MichalR

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno?

Polecane posty

MichalR    34

Wczoraj zacząłem kosić kukurydzę.

Obecny plon to 11-12 t/ha przy wilgotności 28-32%

Kukurydza siana na piaskach 5 klasy.

Jak jest u was?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

to zajeb.... musiałeś mieć odmiany odmiany napisz jakie bo ja mam większość 3a klasy i jak bede miał 10 ton z ha to będe mile zaskoczony wiem że wilgotność będę miał 22-24%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

już kosicie kukurydzę na ziarno?? ja jeszcze muszę czekać z 2 tygodnie (jest zielona i jeszcze ziarno nie dojłrzałe). Myślę że plon nie będzie zły, ponad 10 ton oczywiście jeśli dziki nie zniszczą :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

w mojej okolicy juz koszą.mav jeszcze nie wszedł całkiem w pole do tej pory skosił kilka ha ale cos chyba jej jeszcze brakuje.najewieksze pola stojąziemie ma 3-4 klasa.a drogi rolnik juz skosił wszytko też cos okolo 100 ha ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
to zajeb.... musiałeś mieć odmiany odmiany napisz jakie bo ja mam większość 3a klasy i jak bede miał 10 ton z ha to będe mile zaskoczony wiem że wilgotność będę miał 22-24%

 

Odmiany to Salgado i Amatus z KWS. Są to świeżo zarejestrowane odmiany i trochę drogie ale warto było zainwestować. Na innych polach też mam odmiany KWS ale Calas i Fiord, tam wyszło też mniej więcej tak samo dobrze, albo nawet lepiej, bo dzisiaj raz kombajnista przejechał i z 0,65 ha miał 2 czubate zbiorniki po niecałe 4 t.

 

Wilgotność mam taką wysoką, bo wcześnie koszę i chcę jeszcze zasiać po kukurydzy zboże.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

te odmiany to Salgado i Amadeo kosztowaly 550 zł na hektar też chciałem kupić Salgado ale na przyszły rok na pewno będę ją miał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

MichalR jesteś z północy polski? ,wiem dlaczego macie takie wydajności, nie ma u was omacnicy prosowianki u nas jest od 94roku i w tym roku pewnie zechlała 15proc ale w tamtym to 40% plonu, i pewnie ta 5klasa jest 4 tylko jak była klasyfikacja zrobiona to ktoś miał dobre znajomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to że V klasa to nic, najważniejsze żeby wilgoc była, a w tym roku jej nie brakowało...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jeszcze termin siewu. Ja siałem wcześnie (nawet się ze mnie śmiali trochę) a znajomy miesiąc po mnie. Ja na 5-6 klasie a on na 4. Ja siałem zwykłe ziarno a on z centrali. Ja starym konnym siewnikiem a on pneumatycznym, punktowym. U mnie był 2x większy plon niż u niego (kiszonka)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
MichalR jakie będziesz siał zboże po kukurydzy?? i jakie odmiany ??

 

Pszenica, ale odmiany nie pamiętam. Kosiłem w tym roku pszenicę właśnie zasianą po kukurydzy na takiej ziemi jak moja i facet ma dać mi do siewu.

 

MichalR jesteś z północy polski? ,wiem dlaczego macie takie wydajności, nie ma u was omacnicy prosowianki u nas jest od 94roku i w tym roku pewnie zechlała 15proc ale w tamtym to 40% plonu, i pewnie ta 5klasa jest 4 tylko jak była klasyfikacja zrobiona to ktoś miał dobre znajomości.

 

Dokładnie to kujawsko - pomorskie. Co do klasy to ci nie powiem, bo nie wiem. Ziemia jest bardzo lekka ale dobrze trzyma wilgoć na tym polu.

 

te odmiany to Salgado i Amadeo kosztowaly 550 zł na hektar też chciałem kupić Salgado ale na przyszły rok na pewno będę ją miał. ;)

 

Nie Amadeo tylko Amatus. Odmiana zarejestrowana chyba w tym roku albo czekająca na rejestrację. Co do cen to się zgodzę, ale warto inwestować w dobre odmiany.

 

jeszcze termin siewu. Ja siałem wcześnie (nawet się ze mnie śmiali trochę) a znajomy miesiąc po mnie. Ja na 5-6 klasie a on na 4. Ja siałem zwykłe ziarno a on z centrali. Ja starym konnym siewnikiem a on pneumatycznym, punktowym. U mnie był 2x większy plon niż u niego (kiszonka)

 

Była siana podczas majowego długiego weekendu, czyli termin i tak trochę opóźniony. Bardzo ważny jest nawóz i obornik oczywiście.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

no ja jutro koszę kukurydzę moim bizonem, NIESTETY zwykłym hederem :P ale nie warto mi kupowac przystawki na te 2 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Lepiej nie rób tego tylko sobie najmij kombajn przystosowany do tego, rozje.....sobie sprzęt nie opłaci ci się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Podsumowująć, po żniwach to wyszło mi ponad 180 ton suchej (wilg 11-12%) z 17 ha. Największy plon to 15 ton/ha przy wilgotności 26%.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

@lesin Kosisz bizonem kukurydze ? Musisz mieć inne sita, czy je otwierasz na maksa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

u mnie rekord to 16 ton mokrej okolo 29 % wilg

a srednio to wychodzi miedzy 11-14 wilgotnosc pod 30


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol7110    0

dawno tu nikt nie pisał moglibyście podać swoje plony z ostatnich lat najlepiej by było wiedzieć jaka klasa ziemi i jaka uprawa i nawożenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

ponawiam prosbe kolegi-

zamierzam rozpoczac gospodarowanie a nie ukonczylem zadnej szkoly rolniczej i mam pytanie jakie osiagacie plony kukurydzy na ziarno w zaleznosci od klasy ziemi? I jaka technologie polecacie? Mam na oku zakup dzialki nieuzytkowanej kilka lat... Orka+wapno+nawozy+siew punktowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

W sezonie, plon na rekordowym kawałku 2ha wyniósł 17ton/ha. A Średnio tak 12 dawała. Nie było źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

koledzy chciałbym pierwszy raz zasiać kukurydzę na 5klasie czy warto,jakie są koszty(nasiona,oprysk,nawóz)ile można zebrać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Witam, biorę sie właśnie za doprowadzanie 15 letniego odłogu do porządku i mam zamiar zasiać tam na wiosnę kukurydzę, ziemia klasy 3 i 4. Jakich plonów moge sie spodziewać przy pełnej ochronie i nawożeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj