adrin6231

Czy ta dzierżawa sie opłaca?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karolcia    39

Pewnie, że warto, bo za taką klasę ziemi i obszar pola to nie jest wysoka cena.

W mojej okolicy znalazłaby się masa chętnych na taką tanią dzierżawę w tym ja ;)


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

podpisz umowę na jak najdłużej, bo się jeszcze wydzierżawiający rozmyśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Napisz jeszcze jaki masz ciągnik i ile ha.JA bym się nie zastanawiał jeśli dobre pole.


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKujPom    0

U mnie w okolicy za taką dzierżawę to wołają dopłaty rolnośrodowiskowe + 200zł i płać sobie jeszcze podatek- ale i na to znajdą się głupcy- a właściciel tylko dostaje kasę za nic nawet z 1000zł z ha a dzierżawca za***prza żeby coś z tego mieć. Moim zdaniem takie coś jest chore. W twoim przypadku tylko brać ale na min. 10lat, bo też są takie przypadki, że tania dzierżawa ale pole w złej kulturze, człowiek doprowadza je do użytku(wapno, obornik, mineralne, chwasty, kamienie...) i po 3 latach zrywa dzierżawę:/

BIERZ. Te 15km to nic, znam większych podróżników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym to brał , przy tych cenach to sie oplaca , chyba ze rzepak bedzie po 800zl, pszenica po 400 to juz sie nie bedzie oplacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Ciągniki to same MFy, ale to mało ważne. Dzisiaj byłem, ale nie było właściciela w domu. W poniedziałek pojadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

to nie dzierżawa ale jak by coś to proszę o przeniesienie... 7ha 16km od gospodarstwa wszystko IIIa klasa , jeden kawałek, region wielkopolska środkowa, cena 50tys za 1ha.. moja produkcja to połowa zboża druga połowa buraki cukrowe, ziemniaki skrobiowe i jadalne, cebula. warto ? martwi mnie jedynie ta odległość 2 ciągniki prędkość max 40km/h jeden 20km/h (brony,siewnik, rozsiewacz,opryskiwacz) choć to można też większym zrobić się zobaczy co ekonomicznie bardziej. Proszę o opinie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak jak dla mnie to cena za wysoka i jeszcze ten dojazd ja bym nie brał bo będziesz ją spłacał dość długo za nim wyjdziesz na zero i zależy w jakim jest stanie może na początek trzeba będzie jeszcze wapnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

cipek, ile masz ha swojego? napisz ile zboza, zeimniaka, buraka. wtedy bedzie wszystko bardziej przejrzyste. Masz jeszcze jakioes zobowiazania? prow?, inne kredyty?

pozdro


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

30ha: 14 pszenica, 1 jęczmień, 4 buraki, 4 cebula, 4 ziemniaki skrobiowe, 3 ziemniaki jadalne. Żadnych kredytów, prow-u itp. mam 10% ceny gusowskiej plus całość nad cenę gus-u czyli do spłacenia na 20 lat zostanie około 250tys plus odsetki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no to ja na Twoim miejscu brałbym to. Dasz radę. Ziemia nie będzie tańsza. Może zostać na tym samym poziomie, albo do góry. To nie jest rynek mieszkaniowy, gdzie można ciagle budować i budować, i w zasadzie nie ma końca, nie ma górnego limitu, zawsze można zbudować dom mieszkanie. Ziemi nie przybędzie, nie wybudujesz jej. Jest jej tyle samo od początku do końca. A globalizacja sprawia, że jest jej coraz mniej do zagospodarowania.

Powodzenia!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

25ha w jednym kawałku za te pieniądze to masz jak za darmo. W mojej okolicy za dzierżawę od rolnika musisz zapłacić 1000zł oddać właścicielowi dopłatę i zapłacić podatek, ANR ma wywoławczą ponad 1t za ha przy cenie jaką ANR liczy to już jest 976zł/ha ale za wywoławczą u mnie nie dostaniesz musisz dać około2,5-3t więc bierz z zamkniętymi oczami taki kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

panowie, on ma 7ha do kupienia, a nie 25..... czytajcie proszę.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

teraz mam oferte dzierżawy znalazłem wzór umowy tutaj link ale tam nie jest wymienione kto będzie brał dopłaty bo na umowie będzie określone wysokość dopłat plus np. 200zł jako cena dzierżawy czy to jednak jest oczywiste dla arimr , że dzierżawca będzie brał dopłaty? czy jednak potrzebny jest notariusz do takiej umowy aby korzystać też z zwrotu akcyzy na paliwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Opłaca się wziąc Ziemię w dzierżawę,problem w tym że nie była uprawiana dłuższy czas.17ha,w jednym kawałku, Klasa Ziemi IV, V.

Czynsz:Własciciel bierze dopłaty,ja uprawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jak długo chce wydzierżawić te ziemie? Bo jak powyżej 10 lat to bym wziął na twoim miejscu.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

jak czytam to zastanawiam sie do czego to doszlo i jak daleko pojdzie czynsz dzierzawny staje sie to juz nie normalne aby za ha ziemi darowac 1000zl doplat moze jeszcze rolnosrodowiskowe i jeszcze 500zl czynszu - absurd to naprawde trzeba byc bardzo bogatym by dokladac do cudzej ziemi lepiej taka kupic i splacac to co ma sie dac za dzierzawe jak dlugo prawdziwi rolnicy dadza sie wykorzystywac i to za wlasnym przyzwoleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszkoWlkp    1

Ja jestem z Wielkopolski.Moj Wujek mieszka kolo Slupska,wydzierzawil okolo 12ha.sasiadowi to POSLUCHAJCIE TERAZ!!! WLASCICIEL CZYLI WUJA SAM ZADEKLAROWAL SIE ODDAC 50%DOPLAT OSOBIE KTORA WYDZIERZAWILA OD NIEGO TO POLE I......JESZCZE WUJA PLACI PADATEK.ZIEMIA TO 3,4,5KLASA.Na taki uklad sie mozna pisac,Zaden inny!!!Najlepiej za***rdalac za darmo,jeszcze 500 czy tam 700zl.placic Wlascicielowi za wydzierzawiona ziemie,oplacic podatek i zwrot akcyzy za paliwo do Wlasciciela!!!Zyc nie umierac.Skoro Wlasciciel ziemi nie chce pracowac na niej tylko wydzierzawia ja komus,dostaje dotacje i jeszcze wola pieniadze od Osoby ktora chce pracowac...to mi sie wydaje iz ktos chyba LEWA NOGA WSTAL Z LOZKA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Każda dzierżawa, niezależnie od kwoty czynszu jest opłacalna. Spełniony musi być jednak jeden niewielki warunek- zainwestowana kwota w uprawę danej rośliny plus czynsz dzierżawny, musi być niższa od kwoty otrzymanej ze sprzedaży owoców pracy wyrosłych na tym gruncie.

Może się zdarzyć że dzierżawca przekazuje grunt do uprawy za darmo, pozwala korzystać z dopłat,a nawet ofiaruje na początek udział w kosztach przywrócenia ugoru do życia,(znam taki przypadek), a efektem działalności będzie bankructwo. Może też być tak, że stosunkowo drogi czynsz i tak pozwoli wygenerować dochód i to niezły , gdyż dzierżawiący ma ciekawy pomysł, dobry zbyt, lub tzw szczęście.

Może też być tak że dzierżawiący ma z czego dołożyć, a uprawia tylko dlatego by mieć z tego satysfakcję, lub co częściej się spotyka, by czasem sąsiad, nie daj Bóg, tej ziemi nie przejął i tym samym nie miał więcej jak ja i w tym wypadku zyskiem jest tzw "pokazanie kto tu rządzi"

Różnie więc jest z tymi dzierżawami.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

A powiećcie mi jak robicie z tymi dzierżawami ja teraz będe brał 2,5 ha w dzierżawe i podatek ja mam płacić i dopłaty moje to spisujemy tylko miedzy sobą umowę i daje im na ten podatek czy w gminie można jakoś to załatwić że podatek na mnie będzie przychodził czy może jakoś inaczej to jest z góry dziękuje i pozdrawiam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Aby podatek z dzierżawionego gruntu przeszedł na Ciebie to umowa musi być co najmniej na 10 lat i podpisana przez notariusza (bynajmniej ja tak mam)

co reszty dzierżaw to mam takie na 5lat spisane umową ja płacę podatek rolny dla właściciela i wszystkie dopłaty, dotacje itp. moje (ziemia 3a-4b)

i mam takie dzierżawy że nic nie płacę ale i nic nie dostaje (dotacje, dopłaty,ziemia 2kl)

i dzierżawa do miast za 1,85a czynsz dzierżawny to 1300 zł plus 340zł za podatek rolny (60a w 2kl i 1,25a w 3a-3b kl.). te dwa kawałki przylegały do moich pól.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael1985    0

Ja płace za dzierżawe od 1500-2000 za ha ziemia od 2 do 4a, dotacja właściciela i on płaci podatek i spółkę wodną. U nas w rejonie takie ceny bo głód ziemi jest. A kilka kilometrów dalej ceny od 500-700 tyle ze słaba ziemia 5 i 6klasa okolice Kalisza

 

jak czytam to zastanawiam sie do czego to doszlo i jak daleko pojdzie czynsz dzierzawny staje sie to juz nie normalne aby za ha ziemi darowac 1000zl doplat moze jeszcze rolnosrodowiskowe i jeszcze 500zl czynszu - absurd to naprawde trzeba byc bardzo bogatym by dokladac do cudzej ziemi lepiej taka kupic i splacac to co ma sie dac za dzierzawe jak dlugo prawdziwi rolnicy dadza sie wykorzystywac i to za wlasnym przyzwoleniem

 

Jestem ciekawy kolego czy dałbyś 100tys za ha. U nas ziemia po tyle chodzi wiec myślę ze lepiej dać 2kawałki za ha i nie spłacać wysokich odsetek. Wszystko zależy od tego gdzie kto mieszka jaki rejon. Ostatnio kolega chcąc dostawić 4 Ha szklarni bulił sąsiadowi po 170 patyków za ha bo był zmuszony nie miał już gdzie budować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj