Zaloguj się, aby obserwować  
Arczi

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximy

Polecane posty

Arczi    0

jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximę? tak do pługa 3 obrotówki . do tego tur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

ile Km ma mieć ja bym wybrał forterry ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arczi    0

tak od 90 do 100 KM

 

sam niewiem bo pronary mają raczej kiepskie opinie i dużą awaryjność

 

a więc co radzicie???????????????????????

 

Używaj opcji edit!!!!!!

Edytowano przez robertbara
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A myślałeś nad Same Explorer Range3 100DT/Deutz Fahr Agrofarm 100DT/Lamborghini R3 Evo 100DT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Te ciągniki kosztują ok. 150tys. zł brutto.

Ale jeżeli pisałeś że ciągnik ma być do 3-skibowego pługa to wystarczy wersja 85DT (ok. 142tys. zł brutto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pronar podobno mniej pali ale ile to mam porównanie proximy do pronara 82sa, a większe to nie wiem, pronar jest tańszy ale ma tą głupią konstrukcję, wybrał bym zetora bo to "normalny" traktor a pronar ta chydraulika z osobnym olejem dziwaczna skrzynia biegów sprzęgło jednostopniowe chamulce wielotarczowe jakas półrama z przodu, gdybym jeszcze wiedział ile wynosi ta różnica w spalaniu ^_^ , z tym że proxima plus ma mniejszy uciąg od pronara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Zetorek Forterra chociaż Pronar p5 też jest zachęcajacy bo nie trzeba za wszystko dopłacać jak w Zetorze ale myślę że Zetorek będzie wytrzymalszy i ma już jakąs opinie wyrobioną i robi w miare proste ciągniki a w Pronarze to tak jak mówi Ferdek07. No i serwis powinien być lepszy w razie czego.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
jaki ciągnik wybrać nowy pronar 1025a czy Któryś z forterry lub proximę? tak do pługa 3 obrotówki . do tego tur.

pronar 1025 a dałby chyba sobie rade z 4 obrotowa tylko odkaładnie moze mniejsze ale chyba da rade a do jakiej ceny szukasz ja na twoim miejscu wziąbym forterre 101 km albo 110 km do4 obrotowej a ile ha obrabiasz


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Zetorek Forterra chociażPronar p5 teżjest zachęcajacy bo nie trzeba za wszystko dopłacać jak w Zetorze ale myślę że Zetorek będzie wytrzymalszy i ma już jakąs opinie wyrobioną i robi w miare proste ciągniki a w Pronarze to tak jak mówi Ferdek07. No i serwis powinien być lepszy w razie czego.

nom u mnie w okolicy prawie wszyscy co kupili zetorki po 2000r to na nie narzekają jeden nawet narzeka na proximę plus bo mu coś w przednim poście niegra jak należy ja osobiście wolałbym pronarka p5 z silnikiem perkinsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

U mnie kupują Zetorki i nie narzekają ale to też zależy na jakiego trafisz. A Pronary P5 możliwe że są dobre ale to się dopiero okarze bo to nowośc.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

kup sobie używanego ursusa 1014, moc podobna, komfort pracy też podobny, spalanie też niczego sobie, a wytrzymalszy będzie na pewno, no i będzie o wiele wiele tańszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
kup sobie używanego ursusa 1014, moc podobna, komfort pracy też podobny, spalanie też niczego sobie, a wytrzymalszy będzie na pewno, no i będzie o wiele wiele tańszy :(

Komfort podobny :(:(;) wychodząc z tego założenia to by chyba nikt nowych ciągników nie kupowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Z komfortem to chyba nie ale wytrzymalszy to na pewno będzie.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja napewno bym nie bral pronara. Wuja ma MTZ 82 TS i sama problemy. Ciagnik ma niecale 10 lat i nie pracuje ciezko. JUz sie rozsypal mechanizm roznicowy,rama pekla,podpora od walka do przedniego napedu zrobila sie jajowata,caly cieknie i pelno innych drobnych rzeczy,a na dodatek ostatnio wyrwalem dzwignie zmiany biegow. A ciagnik ma zrobione ok 2000mtg i teraz to chodzi tylko z siewnikiem nawozow i rorzutnikiem obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Ja kupilem forterre 11441 i nakrecone mam juz prawie tylko 300mtg i jka narazie jest luks

a co do spalania to nie ma ciagnika który by nie spalił jak dasz mu obciążenie to kazdy wezmie no i jak bedziesz jezdzil 100km ciagnikeim agregatem uprawowym 2m to sie najezdzisz i tez spali wiecej wiec odpowiednie maszynki i bedzie ok a jak narazie u mnie jest ok ze spalaniem (moje zdanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja kupilem forterre 11441 i nakrecone mam juz prawie tylko 300mtg i jka narazie jest luks

a co do spalania to nie ma ciagnika który by nie spalił jak dasz mu obciążenie to kazdy wezmie no i jak bedziesz jezdzil 100km ciagnikeim agregatem uprawowym 2m to sie najezdzisz i tez spali wiecej wiec odpowiednie maszynki i bedzie ok a jak narazie u mnie jest ok ze spalaniem (moje zdanie)

Jak nie masz chodwli to możesz wykorzystywac w pełni ale przy krowach ciagnik musi chodzic i z małym sprzętem, ile pali w lekkich robotach i lekkim transporcie twoja forterka? mieści się w 6 - 7 l/godz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Pronar 1025a II ze wzmocnionym podnośnikiem i niech nie opowiadają bajek że MTZ czy Pronary się sypią bo na Polach jest Niebiesko jak by się tak sypały to by ich nie kupowali. A ten ciągniczek jest fajny i co jak co ale uciąg ma może wszystko jęczeć ale idzie wiem bo mam Pronara. Nie to co Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Rozmawiałem kiedyś z sprzedawcą który oferuje kilka marek. Mówił że na 30 sprzedanych pronarów 28 wraca do serwisu z jakąś awarią. Mówił także że te orginalne mtz są lepsze bo składane w fabryce a nie zbieranina i łączenie czegoś na sztuke jak to widział w fabryce pronara, coś nie pasuje to młoptek i na siłe dobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Dokładnie, ale to przede wszystkim do Oriona, jak chodziłem za ciągnikiem po składnicach, to także zaglądałem na hale warsztatowe i rozmawiałem z mechanikami a ci potwierdzali tezę, tę samą co mówi większość użytkujących te ciągniki że Pronary to są strasznie nie dorobione ciągniki i większość po zakupie wraca na naprawy pogwarancyjne z powrotem na warsztaty. Co sie tyczy Zetora to była podobna tendencja gdy był uruchomiony program Sapard i Zetor nie nadążał z produkcją, a także kiedy Proxime i Forterrę gnębiły bolączki ,, wieku dziecięcego". Teraz jednak twierdzą, że Zetorom jakieś awarie zdarzają się rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachles    0

niebaw się w roonara bo później będziesz się z nim bujał kup sobie lepiej zetora forterre 11441 110 km zetor to niezawodny ciągnik a co do oszczędności to średnio ja mam takie zdanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj