troche wiecej czemu? moga limit obciac jak bedzie za malo bo nizszy plon bedzie czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Nie będzie żadnego roku referencyjnego bo nie będzie dopłat do buraków. Na 99% limity pozostają do 2020r ale dopłaty zabierają. Mam taką informację od szefa Leszczyńskiego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Potwierdzam wypowiedź wyżej. Czytałem projekt ustawy która właśnie zakłada brak dopłat do produkcji buraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jak by buraki były po 200zł/t przy 16% to by nie było tak źle, nawet bez dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Już prawie po tyle są. U nas w zależności od sposobu podziału nawyżki cena wyszła ok 180 przy ryczałcie i 13zł więcej przy podziale po sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

co do ceny to różnie może być ,nie chwalmy dnia przed zachodem słońca,zbyt duża nadprodukcja cukru w tym roku i efekt taki że obcinają kontraktację limitu na ten rok o około 9% ,pole zostawione i przygotowane pod buraki i już nie siejemy tyle, jakie mieliśmy założenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Widzisz to wszystko zależy od koncernu. U nas po tyle co pisałem wyszły za tamten rok. Na ten rok nie zrobili przeniesienia i kontraktowali cały limit, ale nic ponad to. Jestem w P&L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

no to jak doplaty mialem ponad 6 tys zlotych to teraz co tego nie dostane? to przeciez duza strata bedzie a burak jeden rok moze byc po 180 zl a potem zejdzie na 100 i zysku prawie nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Niestety wszystko na to wskazuje, że o ile limity utrzymają do 2020, to dopłata już nie przejdzie. Za limitami są Niemcy i Francja , czyli pewnie temat pewny, ale pewnie dopłatę poświęcą, bo z czymś muszą ustąpić przed lobby spożywczym. Po zniesieniu limitów może być silna lipa z cukrowniami, szczególnie w Europie Wschodniej (m.in Polska). Europe zaleje cukier z Brazylii, będzie początkowo tani, zlikwidują konkurencję w postaci buraka, a dopiero później podniosą cenę. Pewnie dlatego tak chcą nam wepchnąć akcje KSC, żeby jeszcze zarobić, bo po 2020 r. może być różnie. KSC próbuje się ratować wchodząc w inne sektory rolnicze (zboża - kupno Stoisława), ale co z tego wyniknie to nie wiadomo. Generalnie przyszłość uprawy buraka to same ???? Faktycznie cena za buraka za tamten rok nawet bez dopłaty była dobra, ale ... pamiętacie 2009 rok, tamte ceny? Co dalej - nikt nie wie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Kupię lub wydzierżawię limit KSC Krasnystaw, wiadomość na priw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupię limit ropczyce lub wydzierżawię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj