tprc330

różnice w spalaniu między c-330 a c-360

Polecane posty

ursus55    11

No jak c360 pójdzie z 4 skibami to ja nie wiem co to za ziemie lekkie chyba na plaży nad morzem. Po drugie to 4 skibowy pług jest trochę większy ma większe korpusy odkładnie i piersi odkładni o ramie już nie wspomnę i obawiam się że z 4 skibowym pługiem przód by jej się podniósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Obejrzy sobie filmiki na youtube jak c-360 orze z takim pługiem. Wiem że jest to trochę przesada ale daje radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Zwykła unia dwie a cztery skiby ma odkładnie takie same. Nie ma różnicy. Różnić się mogą czteroskibowce szerokością pracy ale tu różnica jest w ramie. Nie mam na myśli małych odkładni. Cztery pociągnie ale na lekkiej ziemi w piachu. Głupota co prawda. U nas byś 60-ke rozerwał, zakopał a orki nie zrobisz ani metra czteroskibowcem 4x35.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

c360 w 4 skibach? chyba że na youtube......

 

c360 w 4 skibach? chyba że na youtube......


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

3P w podorywce 4 skibowym ładnie chodził,na głęboko na piachu pójdzie ale na cięższych ziemiach nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11
Napisano (edytowany)

Zwykła unia dwie a cztery skiby ma odkładnie takie same. Nie ma różnicy. Różnić się mogą czteroskibowce szerokością pracy ale tu różnica jest w ramie. Nie mam na myśli małych odkładni. Cztery pociągnie ale na lekkiej ziemi w piachu. Głupota co prawda. U nas byś 60-ke rozerwał, zakopał a orki nie zrobisz ani metra czteroskibowcem 4x35.

Niestety ale 4 skibowce mają większe odkładnie i pierśi no i wyższe korpusy a 3 i 2 skibowce mają mniejsze, oczywiście można założyć te duże ale fabryka zrobiła je z tymi małymi.

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Mam czteroskibowca staltech 4x35 i starego orła odpowiednik dzisiejszego orlika. Słupica, różni się jedynie sposobem wykonania i tylko temu że producent inny a poza tym to te same totalnie zamienne części. Otwory, kształt wygięcia blach, lemiesz i cała reszta zamienna. Wysokość, rozstaw otworów to samo. Różnica jest przy odkładniach z lemieszami na dwie a trzy śruby jedna 25cm druga 35. Szerokość robocza się zmienia ale to zasługa ramy, przerwa między odkładniami patrząc na pług z przodu jest mniejsza lub większa. A podwyższany to już inna sprawa, standardowy odkładnie ma takie same. Mam na myśli polskie pługi unia, staltech czy inne wynalazki prywaciaży. Jadą na tym samym koniu. Zauważ że nie ma w ofercie osobno odkładni do dwójki, czwórki. Są małe 25 , duże 35, niskie 60cm i wysokie 70cm . W swoim rodzaju są zamienne bez względu na to ile pług ma skib. Więc pług 25cm słupica 60cm ma takie same odkładnie bez względu na ilość skib, 35cm słupica 60cm tak samo.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Korpusy wys. na 70cm powinny by c montowane do 4 skibowych a 60cm do 3 i 2 skibowych tak samo odkładnie i piersi masz małe i duże do wyboru. W każdej agromie masz takie do wyboru dlatego jak się sprzedaje np. odkładnie do 4skibowego to automatycznie daje się tą większą tak samo z piersiami. A jeśli chodzi o polskie pługi 2,3i4 skibowe to wszystkie mają taki sam rozstaw przy mocowaniu odkładni, piersi i lemieszy nie ma żadnych na 2 otwory. Na 2 otwory przykręcają polski lemiesz do B200 jeśli nie mogą dostać prawidłowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To dla czego są pługi od 2-5 skib z małymi odkładniami, lemieszami na dwie śruby o szerokości 25cm? Taką piątkę ma nawet znajomy. Dla czego w handlu wieloskibowce są dostępne niskie i wysokie bez względu na ilość odkładni? Czy wiesz dla czego są niskie i wysokie słupice? Ja mam jakoś na niskich i jest dokładnie to samo co w dwyskibowcu z przed 40 lat a to jest powielane do dzisiaj. Po co czteroskibowiec ma mieć większą odkładnie od dwuskibowca skoro szerokość robocza jednej odkładni jest taka sama? Coś plączesz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Nic nie plącze, poprostu duże odkładnie można założyć do 3lub 2 skibowego tak samo jak i pierśi i na odwrót małe odkładnie można założyć do 4 i 5 skibowych pługów nie ma na to reguły, ale z tymi lemieszami na 2 dziury to chyba się coś pomyliło z podorywkowym pługiem bo tylko do nich lemiesze mają 2 otwory żaden inny polski pług nie ma takich korpusów z 2 otworami na lemiesze, także coś się koledze pokręciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

http://allegro.pl/pl...2291257353.html

 

Pług 25cm ma lemiesze na dwie śruby. Jest większy od podorywkowego. Mówią na niego też podorywkowy duży i robią nim orki na ziemiach gdzie nie wpuszcze sie pługa głęboko. Kupe lat go produkują, znajomy ma pięcioskibowego.

 

Tu masz dwu i trzyskibowego.

 

http://zapodaj.net/7...d86e7a.jpg.html

 

http://zapodaj.net/9...a3bc5a.jpg.html

 

A tu piątka

 

http://www.agrofoto....grudziadz-5x25/

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

E to o tym samym nie myśleliśmy ja miałem na myśli normalne 2,3 i 4 skibowe pługi z normalnymi lemieszami na 3 dziury o rozmairze normalnym i poszerzanym (wyższy) czyli lemiesz który nazywa się oskar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob_1972    1

c 330 - 2,8l na 1mth przy obr.1865. c 360 10,2l mth. W silnikach ze zurzytymi pierścieniami spalanie jest większe. Pomiar był robiony na nowych ciągnikach w fabryce ursusa za czasów PRL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 13:14, seweryn20 napisał:

Faktycznie po mału co niektórzy wyprzedają 60-ki bo cena sprzedarzy jest jeszcze w miare wysoka. Dokładajac niewiele można kupiuć lepszą maszyne. Zmuszaja do tego jej wady które przy nowych maszynach są coraz bardziej uciążliwe i coraz gorsza jakosć części zamiennych. Niestety. Z tym spalaniem 30-ki to lekka przesada. tyle nawet 60-ka nie połknie.

To mega stary temat ale musze to napisać minęło 11 lat od twojego posta i dziś aż nie do wiary ale c-360 nawet i 3 razy zdrożało jest wielbiony i modyfikowany  i nadal będzie popularny!!!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj