kamil9607

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie]

Polecane posty

Gość lukasz25sl   
Gość lukasz25sl

o ile pamiętam to wadliwe rewersy ujawniały się już po 300 mth

być może poprawili je obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

mój ma 300 i nic się nie dzieje z rewersem ale ma inne mankamenty (drobne:)). Może ktoś wie gdzie dorwać jakąś instrukcje z kodami błędów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Też byłbym wdzieczny za rozszyfrowanie kodów błędów. Mój to trochę starsza wersja ale jak narazie 840 h bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam :) właśnie podpisałem zamówienie na deutza agrplusa 315 i o ile się nie mylę to rewers mechaniczny jest w standardzie :) wiec lukasz25sl mam do Ciebie pytanie chodzi ci o rewers mechaniczny? bo może masz na myśli ten elektryczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz25sl   
Gość lukasz25sl

Rewersem elektryczny miał jakieś wady, ponieważ urywała się linka od rewersu.

Ten mechaniczny jest OK

Edytowano przez lukasz25sl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

piszcie wszystko co wiecie o agroplusie 315 także ( 310 i 320) jakie ma wady zalety spalanie , czy nie brakuje mu mocy w tych 3 cylindrach jestem przy jego zakupie i chce sie dowiedziec jaki on bedzie i czego mam sie spodziewac :) a na podwórku bedzie gdzies w lutym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

piszcie wszystko co wiecie o agroplusie 315 także ( 310 i 320) jakie ma wady zalety spalanie , czy nie brakuje mu mocy w tych 3 cylindrach jestem przy jego zakupie i chce sie dowiedziec jaki on bedzie i czego mam sie spodziewac :) a na podwórku bedzie gdzies w lutym :)

Mam od stycznia agroplusa 320 (82KM) , skrzynia 45x45, najszersze kapcie, klima ,szklany daszek, pneumat. fotel. Nie ma przedniego TUZ, ehr , spreżarki bo nie były dla mnie konieczne. W listopadzie rok temu dałem 156tys brutto . Brałem z Roltopu. + 1. przegląd i materiały na 2 przeglądy:)

do tej pory zrobiłem dopiero niecałe 400mth. W skrócie scharakteryzuje go tak: jako pomocniczy niezły, ale jako główny to nawet w małym gospodarstwie bym sie zastanowił.

Zaraz na poczatku pękł przewód od wspomagania - bardzo szybko wymieniono.W maju poszło do wymiany sprzęgło ( wymieniono całą kasetę sprzęgłową). Wzieli go na 2 tygodnie do serwisu, ale chyba zrobili dobrze. Jak narazie na roltop nie narzekam - wkurzyli mnie w maju jak trzeba było długo czekac w samą robotę na częsc, ale raczej starają się. Z tego co widze na AF to te agroplusy mają coś tam z tymi rewersami hydraul. Wszystko na gwarancji to jakby nic już sie wiecej nie psuło to nie powiem że awaryjny.

Myślałem że to może moja wina bo trochę mu dawałem w kosc. Z poczatku bardzo ostrożenie docierałem, a później to beczka 8400, rozrzutnik 8 ton to jak na takiego koguta to duże maszyny. Śmiesznie wygląda jak przypiąc mu pełen rozrzutnik joskina 8 t czy tą beczkę. Z tyłu zaczep delikatny,ale sprężysty i chyba mocny.

Ciągnik nie jest zły, w sumie ładnie chodzi, ale to raczej zabawka w zastępstwo ciągnika pokroju 4514.

Na papierze parametry robią wrażenie, ale jak przeliczyłem te 82 KM na sciślejszą norme to on ma ok 77. Tak jak starszy model bez turbo. Pali niedużo, ale na oparach nie chodzi - nie mierzyłem dokładnie ale troche mniej jak ursus 5714. 3 cylindrowy silnik faktycznie trzeba trzymac na obrotach, ale co do silnika to nie mam większych pretensji. Ładnie pracuje jak na trójkę, dobrze pali w zimę i wydaje mi się że może siłacz nie jest, ale powinien byc dosc wytrzymały. Trochę już zrobiłem mth w dużym obciążeniu. Bardzo chwalę sobie szerokie kapcie- masa ciagnika i ten rozmiar i mozne smigac po mokrej torfowej łące z czym się chce;)

Ogólnie obsluga , pamięc obrotów, włączanie wałka, przodu, blokady, przypinanie maszyn , otwieranie przedniej szyby bardzo przyjemne. Trochę drzwi tak sie ciezko domykają,ładnie wygładają ale trzeba mocno zamykac ( po dwukrotnej regulacji przez serwis ).Traktor średnio do transportu - czy jedziemu pusto czy z czymś - poszalec się nie da bo poprostu podskakuje.

Najbardziej zaskoczyła mnie skrzynia. tak ją wszyscy reklamują, znajomi na AF też!!!, a widzę ze szału nie ma.

przełączanie pod obciązeniem ok, rewersem dobrze sie zmienia kierunek ale sama zmiana biegów( 5) i zakresów (3) to tak średnio. Może sie jeszcze wyrobi, ale w moim 3512 to biegi chodzą jak żyleta bez synchronizacji ( poza tym, 3512 jest elastyczny). Poprostu niezbyt precyzyjnie i dosc ciezko się je wrzuca. A propo rewersu, to też szarpie przy ruszaniu ( na rozgrzanym ); wrzucam dosc niski bieg, rewers ustawiony na najłagodniejszy tryb, ciagnik rozgrzany , rewers do przodu i... szarpnie. Używajac guzika zmiany biegów czy tego rewersa to szarpie, tylko używajac sprzegła nożnego jest płynnie. Ale staram się uzywac tylko jak musze nożnego sprzegła - tak się powinno podobno robic.

Pisałem juz na AF co sądzę o przeciętnie zaawansownych przekładniach.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/45834-same-laserdf-agrotrac/

Uważam że albo naprawde dobra przekładnia albo mechaniczna. Zreszta skrzynia z hydraulika zabiera trochę mocy.

Podsumowujac tego modelu nie można poórwnywac do 80 KM w zetorze czy starym MTZ bo przy nich to zabawka nie ciagnik. Ale używajac go do lżejszych prac ( takich do 70KM) to jest dobrze. W pracach na uzytkach zielonych ( zgrabiarka zawieszana 4,6 , lżejsza kosiarka, rozsiewacz,) siewnik do QQ, paszowóz to naprawdę można przede wszystkim dosc oszczednie i wygodnie pracowac. Z jednej strony kupiłem traktor głównie ze wzgledu na oszednosc paliwa, ale z drugiej biorac pod uwagę prognozy cen paliw to nawet bardziej dopracowanym traktorem ( np. 5080R) niespecjalnie bym się cieszył. Tak jak pisałem jako pomocniczy jest OK, a do ciężkiej pracy w polu, w transporcie, w maszynach z rotorem itp. to i tak potrzebny jest stabilny traktor.

P.S. żeby wszyscy pisali dłuższe, przemyślane posty to AF byloby ciekawszym forum...

pozdrawiam

Edytowano przez Marek46ha

Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppawlo26    0

A ja mam takie pytanie. Wczoraj przyprowadziłem Agroplusa 315 GS, skrzynia 45/45 i mam wrażenie jak by mu mocy brakowało. Jak zacząłem nim jechać na 5 to nie chciał wchodzić na obroty, ale później już było lepiej. Czy jest to normalne, czy muszę troche pojeździć czy muszę serwis wzywać. Czy ktoś miał podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian16o    0

Ja mam same dorado 60, ma 40mth i jeżeli nie przeciągniesz go na obrotach to nie będzie chciał na nie wejść tym bardziej gdy jest on jeszcze zimny. Co do zmiany biegów to u mnie wchodzą one bardzo miękko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Ja mam same dorado 60, ma 40mth i jeżeli nie przeciągniesz go na obrotach to nie będzie chciał na nie wejść tym bardziej gdy jest on jeszcze zimny. Co do zmiany biegów to u mnie wchodzą one bardzo miękko

Jaką masz skrzynie? Tą 45x45 ze sprzęgłem w guziku? Zakresy też Ci się lekko zmienia?


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian16o    0

Nie ja mam skrzynie 30/15, jeśli chodzi o zmianę zakresów ślimak, żółw i zając to muszę zatrzymać ciągnik bo inaczej nie chcą wejść a rewers mechaniczny z super reduktorem to w biegu mogę zmieniać i ładnie wchodzi a zakresy od 1-5 to bez żadnych zastrzeżeń płynnie i lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Nie ja mam skrzynie 30/15, jeśli chodzi o zmianę zakresów ślimak, żółw i zając to muszę zatrzymać ciągnik bo inaczej nie chcą wejść a rewers mechaniczny z super reduktorem to w biegu mogę zmieniać i ładnie wchodzi a zakresy od 1-5 to bez żadnych zastrzeżeń płynnie i lekko.

Wychodzi na to że prostsza skrzynia jest lepsza dla tej serii. Mnie denerwuje długa wygięta dźwignia zmiany biegów. Z 2. na 3. lub 4. na 5. to w prostej linii łatwo wkładac. Ale np. z 1. na 2. to nie da się szybko zmienic, trzeba powoli dokładnie przesunąc z wyczuciem. Długa droga prowadzenia dźwigni. Może trochę przesadzam ( w zetorze i wielu innnych jest tak samo i ludzie nie narzekają), ale tak mi schwalono tą 45x45, wiec myślałem że to jakiś majstersztyk.

A jak sądzą inni uzytkownicy skrzyni 45x45???


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Nie ja mam skrzynie 30/15, jeśli chodzi o zmianę zakresów ślimak, żółw i zając to muszę zatrzymać ciągnik bo inaczej nie chcą wejść a rewers mechaniczny z super reduktorem to w biegu mogę zmieniać i ładnie wchodzi a zakresy od 1-5 to bez żadnych zastrzeżeń płynnie i lekko.

Wychodzi na to że prostsza skrzynia jest lepsza dla tej serii. Mnie denerwuje długa wygięta dźwignia zmiany biegów. Z 2. na 3. lub 4. na 5. to w prostej linii łatwo wkładac. Ale np. z 1. na 2. to nie da się szybko zmienic, trzeba powoli dokładnie przesunąc z wyczuciem. Długa droga prowadzenia dźwigni. Może trochę przesadzam ( w zetorze i wielu innnych jest tak samo i ludzie nie narzekają), ale tak mi schwalono tą 45x45, wiec myślałem że to jakiś majstersztyk.

A jak sądzą inni uzytkownicy skrzyni 45x45???


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Skrzynia 45x45 to super sprawa dla prac specjalistycznych :) W moim przypadku ciagnik pracuje albo w Annie albo przy kopaniu warzyw, (zaczynamy przy prędkości 1,3km/h kończymy na 2,2 tak przykładowo) jako ciagnik z przyczepą, i ta skrzynia super pozwala dostosować prędkość bez zmiany obrotów, oczywiście do tych prac wystarczyła by zwykła skrzynia, ale kupiony został z taka i jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Do tej skrzyni potrzebny jest tuning silnika, bo inaczej jazda jest trochę frustrująca, chociaż bardziej się denerwują ci których się wyprzedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian16o    0

Koledzy, powiedzcie mi czy u was działają wszystkie kontrolki na zegarach? Mam na myśli przedni napęd, blokadę i zakresy ślimak, żółw i zając czy działają u was czy to tylko taka atrapa?

Edytowano przez adrian16o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirwal    0

Mam to samo nie pali mi się zając, żółw, ślimak, przedni napęd i blokada mechanizmu różnicowego

będe za kilka dni u dilera to zapytam ale w książce pisze że powinny się palić chociaż pisze też że nie wszystkie

funkcje mogą być aktywne ciekawe jak to jest z tą wersją ecolain , może ktoś wie to niech napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

Chyba nie tylko wy tak macie to muszą być jakieś lipne modele ;) bardzo oszczędne w wykonaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirwal    0

Co nie ma wiecej tych modeli ciągników przecierz to fajne zabawki co sądzicie o tych kontrolkach i konkretnie o tym modelu warto pewnie je

kupic czy ma ktos inne doswiadczenia niech sie podzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

a co z suchym sprzęgłem czy to jest tak samo zrobione jak w lamp i dorado sprzęgło z jakąs regulacją i co 1 tys mtg wymiana tarczy czy ten df ma to lepiej zrobione czytałem ten test w topagrar i robi wrażenie ma więcej km niż podane i ogólnie fajny tylko niesławne sprzęgło i przedni napęd czy w tym agroplusie jest juz inne sprzęgło i inna przednia os niz w rolerze i lampo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

Sprzęgło to raczej jest te nie szczęsne i jeszcze w dodatku na linkie porażka pękła mi przy 500mtg. ile wychodzi to niewiem ale maksymalnie mu daje 2tyś motogodzin przodek wydaje mi się dość solidny bo mam na nim ładowacz i jakoś zbytnio nie oszczędzam go, ale wszystko wyjdzie z czasem jedyne co zadowala w nim to oszczędnośc paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Łukasz221
      Witam. Miałby ktoś może oznaczenia gałki rewersu i biegów od Deutz-Fahr DX 4.30? Chodzi mi o te na samej górze, ponieważ moje sie starły. Mogą być też całe gałki, proszę o link w komentarzu lub wiadomość priv
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, po słabych doświadczeniach z wynajmem kombajnu, postanowiłem zakupić swój własny i wybór prawdopodobnie padnie na Deutz-fahr M33.60. Powinien spokojnie wystarczyć na moje 20ha. Mam tylko wątpliwości, jak wygląda sprawa prasowania słomy po tak małym hederze? Czy nie będzie konieczności zgrabiania jej? Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym kombajnem to wszelkie opinie na jego temat też bardzo mile widziane
    • Przez zacx18
      Witam pisze ponieważ  nie wiem jaki olej zalać do skrzyni na każdej stronie internetowej są inne dane dotyczące oleju  na jednej jest stou na innej utto tak samo z parametrami 10w30 ,10w40  jaki jest prawidłowy ?
    • Przez Grzebcio
      Witam,

      niedawno nabyłem tegorocznego deutza keyline f70 i po paru naprawach, nie wiem czy mam zgłaszać kolejne czy zaufać wkurwionemu już serwisantowi. Pytania kieruję do użytkowników agroluxów oraz agroplusów gdyz skrzynia 15x15 (rewers mechaniczny) chyba się nie zmieniła. Także:
      -czy tylny most/skrzynia/rewers (nie wiem, które dokładnie) powyżej 15~20 na pusto powinien wydawać dźwięki jakby na trybach były luzy (wręcz trzaski/stuki)
      -oraz czy po nagrzaniu się ciągnika wspomaganie kierownicy bez przekroczenia 1300 obrotów powinno działaś ze znacznym oporem wręcz uniemożliwiając oporem kręcenie na postoju, podczas jazdy już spoko ale przy gwałtownych skrętach nie wyrabia na wolnych obrotach.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj