misiek38

Skracanie hedera

Polecane posty

misiek38    2

WITAM. Czy ktoś z was drodzy forumowicze skracał lub zwężał heder od kombajnu mam 5 metrowy i bym go chętnie zwężył najlepiej na 4 metry choć mój forsz 514 MDW nie narzeka żeby miał ciężko jednak jazda po polskich drogach na inne pola asfaltem z 5 metrowym hederem to duże wyzwanie .Proszę oodpowiedż lub jakieś namiary kto to robił . Będę wdzięczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

hmm...rzecz bardzo trudna, aczkolwiek wykonalna B)

sam tego nie robiłem, ani mój tato ale mamy forszaja 512, który właśnie miał zwężany heder,takiego już kupiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Pięć metrów to chyba wymiary zewnętrzne ,osobiście nic bym nie ruszał na pola w sam raz fakt drogą gorzej , co do skracania to obcinasz ślimak z dwóch stron resztę hederu przecinasz w dwóch miejscach może jakieś 70cm licząc od boków no i odcinasz po np. po 40 cm wymiary po dałem przybliżone musisz sam pomyśleć osobno skrócić stalnice , motowidło napęd targańca itd . - tak skracali 6 metrowe od 512 - kupa roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Chyba lepiej będzie kupić taki 4 metrowy i ewentualnie podpasować mocowanie. Bo z przerabianiem dużo roboty i wszystko musi być dobrze zrobione by się nie rozleciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kiedyś u sąsiada byli tacy magicy że heder w 512 skrócili w dwa dni,a w trzeci dzień pomalowali cały kombajn 5 litrami farby.Heder kosił z 4 lat bez awaryjnie. Gorzej z kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

na złomowiskach za 3tyś kupisz heder jaki chcesz a ten sprzedasz i po sprawie. Mozna dać ogłoszenie że zamienisz na mniejszy.Ja bym się nie brał za skrócanie, za dużo szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przecież 5m to jeszcze da się przejechać. U mnie takie się mieszczą. Szkoda go skracać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

5m to masakra ! chyba po polnych drogach u Ciebie Andrzej tyle jeźdzą. Bo jak ja prowadziłem na powiatówce mało ruchliwej Rekorda to było nie małe zamieszanie ...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Przecież 5m to jeszcze da się przejechać. U mnie takie się mieszczą. Szkoda go skracać.

Jechałeś kiedyś czymś szerszym niż 3m? Chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiecie takie szerości to lepiej ciągnąć na wóżku jest wygodniej i bezpiecznej a poza tym nałeży wykupić ubezpieczenie jak się porusza po takich drogach bo można nie zabulić

 

ja też bym tak zrobił sprzedał i kupił drugi albo popatrz w ogłoszeniach może ktoś chce się wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

dzięki wam za podpowiedzi a kombajn kupiłem "RAMI" z twoich okolic za SUSZEM kiedyś byłna allegro ale w rzeszowskim a ja z okolic Torunia, Golubia, i Grudziądza tak pośrodku do kombajnu mam też stół do rzepaku szumachera z 2 kosami bocznymi ale to nie był by problem dodam że jestem spawaczem tylko dobry półautomat muszę kupić i znaleźć trochę chęci pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jest to wykonalne widziałem taki skracanie najważniejsze jest wyważenie ślimaka (wspawanie mocowań na oś)z resztą sam sobie poradzisz przy odrobinie umiejętności.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

temat stary ale moja uwaga jest taka: Ile czasu zajmie zdjęcie hedera i przetransportowanie go na wózku za kombajnem a o ile szybciej skosisz o 1m szerszym hederem?? Domyślam się, że czas będzie porównywalny a może nawet więcej zaoszczędzisz czasu jeżeli będzie szerszy heder w czasie koszenia.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj