Zaloguj się, aby obserwować  
Romcjusz

Sieczkarnia PZ MH80

Polecane posty

Romcjusz    0

Witam!

Mam problem z demontażem tarcz tnących,chcę się poradzić w jaki sposób łatwo to zdjąć.

 

Z góry dzięki za pomoc

"Romcjusz"

post-17080-0-94075100-1318268218_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo90    1

witam

mam taka sama sieczkarnie i jak chcesz zdemontować tarcze tnące to musisz odkręcić całe te bebny do których sa przymocowane te tarcze a zeby się do nich dostać musisz odkręcić pokrywe na wieszchu i tam są nakretki na klucz nasadowy którymi popuscisz te całe bebny . a tak dokładniej to musisz rozmontować prawie cała sieczkarnie żeby mieć swobodny dostęp do tych części .

a można wiedzieć jaki masz powód demontażu tych części ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romcjusz    0

Dostał się do bębnów kawał balchy i noże popękały na zdjęciu tego nie widać ale uszkodziły się dość konkretnie. Blachę wyciągnąłem bez specjalnego rozbierania. Ktoś wyrzucił to na pole a że to przy drodze to mnie teraz nie dziwi, ludzie to prawdziwe świnie zawsze na złość chcą drugiemu zrobić.

W sklepie powiedzieli mi 500zł za jedną tarczę nie wiem chyba ze srebra są ale będę szukał tańszych. Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Ja już nie pamiętam dokładnie bo ja to przerabiałem 2 lata temu ,pamiętam że trzeba cheder od kręcić i te czuby [tam są jakieś śruby przy bębnie]czy coś musiał bym zobaczyć ,pamiętam że nam to zajeło 5 godzinek ;) 500zł :blink:

http://allegro.pl/noz-sieczkarnia-do-kukurydzy-pz-mh-80-80e-i1864646557.html

tu jest taniej :D Ja za 2 i dłutko dałem 500zł ,tyle że 2 lata temu ;)Jak bys miał problemy to pisz na pw postaram się pomóc :)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1882    1

koledzy macie pz-ki napiszcie czy warto taką kupić bo w mojej okolicy ich niema jedynie co na filmikach patrze to jest ponich bałagan na polu gubją kukurydzę ile będe kosił hektar jakiej mocy musi być traktor jaki roztaw rzędów kukurydzy trzy polecacie tą sieczkarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

dominik1882-pod względem cięcia i zapotrzebowania mocy polecam,tzn. jak jest dobrze ustawiona,ostre noże to 3P spokojnie idzie ziarka też są uszkodzone,ale system ścinający to jedna wielka chu**ia jak masz dobre noże i ostre dłutko to idzie fest,ale jak coś nie tak z nożami albo rosa na qq to koniec koszenia ,nie nawidzą zielska.U mnie rozstaw rzędów 60cm.




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Tak się składa że mex-a II też mam, i powiem Ci że do niego to min. moc to 70KM i wcale nie będzie miał lekko,wg .mnie traktor do tej maszyny to 80-85KM .Co do maszyny to moja tnie można powiedzieć w ''kostkę'' ,tzn. wszystkie łodygi i liście są pocięte precyzyjnie i tak samo ,nie ma że jak pójdzie w większa qq to gorzej tnie,wszystkie ziarka są przecięte lub poważnie uszkodzone,ta sieczkarnia ma zabezpieczenie ścinalne hedera co jest niewątpliwym + ,Co do minusów to każdy łańcuch w tej maszynie jest minusem <_< dlatego że było z nimi sporo zabawy [jak ją kupiliśmy to łańcuch padł to żadem łańcuch polski nie pasuje ...no i oryginalne części sporo kosztują ]jest dużo zębatek ,kalamitek ,łańcuchów ,przekładnia -Jednym słowem ma się co psuć.Podsumowując pottinger to porządna szwabska maszyna ,jest masywana a przez to ciężka i potrzebuje dużo mocy ,ale pod względem cięcia nie ma sobie równych :)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowa6    3

Tak się składa że mex-a II też mam, i powiem Ci że do niego to min. moc to 70KM i wcale nie będzie miał lekko,wg .mnie traktor do tej maszyny to 80-85KM .Co do maszyny to moja tnie można powiedzieć w ''kostkę'' ,tzn. wszystkie łodygi i liście są pocięte precyzyjnie i tak samo ,nie ma że jak pójdzie w większa qq to gorzej tnie,wszystkie ziarka są przecięte lub poważnie uszkodzone,ta sieczkarnia ma zabezpieczenie ścinalne hedera co jest niewątpliwym + ,Co do minusów to każdy łańcuch w tej maszynie jest minusem dry.gif dlatego że było z nimi sporo zabawy [jak ją kupiliśmy to łańcuch padł to żadem łańcuch polski nie pasuje ...no i oryginalne części sporo kosztują ]jest dużo zębatek ,kalamitek ,łańcuchów ,przekładnia -Jednym słowem ma się co psuć.Podsumowując pottinger to porządna szwabska maszyna ,jest masywana a przez to ciężka i potrzebuje dużo mocy ,ale pod względem cięcia nie ma sobie równych smile.gif

 

Ja pottingera II ciągam ursusem c-355 i też daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1882    1

koledzy mam pz 80s i może ktoś wie się reguluje dłudosć cięcia i czy te sieszkarnie mają tarke i jak się dostać do stalnicy bo tnie zadługą sieczke a to świeży nabytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek95    0

Cześć mam problem z sieczkarniom PZ MH 80 E nie chce mi zabierać kukurydzy tylko naskłada kilka i zatyka tam pod tarczkami i składuje się i później nie zabiera kukurydzy i zatyka wie ktoś czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj