Revers680

Dyna-6 czy Dyna-VT?

Polecane posty

Revers680    0

Witam. Chcę kupić MFa, ale nie wiem którego wybrać. 6400 czy 7400. Która skrzynia lepsza? Dyna-6 czy Dyna-VT. MFa 6400 miałem na testach, to bardzo ta skrzynia mi się podoba, ale nie wiem jak jest z bezstopniową, ponieważ nie miałem okazji pojeździć. Którego wy byście wybrali? Który będzie lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

ja zdecydowanie polecam skrzynie VT mialem u siebie na testach.

jest swietna nie musisz nic robic tylko wciskasz gaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

różnica ok 50 tys pomiedzy modelami tej samej mocy, dyna-vt oczywiscie drozsza;)

 

mam takie pytanie, wie ktos moze jak to jest ze stratą mocy na skrzyni bezstopniowej?? (głownie chodzi mi o dyna-vt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpopis    2

jeżeli nie potrzebujesz niezbędnie bezstopniowej to odpuść sobie. 10 tyś litrów paliwa ( bez odliczeń ) starczy na parę lat eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

skrzynie bezstopniowe są zdecydowanie mniej trwałe, więc jeśli ciągnik ma być na dożywociu to DYNA 6, jeśli pchniesz go po 5 latach to bierz bezstopniówkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Ciągnik na stałe. Słyszałem, że seria 7400 na dużo rzeczy, które 6400 wymaga dopłaty. Co to za wyposażenie?

Jaki rozmiar najszerszych opon oferuje seria 6400?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Z serii 6400 który będzie lepszy? Odpowiada mi moc obu tych ciągników. MF 6485 z silnikiem Silnik SISU Diesel Turbo, czy 6480 z silnikiem Perkins?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Witam pozwole sie wtrącić w rozmowę . Jestem kierowca MF 6485 z silnikiem sisu . powiem tak albo ja tym ciagnikiem nie umie jezdzic albo cos jest nie tak ale czesto mi gasnie ale nie tylko mi . Biegi zmieniaja sie tylko na 3 pozycjach z A do C a kolejne juz trzeba recznie i do a juz same wracaja tylko noge z gazu i juz np z d do a a tak pozatym to fajna maszynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Z tym gaśnięciem to bym powiedział, że coś jet uszkodzone. Miałem MFa 6485 na testach i przez 2,5h zgasł mi tylko raz z mojej winy. A z tymi półbiegami było tak od początku? NA którym trybie tak zmienia od A do C a reszta ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Jak masz to pokretło to trzeba je przekrecic na znaczek z pługiem i na ilosc obr sil ja zawsze daje na 16 . 2.5 ha to troche a raczej nic sie o nim nie dowiedzałes . Myślę ze silnik perkinsa bedzie bardziej elastyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Z tą elastycznością to jest tak ze ten silnik nie ma mocy do 15 tys obrotów dopiero potem ładnie idzie i dlatego mi często gaśnie , ale nie tylko mi

Edytowano przez ZUCH1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypisek    0

Posiadam mf 7485 dyna-vt i jestem z niego zadowolony. Cały tył tego ciagnika to poprostu fendt. Nie jest prawda ze ta skrzynia jest mniej wytrzymala jak dyna-6.Przy prawidłowym uzytkowaniu pochodzi dluzej niz mechaniczna a komfort jazdy jest napewno lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Obecnie wszystkie szóstki MF mają silnik SISU, chyba że trafisz jeszcze na model 6480 z ubiegłego roku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

A który z tych byście wybrali? MF 5465 Dyna-4 czy 6465 Dyna-6? Ciągnik do tura, agregatu uprawowego, uprawowo-siewnego, oraz transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

to tura 6 cylindrów, to tylko wtedy jeśli zwrotność nie ma dla Ciebie żądnego znaczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Dlaczego dziwne? Mój znajomy ma MFa 698, oraz JD 3140. Mf ma 4 cylindry, a JOHN 6 i o wiele dłuższą maskę, a i tak JOHN jest zwrotniejszy. Nie jeździłem nowymi MF, więc nie wiem jak jest z ich zwrotnością.

Edytowano przez Revers680

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Porównujesz inne ciągniki. W przypadku jednego modelu gdzie mamy tą samą oś itd. O zwrotności decyduje rozstaw osi. Pozatym dziwne jest twoje pytanie o wybór 54xx xzy 64xx to zupełnie inna bajka i nnna cena.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

    • Przez Kerson
      Witam mam MF 5430 dyna4 2011r i mam problem tego typu że odpalę wszystko git pochodzi wyskakuje błąd na skrzyni świeci 1 plus miga 4 lub śweci 3 miga 1 stan oleju jest aczkolwiek zauważyłem że czasem pokazuje za mało dolalem raz chodziło dobrze wszystko dzień potem pokazywało że oleju za dużo według miarki z tyłu ktoś miał podobnie ?
      Może przycina jakie zawór albo nie wiem czujnik poziomu oleju?
       
      Dodatkowo zauważyłem ostatnia po przekręceniu kluczyka w miejscu gdzie pokazuje prędkość wyświetla się R8 znika i pokazuje prędkość potem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj