Zaloguj się, aby obserwować  
piotrb14

kombajn a obroty wom

Polecane posty

piotrb14    192

Witajcie. zastanawiam się czy można jeździć z kombajnem klein serii 5xxx na obrotach wom 1000.. ?? czy to nie zaszkodzi podzespołom ?? czy ktoś tak kopał z was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Ja tak kopię tylko , że neptunem a ciągnik to zetor 7341 i obroty na silniku to tak w granicach 1000-1100 Super się kopie mniejsze zużycie paliwa i kombajn jakoś lepiej kopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ale nie chodzi mi o obroty silnika... mi chodzi czy na wałku mogę kopać na 1000 obr/min na womie bo tak to kopię na 540 na womie.... nie chodzi mi o obroty silnika!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

jeśli kombajn jest przystosowany do obr na wałku 540 to jak dasz mu 1000 obr to prędzej czy pużniej go rozwalisz, tak zrobiłem z prasą z - 224 dałem 750 na wałek i po 2 dniach siadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najprawdopodobniej nie jest przystosowany bo końcówka wałka na 1000 obr ma inne frezy a kopanie ciągnikiem na 1000 obr wałka i na 1000 - 1100 obr silnika to szkodzi silnikowi to są zbyt małe obr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozleci nie rozleci, ale po co Ci takie duże obroty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0

spójrz na to tak aby uzyskać na wałku obroty 540 to musisz troche deptać na silniku {1800- 19000 niewiem dokładnie) a dając 1000 obrotów na wałku silnik chodzi na niższych obrotach (1300 -1500) oszczędzając na paliwie bo osiągasz podobne obroty jak byś jechał na 540 tyle że ty masz niskie obroty silnika i małe spalanie chyba zrozumiale napisałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko że przy 1500 obr silnika to na wałku będzie z 700 jak nie więcej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mniej to będzie 1000 - 1100 :) a orkę też robisz na 1000 obr. i na wysokim biegu? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie chodzi mi o oszczędności a o zwiększenie wydajności kombajnu ( szybciej kręcąca się gwiazda lepiej obczyści buraki i tak mi się wydaje że mógłbym szybciej jechać... tak mi się wydaje i chcę się dowiedzieć co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kopałem kiedyś Neptunem i mi nie były potrzebne większe obr. no możesz spróbować przy tych 1300-1500 obr. silnika jak to wszystko będzie się zachowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0

a orkę też robisz na 1000 obr. i na wysokim biegu? :lol:

Niezabardzo tego zrozumiałem ? a odnośnie obrotów silnika przy orce to mam małe (niskoobrotowy silnik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale chyba nie na 1000 obr. A tak w nawiasie to jakie obroty uważasz za wysoko obrotowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Ale chyba nie na 1000 obr. A tak w nawiasie to jakie obroty uważasz za wysoko obrotowe?

 

Ja napisałem ,że tak kopię i chodziło mi, że na wałku jest 1000 obrotów i na silniku też 1000-1100 A co do porównania orki do kopania to nie ma co porównywać i takie obroty na pewno nie szkodzą ciągnikowi Ja swoim zetorem kopię na 2 drogowej i jakoś kombajn i ciągnik się nie rozleciał A co do szypszych obrotów na silniku to uważaj aby buraki nie wylatywały za zbiornik zamiast do zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0

Ale chyba nie na 1000 obr.

SKORPION1 dobrze to powiedział a mi chodziło o obroty na wałku a nie silnika w (1) moim poscie specjalnie to zaznaczyłem a Pan rześ coś pomylił przez co lekko zeszliśmy z tematy robiąc bałagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niezabardzo tego zrozumiałem ? a odnośnie obrotów silnika przy orce to mam małe (niskoobrotowy silnik)

Nic nie pomyliłem, chodziło mi o ten Twój post i tylko mi nie mówcie że kopanie buraków to ciągnik ma już tak lekko że nic tylko kopać prawie na jałowym biegu byle były tylko obr wałka.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja kiedyś w shtoolu gdy zapchało się i nie chciało mi się wychodzić to włąnczyłem w c360 na reduktorze polowe-szosowe luz, i zależny napęd wałka i wbijałem wsteczny, i samo się odblokowywało, później 3 czy 4bieg i kombajn wytrzepany :D , aż pewnego razu aby wytrzepać kombajn wbiłem 5 a na 5 biegu zależnym na wałku jest ok 800obr, i upierdzieliłem główną taśme :( , i stałem cały dzionek i likowałem taśme....


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Ja kopie dwa lata zetorem 7341 na 1000 obrotów i nic się nie dzieje ani z kombajnem ani z ciągnikiem . Jedno jest pewne na pewno mniej paliwa pójdzie niż na 540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Witam. A próbowaliście może kopać kartofle kopaczką elewatorową na 1000 obr. wałka. Jutro zamierzam zacząć. Kopaczkę pożyczam od znajomego a nie chciał bym jej popsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj