MichalR

Jak u was plonuje kukurydza na ziarno?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzegorz132    12

ja szacowałem od orki wiosennej, nasiona, nawozy opryski, uslugi zbior, folie , odrobki za pomoc przy zbiorze na 2300/ha i mam całość w kopcu i się kisi ... z tym ze pole było 3km od domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Znajomy kosił na początku tygodnia. Wyszło mu niecałe 14 ton przy wilgotności 36. Plon bardzo dobry, stanowisko po przesianym rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

witam

u nas na dolnymśląsku okolice kobierzyc kukurydza plonuje w granicach 15 -16 ton/ha przy 26%h2o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

okolice Lublina -> qq odmiana Silvano plon 11-14t/ha wilgotność 28%

qq odmiana Ronaldinhio plon 9-11t/ha wilgotność 26%

troszkę mało deszczu to jest przyczyną chyba mniejszych zbiorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Witam, odmiana Pioneer T8000

1.05ha - 15020kg przy wilgotnosci 32%

0.45ha - 6580kg przy wilgotności 29%

Pozbyłem się dwóch najbardziej problematycznych kawałków, nie obyło się bez wyciagania kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Witam, odmiana Pioneer T8000

1.10ha - 17640kg przy wilgotnosci 30%

0.40ha - 5460kg przy wilgotności 29%

"Największe" kawałki z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u znajomych to srednio 12-14t wilgoc ok 35%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Witam, odmiana Pioneer T8000

3.30ha - 50t przy wilgotnosci 29% (+-100kg bo nie dodawałem kalkulatorem wszystkich transportów)

 

12-13 ton z ha przy wilgotności 21%

 

 

Kolego napisz cos o swojej kukurydzy więcej, jaka odmiana, agrotechnika, nawiżenie i terminy zabiegów, na jakiej glebie, bo bardzo ładnie ci wodę oddała. (ja się skłaniam że lepiej namłucic 12t o wilgotnosci 21% niz 17t z wilgotnościa 30%, no może nie do końca ale cos w ten styl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Na V klasie w tym roku miałem 7ton z hektara przy wilgotności 29% ;/ pokryło mi tylko koszty ale w zeszłym roku było 10ton V klasa to loteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Piszcie jakie odmiany siejecie, z jakim nawozeniem i opryskami uzyskujecie swoje plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Kukurydza saxxofon, nawożenie to ok 13/14 rozrzutników 3t obornika i 250kg salmagu oprysk to guardian ale już go nie dostanę i spróbuję mocarzem plon z 2ha kopiec 10m szeroki x50m długi x1,1m wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

W 2014 agrotechnika w moim gospodarstwie jest następująca. Uprawa tradycyjna orka , pola już są zawłókowane , 90% w monokulturze reszta po rzepaku. Nawożenie 350-400 KG siarczanu amonu i 100 kg soli przedsiewnie w monokulturze dodatkowo 100-200 kg saletry pogłównie , na dobrych glebach więcej po rzepaku tylko siarczan z azotowych, nawożenie pogłówne do 3 liścia. 180 KG fosforanu w podsiewacz , dwa opryski cynkiem trzeci i ósmy liśc w drugim oprysku dodatkowo bor i mikroelementy , za każdym razem 5% dodatek mocznika. Na glebach intensywnie wapnowanych mangan. Oprysk na chwasty Lumax 3,5 l. przedwschodowo , nasiona zaprawione Nupridem. Oprysk insektycydem jak się najpóźniej da wjechać środkiem długo działającym. Pola wapnowane są średnio co 3 lata Nordcalc Standard Calc dawka od 2 do 6 ton zależy od ph. Uprawa agregatem talerzowym siew na początku kwietnia jak to możliwe. Obsada lekkie gleby 75 tys. ciężkie 85 tys na ziarno , kiszonka na biogaz tylko na ciężkich glebach 95 tys. Normę wysiewu zwiększam o 5%. Przedstawię wyniki z produkcji jak i z 10 arowych poletek waga i wilgotnościomierz na polu , poletka na klasie 3a, zbiór zwykle na początku listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

przedplon - pszenica zimowa, pszenżyto zimowe. Słoma zabrana z pola

Pomiot ptasi 25ton/ha obornik bydlęcy 15ton/ha - podorywka i zasiew gorczycy

z końcem listopada orka

wiosną obornik bydlęcy ~20ton/ha - co zostanie wymieszane kultywatorem

agregat i siew - około 20 kwietnia(zależy od pogody), oprysk przedwschodowy

w podsiewacz polifoska 8 a pod agregat mocznik

potem chciałbym wjechać z jakąś odżywką

Nawożenie sztuczne - 110N 57P 57K

Zbiór jak najwcześniej, w poprzednim sezonie 10.10

 

 

 

@tomi1349 jak narazie dałem 25ton, czytaj dokładnie ;)

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Coś mi się nie chce wierzyć że dałeś tyle pomiotu, 55t/ha.

Edytowano przez tomi1349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Jak ze stosowaniem w tym roku środków przedwschodowych? Co będziecie wpisywali w kajet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Niektórzy czytajac posty zapominaja o racjonalnym nawożeniu szczególnie obornikiem. Ja daje 170 kg soli 170 polidapu koło 300 mocznika 2 razy odzywka i jaki rok by nie był 10 ton jest a sieje zawsze na najgorszej ziemi przeważnie V klasie miejscami IV. a żebym miał dołożyć jeszcze 55 ton obornika to już bym wolał go chyba sprzedać i sobie głowy nie zawracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

@knoro93 masz trochę racji, ale ja wole dać obornik niż dużą ilość nawozów sztucznych. Za tytana 10 kurzaku place 40zł, obornik bydlęcy mam za słomę. Składniki z obornika dostępne są przez 3 lata (w pierwszym roku 40%N 25%P 60%K). Im więcej materii organicznej w glebie tym lepiej magazynuje ona wodę, która na lekkich i średnich glebach jest podstawą do sensownego plonu.

w roku 2013 przy 20tonach kurzaku, polifosce 8 250kg i moczniku 180kg/ha uzyskałem 8,5t przy 24%

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj