kamil9607

Deutz-Fahr Agroplus 315 [opinie]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian85pl    0

male pytanie czy po zrobieniu 500mtg deutz fahr 315 ecoline zmiana biegow powinna byc plynniejsza czy to sie wogole nie zmieni bo juz zaczynam widziec defekt tego ciagnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian85pl    0

biegi sie zmieniaja ale trzeba uzyc czasami sily do przezucenia biegu dzwonilem do serwisu to mi powiedzieli ze moze tak byc iz podczas montazu ktos zapomnial dac kleju na koncowkach srob drazka zmiany biegow czy jakos tak  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

a  oglądałeś wybieraki i cięgna - może tam się cos rozkręciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psyhospider    0

biegi sie zmieniaja ale trzeba uzyc czasami sily do przezucenia biegu dzwonilem do serwisu to mi powiedzieli ze moze tak byc iz podczas montazu ktos zapomnial dac kleju na koncowkach srob drazka zmiany biegow czy jakos tak  

 

Zobacz pod kabiną, na końcu drążka mogą być luźne śrubki które lubią się luzować. Nałóż odrobinę kleju do gwintów i przykręć. Powinno rozwiązać problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizuza    6

To że biegi ciężko wchodzą to jest ich taka wada wrodzona .Miałem parę lat temu Lampo60 też tak miał,nawet kiedyś lewarek mi w ręku został bo się upier.... u dołu.To samo się przytrafiło znajomemu u prawie nowego Agroplusa315.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psyhospider    0

To że biegi ciężko wchodzą to jest ich taka wada wrodzona .

 

Jest pewna zasada w Agroplusach i modelach pokrewnych o których użytkownicy nie wiedzą. Wolny skok pedału sprzęgła powinien wynosić ok 25mm. Przy tak wyregulowanym pedale sprzęgła nie ma problemu z wbijaniem biegów. Jest to bardzo ważna wskazówka. Pedał reguluje się na końcu linki na zewnątrz kabiny przy mocowaniu linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian85pl    0

a to ciekawe bo wlasnie nie tak dawno wymieniali mi linke od sprzegla stara byla dobra tylko mieli jakas akcje zmieniali we wszystkich agroplusach na grubsze bo te sie zrywaly no musze to sprawdzic dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat40    2

a mnie w kwietniu przysłali nową i mówili żę trzeba wymienić bo stare pękają,ale wytrzymała do września i pękła [ 1400 mtg ] ciągnik pracuje w turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian85pl    0

witam potrzebuje namiary na czesci zamienniki do agroplusa 315 chodzi mi dokladnie o wentylator wirnik do klimatyzacji orginal za drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat40    2

mam pytanie do kolegów mających agroplusy 310 lub 315 z nowej wersji gdzie jest kranik do spuszczania płynu z silnika i chłodnicy bo nie mogę nigdzie znaleźć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian85pl    0

witam mam takie pytanie chodzi mi o czujnik fotela w agroplusie 315 czy istnieje jakas opcja wylaczenia oczywiscie  po za rozlaczeniem kostki czy mozna w jakis sposob zmostkowac itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian85pl    0

witam chcialem skierowac swoje pytanie do uzytkownikow deutz fahr agroplus  (ja posiadam 315 ecoline) czy mial ktos problem z podnosnikiem w tych modelach u mnie wystepuje taki problem ze ciagnik podrywa ramiona jak ma zaczepiona jakas maszyne natomiast jak jest zgaszony ramiona potrafia opuscic sie do konca i nie jest to usterka sytematyczna moze u kogos wystapil podobny problem z gory dziekuje  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Może być to tylko nieszczelność między rozdzielaczem a siłownikiem lub sam wyciek w siłowniku (w Agroplusie jest on schowany w środku, dobrze pamiętam? ) rozdzielacz to ostateczność i to najdroższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

tak, jest w środku i żeby się do niego dostac to 3-4 h roboty;)

można faktycznie od tego zacząc i sprawdzić uszczelniacze

wiem, że wychodziły modyfikacje układu cylinder - tłok podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian85pl    0

Wypnij kostkę, zmostkuj przewody i będzie działać.

nic nie dalo zmostkowanie kabli nie da sie w ten sposob tego obejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek159    0

Witam. Czytam cały temat odnośnie agroplus 315 bo tez posiadam i widzę ze nie tylko ja mam problem z tym ciągnikiem a mianowicie podskakiwaniem tego traktoru . Czy to pusty czy z pługiem czy agregatem . Na drodze zachowuje się jak łajba na morzu . Zna ktoś powodów tego ? Zbyt krótki rozstaw osi ? Ciężar za duży z przodu ? Za lekki tył ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Łukasz221
      Witam. Miałby ktoś może oznaczenia gałki rewersu i biegów od Deutz-Fahr DX 4.30? Chodzi mi o te na samej górze, ponieważ moje sie starły. Mogą być też całe gałki, proszę o link w komentarzu lub wiadomość priv
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, po słabych doświadczeniach z wynajmem kombajnu, postanowiłem zakupić swój własny i wybór prawdopodobnie padnie na Deutz-fahr M33.60. Powinien spokojnie wystarczyć na moje 20ha. Mam tylko wątpliwości, jak wygląda sprawa prasowania słomy po tak małym hederze? Czy nie będzie konieczności zgrabiania jej? Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym kombajnem to wszelkie opinie na jego temat też bardzo mile widziane
    • Przez zacx18
      Witam pisze ponieważ  nie wiem jaki olej zalać do skrzyni na każdej stronie internetowej są inne dane dotyczące oleju  na jednej jest stou na innej utto tak samo z parametrami 10w30 ,10w40  jaki jest prawidłowy ?
    • Przez Grzebcio
      Witam,

      niedawno nabyłem tegorocznego deutza keyline f70 i po paru naprawach, nie wiem czy mam zgłaszać kolejne czy zaufać wkurwionemu już serwisantowi. Pytania kieruję do użytkowników agroluxów oraz agroplusów gdyz skrzynia 15x15 (rewers mechaniczny) chyba się nie zmieniła. Także:
      -czy tylny most/skrzynia/rewers (nie wiem, które dokładnie) powyżej 15~20 na pusto powinien wydawać dźwięki jakby na trybach były luzy (wręcz trzaski/stuki)
      -oraz czy po nagrzaniu się ciągnika wspomaganie kierownicy bez przekroczenia 1300 obrotów powinno działaś ze znacznym oporem wręcz uniemożliwiając oporem kręcenie na postoju, podczas jazdy już spoko ale przy gwałtownych skrętach nie wyrabia na wolnych obrotach.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj