Mlodyrolnik20

jaki ciągnik główny ok 70 km?

Polecane posty

marek254    0

Witam.

Poszukuje nowego ciągnika między 65 a 75km w cenie do 125tyś. Będzie to główny ciągnie na 15ha. Oglądałem zetora 75 i zauważyłem, że ciągnik jest na zwolnicach czy to nie jest przestarzała technologia?? co myślicie o skrzyni 20+4 jakie ma zakresy prędkości na poszczególnych przełożeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

za 125 tys. brutto to sprawdź sobie Proxime 90 Premium, skrzynia 12/12 z rewersem mech., bez wzmacniacza momentu obr., prędkość 40km/h, Zewnętrzne sterowanie podnośnika, Prędkości WOM 540/540E, Dodatkowe reflektory, siedzenie Grammer. Tutaj masz link Zetorek do takiej oferty, możesz popytać dealerów w swojej okolicy czy mają takie Premiumki :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Napisz kolego co masz i za ile go wziąłeś. Nie jednemu z nas takie info się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyposażenie standard (komplet halogenów przód ,tył,kogut,radio,haki.obciążniki przód)opony w kodzie 02: 320/85/20 i 380/85/30 widziałem na na żywo i są jak dla mnie optymalne, pneumatyka 1 i 2 obwodowa . cena to 115tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

z klimą czy bez ??? ja zamówiłem td 5010 z takim samym wyposażeniem i z klimą za 110 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrzysiek    0

nh TD to nie chciał bym nawet za darmo sam deeler mówił o tej seri ze to nic dobrego opina najwiekszego deelera w polsce

Edytowano przez kkrzysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z klimą czy bez ??? ja zamówiłem td 5010 z takim samym wyposażeniem i z klimą za 110 tys.

 

bez klimy ,zle reaguje na klime, jest mi zbedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

nh TD to nie chciał bym nawet za darmo sam deeler mówił o tej seri ze to nic dobrego opina najwiekszego deelera w polsce

Kolego - z całym szacunkiem, ale uważam, że powinieneś poprzeć taką opinię konkretnymi argumentami... bo to co powyżej napisałeś jest bez sensu i nic nie wnosi do rozmowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

silnik: nh - 4 cylindry, jd - 3 cylindy

pojemność silnika: nh - 3200, jd - 2900

moment obrotowy; nh - 280, jd - 276

zapas momentu obrotowego; nh - 37%, jd - 20%

hydraulika: nh - 61 litry, jd - 46 litrów

podnośnik; nh - 3000 kg, jd - 1800 kg

skrzynia biegów; nh - 12X12 (40 km/h), jd -9X3(30 km/h, brak rewersu)

masa: nh - 3440 kg, jd - 2945 kg

 

poza tym jak ja się dowiadywałem to w jd nie bylo możliwości zamontowania klimatyzacji;

 

WYSTARCZY ARGUMENTÓW???

 

kkrzysiek; ciekawe czym Ty jezdzisz skoro NH td nie chciałbyś nawet za darmo, jest wielu użytkowników na tym forum którzy bardzo chwalą te ciągniki, uważam że jako ciągnik pomocniczy jest to bardzo dobra oferta, (wolałbym jeżdzić NH TD niż, bez obrazy jakimś zajechanym ursusem C - 360), więc pochwal się kolego co masz na podwórku

Edytowano przez karol19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrzysiek    0

silnik: nh - 4 cylindry, jd - 3 cylindy

pojemność silnika: nh - 3200, jd - 2900

moment obrotowy; nh - 280, jd - 276

zapas momentu obrotowego; nh - 37%, jd - 20%

hydraulika: nh - 61 litry, jd - 46 litrów

podnośnik; nh - 3000 kg, jd - 1800 kg

skrzynia biegów; nh - 12X12 (40 km/h), jd -9X3(30 km/h, brak rewersu)

masa: nh - 3440 kg, jd - 2945 kg

 

poza tym jak ja się dowiadywałem to w jd nie bylo możliwości zamontowania klimatyzacji;

 

WYSTARCZY ARGUMENTÓW???

 

kkrzysiek; ciekawe czym Ty jezdzisz skoro NH td nie chciałbyś nawet za darmo, jest wielu użytkowników na tym forum którzy bardzo chwalą te ciągniki, uważam że jako ciągnik pomocniczy jest to bardzo dobra oferta, (wolałbym jeżdzić NH TD niż, bez obrazy jakimś zajechanym ursusem C - 360), więc pochwal się kolego co masz na podwórku

 

c330 1972 rok od nowosci lux maszyna

3p z 1985 rok od nowosci

zetoa 7245 1989 od nowosci z turem

case 10 56 xl 1992

jd 6630 od miesiąca na podwórku to jest maszyna i chodz nh 6 cylindrowego kupił bym o 70 tyś netto taniej to ani troche tego nie załuje

i tak polecam jd 5e bo to maszyna na lata a muj ojciec i dziadek 40 ha c330 obrobili wec na 10 ha bedzie to ciągnik na długie lata

 

Kolego - z całym szacunkiem, ale uważam, że powinieneś poprzeć taką opinię konkretnymi argumentami... bo to co powyżej napisałeś jest bez sensu i nic nie wnosi do rozmowy...

ja nie miałem z tym ciagnikiem doczynienia ale znajomy deeler najwiekszy w polsce powiedział mi ze to sie bardzo czesto psuje powiedział jeszcze "jakie pieniądze taki ciągnik " to juz sam sobie zinterpretuj jego słowa

Edytowano przez kkrzysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

to samo dotyczy jd 5E - "jakie pieniądze taki ciagnik" , a nh TD5020 za porównywalne pieniadze oferuje o wiele wiecej niż jd 5E, zgadzam sie ze duże ciagniki jd są bardzo dobre i mi osobiście się podobają, sam mam 5720 ale to nie znaczy ze mam być ślepo zapatrzony w jd tak jak Ty kolego, bo porównując oba te małe traktory to nh jest ewidentnie lepszym wyborem

Edytowano przez karol19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek254    0

Co mogli byście powiedzieć na temat NH td 5020 i o zatorze proxima 70.

Proxima ma 65km a nh 72km. który z tych traktorów będzie lepszy. Ciąnika będę używał do wszystkiego od sadzenia po orkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mogli byście powiedzieć na temat NH td 5020 i o zatorze proxima 70.

Proxima ma 65km a nh 72km. który z tych traktorów będzie lepszy. Ciąnika będę używał do wszystkiego od sadzenia po orkę.

 

Kolego powiem Ci tak.Miałem ten sam dylemat co Ty, rozważałem i analizowam go ok. pół roku pod wszystkimi możliwymi aspektami i NH wydał mi sie jednak lepszym wyborem w porównaniu do proxy.Dealera NH mam ok. 70 km, a do zetora ok 9 km. A zeby tego było mało pojechałem po ofertę zetora i NH(przedstawiciel sam przyjechał) i wyszło: (pisze zupełnie poważnie) że proxa w tym samym wyposażeniu ok 10tys.zł była by droższa od NH. Dadam jesze róznice w KM i momencie obrotowym na kożyśc NH.

Ja juz czekam na smerfa, zobaczymy ja sobie bedzie radził.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Mlodyrolnik20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki model będziesz miał i za ile go wyrwałeś jeśli można wiedzieć i czekamy na fotki

Taki jak Ty planujesz NH td5020 115tys brutto kilka postów wyzej opisałem go. ale obiecują że najpóżniej do końca kwietnia będzie a zamawiałem kolo 15 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaka brona talerzowa byłaby najlepsza do mojego przyszłego NH td5020, zeby sobie bez probleu radził,ziemie mam srednie i raczej ciężkie i sporo dosyc stromych pagórków. Zastanawiam sie nad akpilem 2.2m lub 2.4m lub alfa strumyk wydaje sie ciekawą konkurencjom dla akpila ,nawet rama w strumyku wydaje mi sie grubsza niż w akpilu (ich masy sa praktycznie identyczne). I mam jeszcze pytanie czy wal strunowy polepszy coś jakośc pracy brony czy opłaca sie go dokupywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek254    0

Mlodyrolnik20 odpisz na PW. jak możesz.

Jaki pług NH TD5020 będzie w stanie pociągnąć. Da sobie radę z obracana trójka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseji    0

Co mogli byście powiedzieć na temat NH td 5020 i o zatorze proxima 70.

Proxima ma 65km a nh 72km. który z tych traktorów będzie lepszy. Ciąnika będę używał do wszystkiego od sadzenia po orkę.

 

Z tych dwóch wolałbym case jx, znajomy dealer opowiadał mi jak na serwis przywoża TD na sprzęgla bo są z czegoś paściatego zakladają a potem reszta leci łożyszko, łapki itd. Ta niższa cena skąd się musi wkońcu wziąźć.

Edytowano przez kaseji

to tam że diesel, ważne ze turbo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj