Zaloguj się, aby obserwować  
JanuszM6040

fortschritt MDW 524 czy coś z innych marek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JanuszM6040    3

Witam. Poszukuję kombajnu na usługi do 50000 zł netto. Znajomy może mi przywieżć z francji mdw 524 z 1990 roku przebieg 2000mth

Prosze o radę czy ten kombajn będzie dobrym zakupem czy szukać coś z innych marek. Obejżałem już kilka classów i johnderów ale za takie pieniądze są to już maszyny dość mocno wypracowane a ten forszaj sprawia wrażenie całkiem niezłego tylko zastanawia mnie dostępność części w moim rejonie (okolice siedlec}.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

A ile ha tych uslug ma robic ?

 

Mysle ze jak usługi to maszyna ktora nie bedzie zawodzic a wiec chyba lepiej dolozyc troche kasy na cos konkretniejszego, za 100tys brutto byl pomysl by sprzedac ze spoldzielni sasiedniej miejscowosci JD 2064, niezawodna maszyna, ale to juz 100tys. Naszego 2058 z 95 roku cenimy na 120tys brutto.

 

Kolega zas na te zniwa co byly zakupil Dominatora 86 z 83 roku 6 klawiszy sieczkarnia i jechal praktycznie do konca az jeden z wytrzasaczy mu sie rozlecial. Cena okolo 50tys.

Jak na te lata to nie dziwne ze cos tam peklo ale jak sie sprawdzi maszyne przed sezonem nawet taki dziadek poleci :)

 

Te starsze JD praktycznie wszystkie do serii 2050 i 2060 to sa dobre maszyny co widac po cenie jak sie trzyma.

 

Za 76tys brutto mozesz dorwac juz Masseya 34

Za 60tys brutto dominator 96

Za 82tys brutto dominator 88s

Za 93tys brutto dominator 108sl

Za 60tys Netto MF 34 z 94 roku

Za 56tys Netto John Deere 1085 6 klawiszy 6m kosa niezniszczalne kombajny. Tutaj masz wytrzasacze na klockach drewnianych to samo rozwiazanie co w 2050 az do 2260 od poczatku jak mamy naszego JD 2058 nic nie bylo robione z tymi klockami drewnianymi nie smaruje sie nie wymienia to ma poprostu dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Z tymi usługami to jest tak że raz jest dużo roboty a na drugi rok mało W tym roku miałem około 200 hektarów

Koszę dwoma bizonami z-056 ale jeden już idzie na sprzedaż ze względu na małą wydajność i słąby komfort pracy

Co do zachodnich kombajnów to za pieniądze które mogę przeznaczyć to wydaje mi się że wszystkie które oglądałem

wymagają wkładu finansowego i to dosyć sporego.

Może ktoś urzytkuje mdw524 i coś by o nim mógł powiedzieć bo ten we francji jest naprawdę w super stanie i mam chęć

go zakupić tylko boję się o dostępność części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Musisz wiedziec ze jak kombajn ma natrzaskane godzin i ha tzn ze on robil a nie stal. W tym MDW masz 2tys godzin jest o 5 lat starszy od np mojego JD i ma prawie o 2 tys godzin mniej. Rozgladnij sie za dominatorami albo MF i patrz czy silnik dobrze chodzi skrzynie nie jeczy czy tez nie zgrzyta a reszta to i tak czeka Cie wkladanie jakis łozysk czy paskow, bo malo kto sprzedaje maszyne ktora sie nie psula lub w niej nic nie trzeba bylo robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj