Skocz do zawartości
Maniek1178

Wskaźnik paliwa i temperatury

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam

Założyłem w swoim ursusie 1212 nowy wskaźnik paliwa do baku i nowy zegar, wlałem do baku 25 litrów paliwa, a wskazówka od zera odeszła ledwo milimetr? A to chyba trochę za mało!!, jeśli w zbiorniku mieści się tylko 90 litrów!!! ;[

Junkers    42

Z ciekawostek chciałem aby powiedzieć że w Belarusach gdzie czujnik jest w postaci takich dwóch aluminiowych rurek włożonych jedna w drugą(nie ma tam pływaka) mierzy on poziom płaszcza powietrznego nad paliwem, więc im niższy poziom paliwa tym wyższy poziom płaszcza powietrznego nad paliwem.

ed:literówka

Edytowano przez Junkers

Wiadomość z agroFakt.pl

radzik445    6

kolego henes, zanim kupisz nowe wskaźniki, spróbuj poprawić luty w starym wskaźniku. Czasami pomaga

henes    11

Napisz dokładniej jaki czujnik i wskażnik zamontowałeś?Pisałeś,że kupiłeś wskażnik mechaniczny ze spiralą.

Tak kupiłem ale wróciłem do oryginału bo z tym nyplem jednak nie wypaliło. Myślałem że w bloku jest gwint 16x1.5 ale niestety nie i plan z nyplem poszedł się rypać. A wcześniej jeszcze przed tym kupiłem nowy wskaźnik elektryczny i do niego wróciłem pobawiłem się i jest ok.

Adam8550    14

@new_profil_luki21 Mógłbyś wyjaśnić o co dokładnie chodzi z tym szeregowym rezystorem? Mi też czujnik zawyża dwukrotnie.

asharot    175

Jaki to czujnik,może trzeba drut od pływaka odpowiednio wygiąć.

LTZ55a    22

Przepaszam, że się wtrącam, ale zaciekawił mnie dodatkowy rezystor wskaźnika temperatury. Mam z tym problem. Czujnik nowy, wskaźnik nowy, kable na nowo pociągnięte - I NIC. Dodam, że jak końcem kabla przy czujniku dotknę masy, to wskazówka idzie na full. Poza tym nawet nie drgnie.

asharot    175

Może czujnik jest uszkodzony.

Sprawdź omomierzem czy wogóle jest przejście przez czujnik.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprawdź rezystancję czujnika przy np.20 stopniach i przy 100 stopniach, następnie zasymuluj czujnik potencjometrem podłączonym do wskaźnika i już będziesz wiedział co jest nie tak.

asharot    175

No normalnie,masz sprawdzić czy jest przejście prądu między obudową czujnika a zaciskiem tym co wpinasz przewód.

Zachodzi podejrzenie że termistor który jest w środku albo nie ma styku do obudowy albo nie ma styku do zacisku albo poprostu się zepsuł.

Jak nie masz miernika można to zrobić żarówką ale bardzo małej mocy.

Edytowano przez asharot

LTZ55a    22

Dzisiaj dawałem mu ognia, woda się chyba zagotowała nawet, to wskazówka na max wskoczyła..Miernik mam. Wolnym czasem posprawdzam.

Edytowano przez LTZ55a

szbigniew    0

Witam!
Temat byl juz poruszany na forum i nawet postepowalem tak jak bylo napisane odnosnie podlaczenia wskaznika temp do mtz, ale po wlaczeniu hebla wskazuwka na zimnym silniku wskazuje okolo 90 °, czy to wina czujnika? Zdjecia ponizej. Na zdjeciu 125444 od lewej polaczenie z plusem, od prawej z czujnikiem, srodkowy z masa ciagnika. Wskaźnik nowy.Pozdrawiam!

post-33206-0-32222500-1442668730_thumb.jpgpost-33206-0-32222500-1442668730_thumb.jpgpost-33206-0-44917200-1442668782_thumb.jpg

mchammer    0

Witam. Kolego ja z 3 czujniki i zegary przerobiłem. Nic mnie nie satysfakcjonowało. Albo wskazówka latała albo coś. http://allegro.pl/wskaznik-temperatury-wody-mtz-nowy-czujnik-gratis-i5466057679.html Coś takiego zakupiłem w sklepie. Do tego jeden nypelek dokupiłem i mam święty spokój. Zero drgań wskazówki. Czy prąd jest czy nie ma zawsze są wskazania. Rób jak uważasz, ja to mam i wreszcie nie irytuję się wskazaniami temperatury. W sklepie dałem za to 30 zeta. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się