Zaloguj się, aby obserwować  
theswbq

Zwiększenie pojemności

Polecane posty

theswbq    0

Cześć ;)

Mam zamiar zrobić remont generalny przyczepy d - 55

Musze wymienić podłogę ( czy ktoś wie ile to może kosztować mnij więcej ) ?

I najważniejsze myślałem o dodaniu nakładek na burty.

(Burty mają 50 cm. wysokości) Kiedyś z nudów oglądałem różne aukcje na allegro i zobaczyłem to :

http://allegro.pl/burty-boki-do-przyczep-nakladki-dowoz-grati-i1840701524.html

Te nakładki produkują w wysokości 30 i 50 cm czyli prawie drugie tyle co mają burty ( przyczepa ma 6 t )

I pojawia się pytanie czy mogą wystąpić jakieś problemy ( czy przyczepa to może wytrzymać ) ?

Za udzielenie jakich kolwiek odpowiedzi BARDZO DZIĘKUJĘ :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

my robiliśmy takie remonty to materiał na burty 1m/4,5m/2,25m zamykał się w 2tys, jak ceni się blacha nie powiem ci w chwili obecnej. najlepiej jest położyć 3mm, to złoty środek. na burty dajemy zawsze 1,5mm i profile 50x50x3 i przyczepa jak złoto. śmiało możesz dać nadstawki 50cm wtedy załadujesz jakieś 8t pszenicy, a jak ramę masz zdrową to na pewno wytrzyma. tych z allegro nie polecam co raz żę drogie to dwa jakość ich jest średnia

robiliśmy wiele takich przyczep, od samych nadstawek po przerabianie na wywrotki, robienie nowych zaczepów, przerabianie felg i wiele innych. jak chcesz to napisz na gg wyśle ci jakieś zdj z podpowiedziami i doradze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega ma 50 cm nakładki to mówi że 10 ton zboża mu wchodzi.

 

Co do jakości tych burt to słabo, ale podobno można coś mocniejszego zamówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzrzesiek    5

10 ton hahaha ja mam d-50 i mam metrowe burty 8 ton to na luzie ale no może ale to może 9 by weszło a 10 to już chyba jak zboże będzie po układane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

przyczepa d 55 spokojnie wytrzyma metrowe burty wszystko zależy od wyobraźni i rosądku. kukurydza czy zboże da rade ale jak napakujesz w nią piasku z czubem to już różnie moze być. Ja mam w d47 metrowe i daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na D47 mam 88 cm burty i nie raz miałem 7 ton pszenicy.A paszowej to ponad 6. Wiec jak będzie pszenica z ponad 30 glutenu miała to 10 ton będzie na D50.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

dolna rama wytrzyma, ale jesli chcialbys ja wywracac do tylu radze wzmocnic okolice silownika


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theswbq    0

dolna rama wytrzyma, ale jesli chcialbys ja wywracac do tylu radze wzmocnic okolice silownika

nie mam wywrotu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

ja mam w d55 metrowe burty bodajże 102 cm i śmiga :D sasiad jeszcze deski dołożył do metrowych burt jak kartofle kopał bo daleko miał jezdzić :P

d-55 mają zajebi**e ramy

Edytowano przez limusine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

ja mam w d55 metrowe burty bodajże 102 cm i śmiga :D sasiad jeszcze deski dołożył do metrowych burt jak kartofle kopał bo daleko miał jezdzić :P

d-55 mają zajebi**e ramy

widziałem nie raz d-55 z przegiętą czy przełamaną ramą, da się mówie wam tylko operatora odpowiedniego;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
nie mam wywrotu ;/

:blink:

kolego, to ty masz d 50, d 55 to wywrotka


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theswbq    0

:blink:

kolego, to ty masz d 50, d 55 to wywrotka

kur.. de ;/

wydawalo mi sie ze to jest d 50 ale mój sąsiad wielki mechanik

cały czas mi mowil ze to d 55

 

kur.. de ;/

wydawalo mi sie ze to jest d 50 ale mój sąsiad wielki mechanik

cały czas mi mowil ze to d 55

chociaż jak patrze po necie d 50 tez maja wywrot

a moja przyczepa bardziej przypomina d 55 ;/

juz sam sie w tym pogubilem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj