Skocz do zawartości
kamil9607

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian85pl    0

male pytanie czy po zrobieniu 500mtg deutz fahr 315 ecoline zmiana biegow powinna byc plynniejsza czy to sie wogole nie zmieni bo juz zaczynam widziec defekt tego ciagnika 

damian85pl    0

biegi sie zmieniaja ale trzeba uzyc czasami sily do przezucenia biegu dzwonilem do serwisu to mi powiedzieli ze moze tak byc iz podczas montazu ktos zapomnial dac kleju na koncowkach srob drazka zmiany biegow czy jakos tak  

Wiadomość z agroFakt.pl

yudin    7

a  oglądałeś wybieraki i cięgna - może tam się cos rozkręciło

psyhospider    0

biegi sie zmieniaja ale trzeba uzyc czasami sily do przezucenia biegu dzwonilem do serwisu to mi powiedzieli ze moze tak byc iz podczas montazu ktos zapomnial dac kleju na koncowkach srob drazka zmiany biegow czy jakos tak  

Zobacz pod kabiną, na końcu drążka mogą być luźne śrubki które lubią się luzować. Nałóż odrobinę kleju do gwintów i przykręć. Powinno rozwiązać problem.

zizuza    6

To że biegi ciężko wchodzą to jest ich taka wada wrodzona .Miałem parę lat temu Lampo60 też tak miał,nawet kiedyś lewarek mi w ręku został bo się upier.... u dołu.To samo się przytrafiło znajomemu u prawie nowego Agroplusa315.

psyhospider    0

To że biegi ciężko wchodzą to jest ich taka wada wrodzona .

Jest pewna zasada w Agroplusach i modelach pokrewnych o których użytkownicy nie wiedzą. Wolny skok pedału sprzęgła powinien wynosić ok 25mm. Przy tak wyregulowanym pedale sprzęgła nie ma problemu z wbijaniem biegów. Jest to bardzo ważna wskazówka. Pedał reguluje się na końcu linki na zewnątrz kabiny przy mocowaniu linki.

damian85pl    0

a to ciekawe bo wlasnie nie tak dawno wymieniali mi linke od sprzegla stara byla dobra tylko mieli jakas akcje zmieniali we wszystkich agroplusach na grubsze bo te sie zrywaly no musze to sprawdzic dzieki

pasjonat40    0

a mnie w kwietniu przysłali nową i mówili żę trzeba wymienić bo stare pękają,ale wytrzymała do września i pękła [ 1400 mtg ] ciągnik pracuje w turze

damian85pl    0

witam potrzebuje namiary na czesci zamienniki do agroplusa 315 chodzi mi dokladnie o wentylator wirnik do klimatyzacji orginal za drogi

pasjonat40    0

mam pytanie do kolegów mających agroplusy 310 lub 315 z nowej wersji gdzie jest kranik do spuszczania płynu z silnika i chłodnicy bo nie mogę nigdzie znaleźć ?

damian85pl    0

witam mam takie pytanie chodzi mi o czujnik fotela w agroplusie 315 czy istnieje jakas opcja wylaczenia oczywiscie  po za rozlaczeniem kostki czy mozna w jakis sposob zmostkowac itp

damian85pl    0

witam chcialem skierowac swoje pytanie do uzytkownikow deutz fahr agroplus  (ja posiadam 315 ecoline) czy mial ktos problem z podnosnikiem w tych modelach u mnie wystepuje taki problem ze ciagnik podrywa ramiona jak ma zaczepiona jakas maszyne natomiast jak jest zgaszony ramiona potrafia opuscic sie do konca i nie jest to usterka sytematyczna moze u kogos wystapil podobny problem z gory dziekuje  

kris14    259

Może być to tylko nieszczelność między rozdzielaczem a siłownikiem lub sam wyciek w siłowniku (w Agroplusie jest on schowany w środku, dobrze pamiętam? ) rozdzielacz to ostateczność i to najdroższa.

yudin    7

tak, jest w środku i żeby się do niego dostac to 3-4 h roboty;)

można faktycznie od tego zacząc i sprawdzić uszczelniacze

wiem, że wychodziły modyfikacje układu cylinder - tłok podnośnika

damian85pl    0

Wypnij kostkę, zmostkuj przewody i będzie działać.

nic nie dalo zmostkowanie kabli nie da sie w ten sposob tego obejsc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adam2940
      Mam Farmtraca 555DT i jestem ciekaw czy ja mam tylko pecha czy te traktory troche sie psują. Stan licznika 330MTG, traktor jest z marca br.

1. wymiana pompy wtryskowej ponieważ ciągnik jak był zimny chodził ładnie a jak sie rozgrzał to robił się głośniejszy - nie pomogło. Pompa fabrycznie uszkodzona. Ciągnik nie zbiera sie na obroty
      2. Druga wymiana pompy. Ciągnik ładnie pracuje ale dalej zmienia głos.
      3. kierownica ciężko się kreci. Wymiana pompy wspomagania. Nie pomogło. Źle przykręcony orbutrol. podkładki załatwiły sprawę.
      4. Pękła guma koło drążka od hamulca. Wylał się olej. Awaria osunięta bez problemu.
      5. Odpadło koło pasowe z silnika. Ścięło śruby. Na szczęście udało się wykręcić. Awaria usunięta.
      6. Obrotościomierz.
      7. Ciekną szybko złączki hydrauliczne
      8 Siedzenie skrzypi jak szalone... Pomimo dwukrotnego smarowania przez mechanika
      9 No i jeszcze się drzwi zacięły...

Jak na nowy traktor to wydaje się trochę dużo tego... Serwis też pozostawia sporo do życzenia ze swoją opieszałością.

W codziennie pracy ciągnik sprawuje sie super.
    • Przez karolllllll
      jak myslicie dobry sprzet?? jak sie sprawuje?? odp
    • Przez winkelried
      Panowie, proszę użytkowników jak i osoby mające wiedzę w temacie o opinie, informacje. Mianowicie planuje zakup ciągnika 115 - 130 km. Mam na oku Valmet / Valtra 8150 Mega. Napiszcie proszę jak z awaryjnością, jak z silnikiem, przede wszystkim skrzynią bo tutaj spotkałem się z negatywnymi opiniami, oraz ogólnie co o nim sądzicie. 
      specyfikacja ciągnika który zanlazłem: 2001 rok, 6300 mth, pochodzenie: Niemcy, pracował w żwirowni.
      Wiem, że temat Valmet seria 8xxx był już jednak nie ma tam zbyt wiele informacji.

• Przez MarcinOsucha
      Witam. Mój tata planuje zakup ciągnika o mocy około 80-90 KM. Poszukując takiego trafiliśmy na Deutz Fahra Agroplus 85. Tu chciałbym się zapytać czy ktoś posiada ,,Doicza'' z serii agroplus i zechciałby się podzielić opiniami na jego temat, np. wydajność, spalanie, wady/zalety, najczęstrze awarie i niedopracowania... itp. Liczę na pomoc.
      PS. to mój pierwszy post na forum
      Pozdrawiam.
    • Przez Karrool
      Witam, myślę nad kupnem ładowarki Eurotrac W10, czy ktoś posiada takową ładowarkę i mógłby się podzielić opinią ? Ładowarka miałaby głównie służyć do wywożenia obornika z owczarni, budynek jest niski i dlatego interesuje mnie najmniejszy model, a w dodatku mam blisko do ich dealera. Ewentualnie prosiłbym, abyście podali inne modele innych marek, które są także niewysokie i zwrotne, a także w przystępnej cenie. Pozdrawiam.