konkret

Przeróbka obory uwieziowej na wolnostanowiskową

Polecane posty

konkret    0

Jesli ktos chce przerobić obore ze stanowiskowej na wolno stanowiskową podajcie wymiary budynku postaram sie pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konkret    0

Zachowując normy europejskie 37 do 40 sztuk można w takim budynku trzymac :)

 

13,5/45 to wejdzie około75 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konkret    0

12x24 :)

Czy jes to obora ze stropem czy nie a jesli tak to jak wygląda sprawa z podporami w środku ale powinno wejsc okolo 37 do 40 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

budynek 11x30 (z tych 11 to trzeba chyba odliczyc z 3m na korytarz paszowy) strop jest tylko nad czesci obory czyli na jakichs 20m dalej jest stodola ale z obora dzieli tylko scina wiec nie bedzi problemu

 

w jaki sposob ty to wyliczasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konkret    0

budynek 11x30 (z tych 11 to trzeba chyba odliczyc z 3m na korytarz paszowy) strop jest tylko nad czesci obory czyli na jakichs 20m dalej jest stodola ale z obora dzieli tylko scina wiec nie bedzi problemu

 

w jaki sposob ty to wyliczasz??

Normalnie budynek jest dla zwierzat dobudowac trzeba korytarz paszowy ale jutro Ci wszystko napisze z wymiarami i kosztami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konkret    0

11 szerokość x 27 długość 10 metry to obora ze stropem a 17 to stodoła. Ile by kosztowała przeróbka i na ile sztuk by była?

Wejdzie jakieś 44 sztuki koszty wylicze i podam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@konkret problem w tym, że nie wszystskie budynki można rozbudować, ze względu na lokalizacje, czy wielkosc dzialki, odleglosc od granicy. Przeróbka a rozbudowa to dwie różne sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konkret    0

@konkret problem w tym, że nie wszystskie budynki można rozbudować, ze względu na lokalizacje, czy wielkosc dzialki, odleglosc od granicy. Przeróbka a rozbudowa to dwie różne sprawy

Zgadzam sie z Tob a tylko jesli ktos ma budynek o szerokoiści 10 do 12 metrów to nie stoi on z reguły na działce o szerokości 15 metrów i zawsze znajdzie sie dodatkowe 7 metrów na dobudowe lekkiego zadaszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

@konkret, jesteś cudotwórca jak możesz doradzać rozbudowę budynku nie widząc samego budynku i infrastruktury towarzyszącej, nie znasz konstrukcji nośnych i uwarunkowań, a co zrobisz gdy zalecisz wybicie drzwi w ścianie i podczas tego zabiegu uszkodzi się strop?????

jak rozumiem chcesz zrobić korytarz paszowy na zewnątrz budynku a co zrobisz jak to nie będzie możliwe?????

 

zastanów się chłopie co ty robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konkret    0

@konkret, jesteś cudotwórca jak możesz doradzać rozbudowę budynku nie widząc samego budynku i infrastruktury towarzyszącej, nie znasz konstrukcji nośnych i uwarunkowań, a co zrobisz gdy zalecisz wybicie drzwi w ścianie i podczas tego zabiegu uszkodzi się strop?????

jak rozumiem chcesz zrobić korytarz paszowy na zewnątrz budynku a co zrobisz jak to nie będzie możliwe?????

 

zastanów się chłopie co ty robisz

Nie kazdy budynek da sie przerobic a cudotwórca nie jestem. Poza tym nic na siłe nie zmuszam nikogo, ale jesli Ty chcesz stawiac budynek za 2 miliony pln bo sasiedzi mają to nikt Ci tego nie zabroni.Ja proponuje tylko jedno z wielu rozwiazan, które obnizją koszty i wchodzenie w potężne koszty.A na marginesie to nie wiem czy Ty wogóle widziałes takie budynki, ale sądze że nie.

Każdy ma swoje zdanie a polemika jest jak najbardziej wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@rolstudent ma rację. To jest takie gdybanie. Nie znam architekta, który bez oceny wizualnej by odważył się na tego typu rady. Tu nie wystarczy podzielić powierzchnię wewnątrz budynku przez współczynnik powierzchni przypadający na sztukę wg prawideł UE. Potrzebna jest mapa działki, szkic budynku, a i to nie oddaje często do końca rzeczywistości. Większość budynków można dostosować jako tako. Ale nie wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

proponuję, żeby robić rzuty pionowe tych obór przed i po proponowanej przez @konkret przebudowie ;)

moim zdaniem nie da się ocenić ile krów weszłoby po dodaniu zewn. stołu paszowego, choćby dlatego, że większość uzytkowników starych obór ma w środku słupy, które moga akurat wypaść na środku rzędu legowisk, a nie pomiedzy dwoma rzędami, czy nawet ściany nośne, do których były dobudowywane kolejne stanowiska.

Dla przykładu niech będzie moja obora-na górze jest mój pomysł na rozbudowę, w środku profil, a na samym dole obecny wygląd (czerwone kropki to słupy podtrzymujący strop)

oboraa.jpg

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konkret    0

proponuję, żeby robić rzuty pionowe tych obór przed i po proponowanej przez @konkret przebudowie ;)

moim zdaniem nie da się ocenić ile krów weszłoby po dodaniu zewn. stołu paszowego, choćby dlatego, że większość uzytkowników starych obór ma w środku słupy, które moga akurat wypaść na środku rzędu legowisk, a nie pomiedzy dwoma rzędami, czy nawet ściany nośne, do których były dobudowywane kolejne stanowiska.

Dla przykładu niech będzie moja obora-na górze jest mój pomysł na rozbudowę, w środku profil, a na samym dole obecny wygląd (na czerwono są zaznaczone słupy podtrzymujący strop)

oboraa.jpg

Masz racje zgadzam sie w zupełności ja podaje tylko orientacyje ilosci krow w oborze a zeby cos przerobic trzeba widziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

Normalnie budynek jest dla zwierzat dobudowac trzeba korytarz paszowy ale jutro Ci wszystko napisze z wymiarami i kosztami :)

gdybyś mógł to napisz jak byś to przerobił wg swojego pomysłu.

 

ps. w regulaminie tego forum stoi, że nie cytujemy poprzednich postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ten pesymizm? Jak ktos nie ma miejsca i warunków żeby ta obore przebudowac to napewno o tym wie ( ma oczy i mózg :D )W moim przypadku wiem że można, a chciałbym po prostu wiedzieć jaki byłby przybliżony koszt takiej inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konkret    0

@wojtas972 bedę nidługo w okolicy minska maz moge wpaść i zobaczyć budynek, jeśli bedziesz chciał wtedy powiem cos szerzej łącznie z kosztami i mozliwosciami

 

@grgoj poprosze ten szkic w innym programie(nie widać kropek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

wzdłuż stołu paszowego jest po 6 słupów podpierających strop, jest jeszcze ściana, do której ojciec dobudował nową część ze stanowiskami. Szerokość ścian zewnętrznych to 60cm.

oborastara.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

az tak to nie chce ci robic klopotu bo ja narazie nie bede go przerabial przez najblizsze kilka lat narazie sobie karkuluje czy oplaci sie przerabiac budynek i przestawiac z swin na opasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konkret    0

az tak to nie chce ci robic klopotu bo ja narazie nie bede go przerabial przez najblizsze kilka lat narazie sobie karkuluje czy oplaci sie przerabiac budynek i przestawiac z swin na opasy

Jeśli chcesz sie przestawić na opasy to ja akurat kombinuje zakup cieląt w wadze 80-120 kg i sprzedaż póżniej w wadze 250-280 kg na eksport myśle ze to szybszy pieniądz i znikome przeróbki. To co ja widziałem to przerobione budynki w kierunku krów mlecznych natomiast w wiekszości miejsc opasy stały na luzie w kojcach po kilkadziesiąt sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

no mi wlasnie o cos takiego chodzi zeby zrobic kojec budynek 11x29 (chyba 29 albo 30 nie pamietam juz) i od tego trzeba by bylo odliczyc jakies 3m na korytarz paszowy

 

tutaj zrobiles sobie taki prowizoryczny nawet bardzo prowizoryczny "plan" jak to wyglada a jak by mialo wygladac po przerobce

 

kliknij aby powiększyć

1097578.jpeg

Edytowano przez wojtas972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastek2210    42

Tez chciał bym przerobic obore uwieziona na wolnostanowiskowa wymiary 20x11 ale jak odbywa sie dojenie w takiej oborze trzeba gdzies zaganiac te krowy? Moze ktos mi wytlumaczy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, idziesz za krową i doisz w ruchu :ph34r: Oczywiście, że musi być poczekalnia i hala udojowa choćby 1x3 lub 2x2. Jeśli chcesz przerabiać obejrzyj kilka obór w okolicy, porozmawiaj o ich wadach oraz zaletach i dopasujesz sobie jakieś rozwiązania, bo nie ma jednego sposobu na taką zmianę. Możesz też dodatkowo pooglądać filmy na Youtube tam też jest sporo różnych pomysłów.


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj