tprc330

różnice w spalaniu między c-330 a c-360

Polecane posty

jaro    166

Dominik 1882 napisał-"c-360 pali 2-2,5 ale na postoju na wolnych obrotach "-do jego postu się odnosiłem-a jako że posiadam w/w JD jak i C-360 więc co nieco wiem .

PS.Napisałem "o wiele mniej"-nie napisałem "poniżej litra" chociaz podejrzewam że akurat pykając sobie na 500 obr/min zapewne spali mniej niż ów litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

mi w 3x30 plus brona to średnio 6-8l/godz zależy od warunków. ciągnik c-355 z silnikiem s-4003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszC330    0

trzydziestke zawsze zalewam do pełna pod korek na stacji paliw bo mam niedaleko to niechce mi sie bawić w przelewanie w karnistry. Zawsze jak tankuje to zapamietuje sobie licznik mtg np ostatnio miałem 1970mtg zrobiłem potem do 1979 z groszami czyli prawie 10mtg i na cpn i weszło mi około 30 litrów. Czasem jak robiła przy sianie czy opryskach to wychodziło nawet poniżej 3 litrów jakieś 2,8 litra a jak orałem i jezdziłem z przyczepą to podeszło nawet do 3,5. Trzydziestki tak palą w granicach 3 litrów. Co to c 360 to mam ale 3p. Perszinga też tankuje pod korek to jak ma w miare lekko czyli pługi 2x40 czy przyczepa autosan d 47a to miesci sie w granicach 3-3,5 litry. także identycznie jak trzydziestka. Raz wiem że podeszło mi pod 4 litry bo ciagałem przez 3 dni po 2 przyczepy zboża do skupu to z dwoma wiecej wziął ale wiadomo miał cięzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wszystko fajnie tylko liczysz motogodziny w c 330 która "lubi" niższe obr ta motogodzina wychodzi około co 80min w perkinsie troche szybciej to leci, licząc na godzinę to nikt mi nie wmówi że perkins 3p i c 330 pali tyle samo bo ciapek pali mniej, dokładne pomiary wykonywał ojciec 30 lat temu robił kursy 100km z przyczepą 4,5t załadowaną tak około 3t może więcej przyczepa na kołach 20stkach więc lekko się toczy 100km robił w 5 godz zegarowych wyjeżdzał z pełnym bakiem i wracał, do tego raz miał kurs około 140-160km i z powrotem to na styk wystarczyło ale miał karnisterek na wszelki wypadek wychodziło coś około 2,2-2,3l/godz ciapek był nowy i całą trasę wstawiane równo bo 100km robił w 5 godz, tyle jeśli chodzi o transport w innych lżejszych jak siewnik zbożowy zgrabiarka itp pracach śmiem twierdzić że c 330 też wychodzi lepiej od c 360, na pewno ciapek spali więcej w pracacg gdzie używa się wom i policzymy spalanie np. ile paliwa na wytrzęsienie rozrzutnika obornika czy beczkowozu, a jak dojdą do tego trudniejsze warunki to już całkiem porażka

Moim zdaniem dobrze jest mieć oba te ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kiedyś w przydatkiem liczyłem to MF 255 w prasie 224 spalił 2,4 litra na MTH. Non stop na 1500-1600 obrotach.Pamiętam dokładnie bo byłem bardzo zdziwiony że tak mało. Dwa lata temu w opryskiwaczu 2 tyś litrów, dokładnie nie pamiętam , ale poniżej 3 litrów wychodziło. Chyba 2,8.

Teraz pytanie jak te MTH liczyć?

Ale jak teraz zobaczyłem jak Mateusz opisał ile pali 30 to widzę że kiedyś miałem rację jak powiedziałem do teścia że MF mniej spali niż 330. A on twierdził że nie możliwe. Chodziło mi o orkanowanie buraków. 330 orkanowaliśny liście z buraków [bo nie szło kopać] i co dzień prawie zbiornik paliwa szedł. Później stwierdził że 330 to krwawicą szła. ostatkiem sił. A według mnie normalnie chodziła.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

teraz już wiem dlaczego jest tyle ofert sprzedaży lub zamiany.

Kolego tyle jest ofert sprzedarzy bo 60tek powstało ponad pół miliona więc jeśli na allegro miałbyś 50sztuk to jest tylko 0,1% procenta. Moja c-355 spala poniżej 5 litrów na mth przy prasie i orce. Przd remontem dochodziła do 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w orce spalanie wg. producenta to jak sie nie myle 8l

mamy renie 6cyl i w pracy niewiele wiecej luknie niz 60

a widziales ilu gospodarzy sie pozbywa 60, wystarczy spojrzec na allegro

nieno az niewieze!! jak moga dzo palic ja mam zetora 4011 silnik prwie ten sam i mi pali bardzo mało to jest ciągnik jak złoto i nigdy by go nisprzedał az sie nieraz dziwie ze tylko tyle zplił wleje mu 15 l i tta mówi tyle i tyle sprasujesz a tu jeszcze 3 ha jak w 60 jest wszystko sprawne głowica pompa wtryski to mało pali moze mi nieuwierzysz le ja wleje piatke ropy jak gnuj woze i chodzi i chodzi i strczy na cały dzien :)

 

c-360 pali 2-2,5 ale na postoju na wolnych obrotach a w pracy przy średnim obciążeniu to 5l przy dużym 7l

no zgadza sie a 4011 troszke mniej w prsie mi pali jakies 4 l i to jest bardzo mało w poruwniau do 5211 który zpali z 7. a 330 to wogule jest najoszczedniejszy sprżet jaki znam woziłem kukurydze u kolegi 330 wlał 10 l i cały dzien jezdzeni i tam jeszcze ile do dna brakowało :)

 

1,8 litra na postoju to pali JD 5720 (sprawdzane kiedyś na hamowni) więc taka C-360 spali o wiele mniej.

no moze i tak ja musze dokładnie zmiezyc splnie 4011 bo juz tak podjezewłem ze 3-4 l max w prasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

moze mi nieuwierzysz le ja wleje piatke ropy jak gnuj woze i chodzi i chodzi i strczy na cały dzien :)

Kolejny rekord oszczędności,na 5 litrach cały dzień wozimy gnój :D


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Przecież nie napisał że wlewa tą piątkę do SUCHEGO baku :D .Swoja drogą mieliśmy kiedyś U-4011 i faktycznie był baaardzo oszczędny a moc praktycznie ta sama co C-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam c-330 dokupiłem do niej c-360 i po miesiącu ją sprzedałem [stan był igła] ale przy c-330 niema nawet prawa stać ,najgorszy klamor jaki istnieje nie wiem jak ludzie mogą tym pracować ,,u mnie c-330 średnio w całym roku wyszła 2,7 litra na mth c-360 nawet nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak był stan igła to co Ci nie pasowało - kolor? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Raczej opony były wieksze od kierowcy i jeden schodek do kabiny przeszkadzał. Ale najpewniej gościu ma 50 arów i szaleje. Lepszy koziołek by wystarczył.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

sorki ze sie wtrace w ta kilku tygodniawa temu rozmowe ale kazdy bedzie sobie chwalil to co ma ;) oczywiscie nikogo nie obrazajac a c330 wiadomo ze mniej spali od c360 robiac to samo ale roznice tak duze nie sa ale moim zdaniem c360 jes bardziej popularna do wszystkich roznych prac polowychale jest mocniejsza i szybciej wykonasz np orke ale mowie jest to moje zdanie pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tprc330    0

wszystkie wyniki podajecie w litrach na mtg?

A jak przekłada się godzina zegarowa na mtg w ciągnikach c-330 i w c-360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zvrek    1

@tprc jedna mtg w c-330 i c-360 to jest jak sie nie myle jedna godzina i 20min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

"1 motogodzina odpowiada pracy silnika w ciągu godziny przy 1865 obr/min" cytat z instrukcji, w 3P przy 1500 obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszzylo    2

To wiadomo że c330 mniej pali niż c360 ale c360 pójdzie w 3 skibach lub 4 a c330 nie przynajmniej w mojej okolicy tak jest ale oba sprzęty dla mnie są super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

C-360 w 4-rech skibach to tłoki kominem wypluje ale pójdzie a ciapek z 3- ema wgl nie ruszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj