baranek

Opłacalność produkcji mleka

Polecane posty

komodo    277

to dlugo miales zasuszone az do stycznia :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właściwie to co stało się z tym użytkownikiem r8miecz? Dużo pisał, chwalił się i nagle się urwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

to dlugo miales zasuszone az do stycznia :lol: :lol: :lol:

Ee tam. Się śmiejesz,a może ma angusy :-d Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Twoim rozumowaniem zasuszyłem całe stado, tak? Spoko. Miałem coś innego napisać ale dostałbym bana :-))
A tak wogóle to zbliża się chyba czas dojenia, nie? No to już do biura!!! hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sezonowość wycielen w wysoko wydajnym stadzie hf i do tego gdzie jest robót??? Nie no kolego nie pogrąża j się hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Wezmę kolegę w obronę, u mnie też jest sezonowość wycieleń, bez robota, ale w wydajnym stadzie tylko, że ja mam stare budynki. Na lato tego roku prawie nie mam wycieleń, dopiero teraz zaczynają się zacielać. Czemu? Brak światła. Zawsze tak mam, że moje krowy reagują na krótki dzień, chociaż elektryka do 11 się świeci. Niby ładne pęcherzyki, żywienie o.k. i nie zostają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Właściwie to co stało się z tym użytkownikiem r8miecz? Dużo pisał, chwalił się i nagle się urwało.

no wiedze mial tematem sie interesował ale foty chyba z czyjejs obory byly i wszystkie dane tamtej obory wiec mial troche przesrane bo wyszlo wszystko ale juz dokladnie nie pamietam ale pamietacie te zarodki z usa po 20 czy 50 tys juz nie pamietam doikladnie :lol: tu jest kolejny uczen no na mniejszym stadzie jeszcze w roznice miedzy miesiacami rzedu 30% jestem w stanie uwierzyc w jednym miesiacu ale w sierpniu 80tys czyli polowa tego co w styczniu i w listopadzie grudniu znowu 100tys no zastanow sie co piszesz jesli w max miesiacu masz 158tys mleka  a w innych 80 i po 100 -110 to gdzie ci wyjdzie  wydajnosc 11700 jestes blaznem do POmnóż 9 miesiecy po 158tys optymistycznien plus 80 i 2 x 100 to ci nawet 10 tys od krowy nie wyjdzie a masz moze 7-8tys 

Wezmę kolegę w obronę, u mnie też jest sezonowość wycieleń, bez robota, ale w wydajnym stadzie tylko, że ja mam stare budynki. Na lato tego roku prawie nie mam wycieleń, dopiero teraz zaczynają się zacielać. Czemu? Brak światła. Zawsze tak mam, że moje krowy reagują na krótki dzień, chociaż elektryka do 11 się świeci. Niby ładne pęcherzyki, żywienie o.k. i nie zostają.

tylko tobie wierze bo twoje posty sie trzymaja kupy a jemu nie i tyle w temacie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@komodo teraz to doj***łeś... przeczytałeś chociaż to co napisałeś?? Nie sądzę, bo wyliczyłeś że optymistycznie mam 12200 od krowy a pod tym piszesz że 7-8 =D>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Jak dzieci. O co Wy się właściwie spieracie? (pytanie retoryczne)
Ale efekt jest taki że ubaw mam świetny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

@komodo do*****eś z tą matmą :D

nie cofalem sie na poprzednia strone i wogole inna liczbe krow podzielilem :D ale to nie zmienia faktu ze glupoty pisał

@Rmiecz8 tez mial juz spora grupe fanow ale jedna osoba caly czas go temperowala i nie ufał @Kargo i mial 100% racji jedyny go w 100% rozszyfrował

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Zosia dokładnie, cały dzień nie zagladalem a tu taka historia :D jak przedszkolaki ja mam tyle a ja mam więcej. Robcio skoro piszesz, ze masz tak zaje... stado i zarobki powinieneś być profesjonalnym "przedsiębiorcą" a tymczasem przedstawiasz się jako rozwydrzony małolat. Co kogo obchodzi ile masz za mleko i ile wydajesz w dodatku gubisz się trochę. Ludzie trochę pokory, jak stado wilków nad padliną.
Piszecie z oburzeniem o prezesach złodzieje, nie chcą się konsolidować każdy aby do siebie, a sami jesteście ich warci jeden drugiemu w talerz 4 litery ładuje.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Jeśli ktoś pisze, że cos ma, że coś osiągnął to super. Naprawdę, może jestem łatwowierna. Nie zaglądam nikomu do portfela. A takie przepychanki typu: ja mam - nie ty nie masz zachowajcie dla siebie. Każdy pracuje ciężko, szczególnie przy krowach, nie ważne ile ma i ile mu z tego zostaje, musi zasuwać i myśleć co dalej. z wieloma postami się nie zgodzę, ale myślę że nie warto tego komentować bo wyjdzie z tego gównoburza taka jaką mamy wyżej :) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Komodo to rzetelny gość.To wiem.A ten robcio zarejestrował sie miesiąc temu i opowiada tutaj z pychą i pogardą dla innych wyczuwalną na kilometr.Mój brat ma roboty udojowe i 10tys l mleka co drugi dzien i wiem od kuchni jak to wyglada wiec nie pisz robciu ze to takie różowe i tylko pieniądze liczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z racji tego że pewnie jestem starszy od niektórych to może ja pierwszy wyciągnę ręke bo mi naprawdę się nie uśmiecha opisywać całego mojego gospodarowania żeby ktoś uwierzył, nic z tego nie mam chociaż jak ktoś potrafiłby wyciągnąć wnioski powiedzieć, no dzięki stary za radę to może i warto by było. Ja to rozumiem bo to nawet normalne jest że nie z każdym można się dogadać ale pierwszy raz widzę żeby nie można było sobie z każdym pogadać. Założyłem sobie konto żeby dowiedzieć się jak płacą inne podmioty za mleko. Jakieś inne tematy też lubie poczytać bo szukam nowości każdy coś chce u siebie poprawić, ja też. Ale do cholery ludzie to nie na tym polega że ktoś ma dłużej konto to jest mądrzejszy (nie mówie też że jest głupszy) ale należy się chyba jakiś szacunek, zanim zaczęły doić roboty to miałem halę 2x5 i 120 krów do doju rano i wieczorem i nie było kasy na pracowników. A to czy miałem tyle litrów czy tyle, to jest hodowla a nie chów. Nic z tym się nie zrobi. Nie wiem jak wy ale flache z sąsiadem wolę sobie wypić niż sobie tu do gardeł skakać. Panowie, jak chce ktoś konstruktywnie porozmawiać to na priv zapraszam. Piszę panowie bo kobiety o tym wiedzą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mlekowita oddział Trzebownisko za styczeń tłuszcz 4.12 białko 3.31 ilośc 7.500l cena 1.40zł brutto na rękę, co do waszych obliczeń kosztów produkcji to mam pytanie ile godzin liczycie pracy średnio dziennie i po jakiej stawce? A mam jeszcze pytanie co robicie z wężami od dojarki tymi zużytymi i bańkami po płynach? Gdzie to oddajecie czy do śmieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Mlekowita oddział Trzebownisko za styczeń tłuszcz 4.12 białko 3.31 ilośc 7.500l cena 1.40zł brutto na rękę, co do waszych obliczeń kosztów produkcji to mam pytanie ile godzin liczycie pracy średnio dziennie i po jakiej stawce? A mam jeszcze pytanie co robicie z wężami od dojarki tymi zużytymi i bańkami po płynach? Gdzie to oddajecie czy do śmieci?

Weze i gumy wyrzucam do kosza ogolnego nie wiem czy dobrze czy nie a banki po plynach do dojarek i dipingach 2-3 razy do roku tak firma odbiera puszcza kartke po wsi kazdy wpisuje swoj nr tel i co ma do zdania a oni odbieraja typu worki po nawozach,folie,siatki czy sznurki ,zuzyty olej i banki po nim itp i np dzwonia za za 2dni beda odbierac to a za tydzien cos innego i wystawiaja na to kartke co i w jakiej ilosci bylo zdane takze nikt sie nie doczepi przynajmniej o to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Mlekowita oddział Trzebownisko za styczeń tłuszcz 4.12 białko 3.31 ilośc 7.500l cena 1.40zł brutto na rękę, co do waszych obliczeń kosztów produkcji to mam pytanie ile godzin liczycie pracy średnio dziennie i po jakiej stawce? A mam jeszcze pytanie co robicie z wężami od dojarki tymi zużytymi i bańkami po płynach? Gdzie to oddajecie czy do śmieci?

 

Praca własna to nie jest koszt tylko nakład. Efektem twojej pracy jest twój zysk (ewentualnie strata), bo chyba nie wyobrażasz sobie żeby mieć zysk bez pracy. Tak więc twoja praca jest warta dokładnie tyle na ile wycenia ją "rynek" czyli zysk/liczba przepracowanych godzin=twoja stawka godzinowa. Tak więc własnej pracy nie wlicza się do kosztów, chociaż niektórzy chcieliby wliczyć do kosztów 3 tys./mies. za swoją pracę, a oprócz tego mieć zysk, ale gdzie tu logika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Właściwie to co stało się z tym użytkownikiem r8miecz? Dużo pisał, chwalił się i nagle się urwało.

Focha przywalił wykasował wszystkie swoje posty i zdjęcia i zniknął....

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

nie do konca focha i nie zrobil tego dobrowolnie tylko dostal warunek, gówniarz w miescie mieszkal, mial 17 lat i mega fantazje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Z racji tego że pewnie jestem starszy od niektórych to może ja pierwszy wyciągnę ręke 

W Twoim nicku te 90 to Twój rocznik czy tyle masz lat bo jak rocznik to z tą ,, starością ,, przesadziłeś ale plus za grzeczność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Witam panowie jak mleko płaci w chwili obecnej ?? hoduję opasy, krowy tez mam (mamki) ale takie krzyżówki mięsne , jak to z tymi krowami jest? dla przykładu mógłby mi ktoś opisać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj