Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
matys89

Hala magazynowa - przechowalnia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matys89    0

Tak jak w temacie. Jestem na ostatnim semestrze budownictwa no i nastał czas na pisanie pracy inżynierskiej. Chciałbym prosić agrofotowiczów o pomoc. Chodzi mi głównie o zdjęcia i opis systemu przechowania warzyw bądź owoców, jak są składowane itd. który jest mi niezbędny do napisania opisu architektonicznego do pracy. Z góry dziękuje za pomoc.

limusine    8

Kartofle=> skrzyniopalety => przechowalnia o odpowiedniej temperaturze lub azot.

Edytowano przez limusine

Ale to tyczy się kilku rodzajów warzyw i owoców,do każdego są osobne wymagania do których trzeba się zastosować,jeżeli chcemy utrzymać ich świeżość oraz smak.

Wiadomość z agroFakt.pl

matys89    0

Jeszcze nie zacząłem. Ale będzie w konstrukcji stalowej a rygiel dachowy będzie z blachownicy ze środnikiem falistym. Obliczenia chyba będę w Robocie robił. Tylko jak na razie mam przygotować opis architektoniczny żeby zacząć dalsze pisanie.

mirro    209

To bardziej przypomina wiatę na kombajny niż przechowalnię warzyw bądź owoców.

GABBER85    2

Odradzam ze srodnikiem falistym...Robot niby liczy takie ale to jest małorealne do wykonania.. moze jakis IKS albo blachownice ze zmiennym przekrojem...

A co do sposobu przechowywania to proponuje dobrą ścieme i nie zartuje...

matys89    0

Mam dużą prośbę czy mógłby ktoś z agrofotowiczów przesłać mi kilka zdjęć swojej przechowalni na maila z krótkim opisem jak jest przechowywane. Bardzo proszę

Mój mail federmateusz@gmail.com

damianzbr    976

Pozwól drogi kolego że podczepię swoje prośby do twojego tematu. A więc: być może będę chciał pobudować halę/garaż/warsztat/i kawałek to biuro, a to wszystko to około 22x18x6 konstrukcja stalowa. Powiedzmy że nie wiem na ten temat nic. Z powodu tego, nasunęło mi się na myśl kilka pytań.

1. Jaki koszt budowy bez posadzki może być w przypadku takiej hali?

2. Co lepiej, ściany z blachy czy mur? Co lepiej jeśli weźmiemy pod uwagę, cenę, utrzymanie ciepła i szczelności przed np. złodziejami, gryzoniami, śniegiem, wiatrem.

3. Skąd mam wiedzieć ile i czego będę potrzebował aby halę pobudować?

4. Jeśli będzie to kosztorys, gdzie mógł bym go otrzymać. Adresy jakiś firm.

5. Gdzie mógł bym uzyskać projekt. Adresy jakiś firm które możecie polecić. (tanich)

6. Adresy gdzie można zakupić takową konstrukcję hali. Bezpośrednio huta czy jakiś skład/hurtownia? Tanio.

7. Jak łączyć ze sobą elementy konstrukcji? Spawy, śruby a może jeszcze coś innego.

Na razie takie pytania mi przychodzą do głowy. Jak ktoś coś wie, proszę niech pisze. Każda wskazówka się przyda.

Edytowano przez damianzbr

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować