MichalR

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno?

Polecane posty

robzombie    16
Napisano (edytowany)

ADOB Zn-3kg, ADOB Mn- 2l, BOR 21%-1kg, Mikrokomplex- 5 kg. Kukurydza 4-5-liści.

Edytowano przez robzombie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

ziarno glejt i reduta z HR Smolice, plon 9-11 t z ha, wilgotność ziarna 24 -26,5 zebrana 03.11.2014 klasa ziemi V i VI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

LG Laureen - koszona 28.10 . wilg 29-30 . Plon 12 ton.

Pioneer A79 i N86 - koszona 29.10-04.11 Wilgotności 30- 33 % . Plon tych dwóch odmian taki sam . 15 ton na stanowiskach świeżych i 13 ton w monokulturze. Te 3 odmiany rosły na jednym polu także mam dobre porównanie. Ja za rok stawiam znów na Pioneera, który pomimo wysokiego FAO szybko oddaje wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Pionier P 8400 koszony 9.11 2014 plon 15 ton wilgotność 23 % ale miejscami grubo ponad 20 ton

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Na ziarno wykosiłem tylko jedną odmianę PR 8523 , 14,2 t przy 26-28% , koszona 26-29.10 2014 . A 79 czy N86 pewno sypały by lepiej ale wykosiłem je na biogaz miałem za mały kontrakt. Bardzo podobała mi się PR 9175 ale niestety też na biogaz. Tak więc za rok na ziarno : 8523, N86 ,9175.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigerqq    1

Nimba koszona 7.11.2014 plon 50 ton z 4 ha wilgotność 27% woj. kuj-pom w tym roku bardzo niekorzystne warunki dla kukurydzy więc jestem zadowolony z tego co mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majjor    0

Jak tam plony pochwalcie się....sezon zamknięty.Ja w tym roku zebrałem średnio 50 ton z hektara świeżej masy...ziarko dawało ale co z tego jak cena kiepska i większość sąsiadów decydowała się na koszenie na kiszonkę (było więcej pracy w usługach  ;)  ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Ambrozini 12 ton wilgotność 23,1 Ricardinio 12 ton wilgotność 19,6 powierzchnia po 1 ha zbiór 13-11 -2014 cena 500 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

agro-as kontrakt z poczatku marca cena 450 zl netto doplata do procentow 10 zl ale tylko do 25%, za to że czekałem dość długo brak jakichkolwiek potrąceń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

miałem 3 odmiany syngenta - myltitop, saatbau linz - isanto, maisadour - mas22r, na różnych polach najsuchszy 24% isanto, multitop i mas 27-28%. plon mas 18ton na 2klasie (3 pełne zbiorniki i czwarty tak z 2t  kombajn nh cx 840) isanto i multitop na piasku 9t. termin koszenia 22 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

KWS Ronaldinho, 25% wilgotności, 11,3 t/ha. Ziemia 3-4 klasa, 150 kg polidapu i 100 kg mocznika. Koszone dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertooo93    0

Witam, nabyłem nasiona kukurydzy w firmie Osadkowski ( Euralis). Plon kukurydzy ok 5t z 1ha, na dodatek wymagały dodatkowego nawożenia. Chciałbym się  dowiedzieć czy ktoś miał podobny problem z nasionami od tej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

A możesz powiedzieć co masz na myśl mówiąc, że wymagały dodatkowego nawożenia? Na plon składa się wiele czynników i niekoniecznie muszą być przyczyną od razu nasiona. Możesz przybliżyć w skrócie agrotechnikę + nawożenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

U mnie na dużym kawałku Olimpic z Syngenty 4t/ha na mokro. Ale już na poletku ta sama odmiana 6,2 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

u mnie euralis około 8,5t/ha z wilgotnością 25-27%, drobne ziarno

syngenta do 9,5t/ha wilgotność 28-30% ziarno grube

przez cały okres wegetacji euralis zapowiadał się bdb, dopiero przy koszeniu rozczarowanie, ale cena za wilgotność wyrównała straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

już dawno po qq i tak mało wypowiedzi. piszcie koledzy bo nie wiem co wybrać na ten rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj