maczopr

Obora na 20 sztuk mlecznych

Polecane posty

maczopr    0

Witam w przyszłości mam zamiar przejsc na produkcje mleczną.

Planuje budowe obory na 20 sztuk.Mam 13ha mam nadzieje załapac sie na mlodego rolnika napiszcie o realnosci moich planów itp.

Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrUrSuS912    0

Wszystko jest realne ... przy 20 sztukach musisz myślec o tym aby całą ziemię obsiewac kukurydzą , trawą itp ... nieuniknione było by wzięcie może dzierżawy albo coś ... a na młodego rolnika mam nadzieję że sie załapiesz i ty i ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ludzie nie zadawajcie głupich pytań ile by wyniosła kasy jak nie sprecyzowaliście w ogóle jakiego typu to ma być obiekt, czy z młodzieżą czy bez o wyposażeniu nie wspominając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

przejść na produjkcję mleczną a co teraz produkujesz? ,mleko to najtrudnioejsza najbardziej praco chłonna i wymagająca najwiekszych nakładów inwestycyjnych gałąź produkcji rolniczej, nie zastanawiałeś się o bydle opasowym? stawiając teraz oborę na 20krów to trochę mało jak na dzisiejsze czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Przy 20 krowach realniejsze i tańsze byłoby przystosowanie już istniejących budynków, jeśli takie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopr    0

Macie racje mało sprecyzowałem

obora 15-20 sztuk dojarka przewodowa bez mlodziezy budowana od zera

Myslałem o

http://www.agroprojekty.pl/projekt-obora-sciolowa-dla-15-krow-w-cyklu-zamknietym,167,projekt.html

 

Ale tansza i mniejsza opcja jest

 

http://www.sklep.rbprojekt.pl/wa005-projekt-obory-dla-krow-mlecznych-p-5.html

 

A mam w planach krowy mleczne poniewaz chciałbym z tego wyzyc jedak.

Edytowano przez maczopr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jak bym teraz budował to wybrał bym ten drugi projekt. poddasze użytkowe jak w tym pierwszym projekcie jest bez sensu. pozatym w jednej lini jak stoją to łatwiej i taniej zamontować dojarkę, zgarniacz obornika itp. Jeśli chodzi o ceny to licz 10-12 tys na stanowisko najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj