echooo7

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Camry    56

ja dzierżawię za wysłodki,czyli właściciel za swój limit dostaje wysłodki nic po za tym,zawsze był problem bo była jakaś nadwyżka, więc w ten sposób zagospodarowałem sobie ten limit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Chciałem kupić a tu można tylko sprzedać. Dzierżawa limitu to minimum 20-30 zeta. Korzyści z uprawy buraka są więc trzeba się podzielić, mi udało się kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr190    1

witam mnie się trafia limit buraczany 67 ton woła sobie po 125 zł/t jak dla mnie to za drogo rok lub dwa za darmo uprawa buraków a może limit zniosą takie prawdopodobnie przymiarki mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz612    0

lamboR6 ile chcesz za ten limit jak byś go sprzedawał chyba,że chcesz go wydzierżawić podaj cenę to się dogadamy jestem zainteresowany.Czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Chcę sprzedać bo nie chcą mi przepisać z Nakła do Kruszwicy. Limit kupić się opłaca ponieważ nie dosyć masz dużo lepszą cene {w limicie i w miare cukier 17,5 to cena 200zł} a nie 74zł no i kasa po 30 dniach a nie za pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

ja kupiłem limit buraczany Cukrownia Ropczyce 120 ton po 60 zł/tonę od rolnika który zaprzestał produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

ja mam 90t do środy wlkp. i zastanawiam sie czy siac czy sprzedac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Właśnie udało mi się kupić brakujące 250 T limitu do cukrowni Krasnystaw. Dwa dni jeżdzenia, dzwonienia ale jak się okazało limitu w terenie jeszcze sporo. Wszystko po 20-50T takie osoby już na pewno buraków nie zasieją. Cenę trzymałem sztywno - 40 zł/T niektórzy chcieli więcej ale nie ustępowałem i w końcu sami dzwonili i proponowali sprzedaż.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

ja planuje sprzedaż (nordzucker chełmża), ale poniżej 100pln/t po prostu się nie opłaca sprzedawać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Też tak uważam, ale skoro chcą sprzedawać po 4 dychy....? Dwa lata temu mój znajomy kupił sporo limitu po .... 10 zł!! Ale wtedy wielu myślało że limitów już nie będzie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pewnie, lepiej nie sprzedać i dalej siać.

Ja też zastanawiam się czy siać, bo za te pieniądze to pszenica lepiej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Skąd pewność, że limity będą, jak sama UE nie wie co dalej. Nie są wcale takie pewne, a jak zniosą to 100zł./t na dwa lata to niezła lipa. Skąd u Was Panowie taka pewność, że będą obowiązywać do 2020?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Z tymi limitami to nic nie wiadomo nie ma oficjalnej informacji na ten temat czy do 2020 będą limity. Po za tym za kwotowe w tym roku dostałem 142zł/t wiec można zaryzykować i kupić kwotę w tej cenie co kupił Alio. Kupując limit inwestujesz własne środki a mimo to limit należy do cukrowni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Dokładnie, nie wiadomo czy wogóle produkcja cukru będzie limitowana, nic nie wiadomo. 40 zł. to cena do przyjęcia, nawet na dwa lata, ale więcej to już przegięcie. Zagrywka cukrowni z tymi limitami w tym roku wiąże się chyba z chęcią jak najwiekszego zysku + duże zapasy cukru poza limitem. I tak niektórzy zasadzą poza limitem, cukrownia zapłaci 1/3 ceny, wszyscy zadowoleni oprócz nas!

Mozna zaryzykować tylko uprawa buraka to nie gra na giełdzie, powinno być wszystko jasne, bez ryzyka!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj