zetor14

Jaką szlifierkę katową wybrać

Polecane posty

Mironeks    6

Elektrotechnik twoja opinia że Bosch to największe badziewie dla ciebie , dla mnie Bosch jest dobry , jego jakość dla mnie jest wystarczająca .

Nie ma dobrych narzędzi z tanimi częściami a jak części są tanie to nie do narzędzi z górnej półki . Makita może i ma dobre narzędzia lepsze konstrukcyjnie ale Bosch jest starszą marką

bardziej znaną . Naprawiałeś jedną Makite bo tylko jedna jest w twojej okolicy i popsułsa sie a narzędzi Boscha jest dużo i dlatego więcej naprawiałeś

 

Elektrotechnik twoja opinia że Bosch to największe badziewie dla ciebie , dla mnie Bosch jest dobry , jego jakość dla mnie jest wystarczająca .

Nie ma dobrych narzędzi z tanimi częściami a jak części są tanie to nie do narzędzi z górnej półki . Makita może i ma dobre narzędzia lepsze konstrukcyjnie ale Bosch jest starszą marką

bardziej znaną . Naprawiałeś jedną Makite bo tylko jedna jest w twojej okolicy i popsułsa sie a narzędzi Boscha jest dużo i dlatego więcej naprawiałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Użytkuje szlifierkę DeWalta od kilku lat, jak to w gospodarstwie jest tydzień że jest używana sporadycznie i jest tydzień gdzie chodzi non stop. Niestety ostatnio padła przekładnia, szlifierka powędrowała do serwisu i zonk. W serwisie powiedzieli mi że do DeWalta nie idzie dokupić oddzielnie trybów tylko całą głowice która kosztuje 180zł przez co naprawa staje się nieopłacalna. Dodam że szlifierka jest na tarcze 125mm. elektrycznie 100% sprawna tylko ta przekładnia. Macie jakieś doświadczenia z wymianą przekładni w tychże szlifierkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@zetorliblin7341 nie porównuj sprzętu produkowanego 20 lat temu, z obecnym. To dwie różne idee kierowania polityką firmy. Kiedyś była to jakość a przez to prestiż zakładu, a teraz muszą się psuć żeby był zbyt.

@Mironeks nas większość używa makity, bo do boscha już się przekonali co to za badziew. Nawet taka firma jak VW Poznań w całym zakładzie przeszła na elektronarzędzia Makita. O czymś to świadczy. I nie pisz mi, że do dobrych sprzętów nie ma tanich części. Koszty produkcji to są grosze, i tylko złodziejskie firmy jak np. bosch biorą duże pieniądze za części zamienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

gdy szukasz szlifierki boscha do ciężkiej pracy to szukaj takiej co ma w oznaczeniach literę T, wtedy ma zwiększony moment obrotowy o ok. 18%

@Elektrotechnik jakie modele boscha najczęściej naprawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Szlifierki boscha mam kilkuletnie może mi sie trafiły dobre sztuki i dlatego działają .

Duże zakłady które przeszły na makite to nie kupiły narzędzi w markecie tylko u dystrybutora na polske , a to będzie inna jakość narzędzi .

Makita chce zdobyć klienta i na razie dobre narzędzia produkuje a za kilkanaście mogą pujść w ślady boscha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

gdy szukasz szlifierki boscha do ciężkiej pracy to szukaj takiej co ma w oznaczeniach literę T, wtedy ma zwiększony moment obrotowy o ok. 18%

@Elektrotechnik jakie modele boscha najczęściej naprawiasz?

Każde, psują się bez wyjątków. Bosch próbuje ratować się trzyletnią gwarancją, ale jest za późno.

Duże zakłady które przeszły na makite to nie kupiły narzędzi w markecie tylko u dystrybutora na polske , a to będzie inna jakość narzędzi .

Co nie zmienia faktu, że wymieniają dlatego, że i tak są lepsze od boscha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam mam takie pytanie poleccie mi jakąś szlifierkę kątową a może wiecie gdzi kupić jakiąś używaną z pewnego żrudła chodzi mi o dużą szlifierke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

http://allegro.pl/listing/listing.php?fuzzy=1&order=m&string=dewalt+230&bmatch=seng-v10-p-sm-isqm-3-o-0113&fallback=fuzzy takie polecam, kupiłem w Castoramię za 520 zł 2200 W, poprzednia chodziła mi 6 lat, średnio ja używam, z 15-20  tarcz do cięcia miesięcznie zużyję. Tylko że używam tarcz 1,9 mm do stali nierdzewnej, są bardzo wydajne.

Pytanie ile chcesz wydać.

Jak  średnia to w Castoramie Mac Alister mają z 2 letnie gwarancje, tylko paragon trzymać i pudełko.

Nie zawsze co drogie to dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Polecam einhell 2350W tłukę ja juz 5 rok i chodzi a uzywam profesjonalnie w ślusarstwie koszt ok 350- 400 zł jak chcesz to podam tobie jutro symbol ,jest to niby profesjonalna pomarańczowa na 230 tarcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

http://allegro.pl/listing/listing.php?fuzzy=1&order=m&string=dewalt+230&bmatch=seng-v10-p-sm-isqm-3-o-0113&fallback=fuzzy takie polecam, kupiłem w Castoramię za 520 zł 2200 W, poprzednia chodziła mi 6 lat, średnio ja używam, z 15-20  tarcz do cięcia miesięcznie zużyję. Tylko że używam tarcz 1,9 mm do stali nierdzewnej, są bardzo wydajne.

Pytanie ile chcesz wydać.

Jak  średnia to w Castoramie Mac Alister mają z 2 letnie gwarancje, tylko paragon trzymać i pudełko.

Nie zawsze co drogie to dobre.

 

Właśnie chodzi mi o coś nie za drogiego poniewaz będę ją używał parę razy do roku

Polecam einhell 2350W tłukę ja juz 5 rok i chodzi a uzywam profesjonalnie w ślusarstwie koszt ok 350- 400 zł jak chcesz to podam tobie jutro symbol ,jest to niby profesjonalna pomarańczowa na 230 tarcz 

 

no gdybś mógł to był bym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro05    4

Polecam AEG WS 9-125, moc 900 W kupiłem a sklepie Jula za 350 zł, jeżeli chodzi o duże szlifierki to ostatnio naprawiłem zdobycznego Einhell'a Bavaria 230-3 BWS 2000W. Ten drugi nie lubi katowania ale przy rozsądnym użytkowaniu długo posłuży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polecam einhell 2350W tłukę ja juz 5 rok i chodzi a uzywam profesjonalnie w ślusarstwie koszt ok 350- 400 zł jak chcesz to podam tobie jutro symbol ,jest to niby profesjonalna pomarańczowa na 230 tarcz 

Od kiedy einhell jest profesjonalną marką? On stoi o jeden punkt wyżej nad topexem (przypominam, że topex to jest najgorsze dno). Nawet części zamiennych nie produkują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Profesjonalna fi 230 szlifiera za 400 zł.   Cool :) .  Słowo "profesjonalny" ostatnio chyba oznacza co innego niż pierwotnie.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Elektromechanik masz racje ale pisze o profesjonalnej z tej marki ,czyli tak jak to producent określa ,profesjonalna czyli najlepsza z oferty przedstawionej przez niego ,a co do naprawdę profesjonalnych to wiadomo Makita czy Hilti ale to inna kasa a w temacie miało być dobre i tanio co nie zawsze idzie w parze ale mi akurat sie udało :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

makita robi ciulowe szlifierki, o wiele lepsze metabo 

 

Pkt. 1.9

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nie kumam kolego mam jedną Makitę z 97r i prócz szczotek nie robiłem nic ,a odp. ciulowe to dla mnie żadna odpowiedź więc uzasadni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Mi zarowno znajomy sprzedawca jak i tacy co robia tym na codzie polecaja makite... i po niedzieli ja kupie 549 zl w obi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

u nas trochę szlifierek się przewinęło ale ostatnio są trzy i jakoś działają a to dlatego że są trzy. Jest 4ta ale to roschell i poszedł w nim wyłącznik którego nie chce wymieniać bo koszt duży (przekładnie są ok). Dwie małe - maktec i einhell. Obie dostały swoje, co do einhella obstawialiśmy że padnie w 12 miesięcy ale nie padł (trofiejny bo tato go gdzieś wygrał). Dziwne. Może jest tak że są trzy i nie jest katowany. Trzecia, to także maktec. Nie miałem kasy a dobre doświadczenia z małym makteciem sprawiły że kupiłem dużego, na razie wiele nie ciął i nie chcę się wypowiadać. Wiele w moim rozumieniu oznacza pocięcie na złom kilku maszyn lub cięcie przed budową innej albo cięcie szyn kolejowych w większej ilości ;)

 

Jedno wiem - jak robi się jakieś większe roboty to warto kupić najtańszą dużą i ją zajeździć i wymienić.

Mnie teraz czeka sporo cięcia do żniw (zrobienie stelwagi z wydźwigiem a i zebrało się trochę gratów i zaczyna się myśleć o wywrotce jednoosiowej)  dlatego tez myślę że duży maktec trochę popracuje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

u mnie mała, niby profesjonalna za 500zł padła zaraz po gwarancji. teraz katuje bass za 100zł już ponad rok i jeszcze działa. jak wytrzyma 2 lata to będę zadowolony, a jak nie to ciekawe co powiedzą jak na gwarancji oddam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kiedyś kupiłem za 70 zł  z regulacją obrotów  124mm  na promocji. Tylko po to ją kupiłem żeby wyczyścić przyczepę 9 t i oddać ją  jak padnie cholera chodziła 6 lat nie do zajechania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Parę lat temu kupiłem Makitę 700 W za 290 zł. Chodzi bez awaryjnie, a przez ten czas używałem jej do budowy dwóch SAMów plus narzędzia. W zeszłym roku wymieniłem przewód zasilający na gumowy 3 metrowy, bo oryginalny przełamał się przy obudowie od częstego używania. Najlepsze elektronarzędzie jakie kupiłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Trzeba mieć na uwadze to że ,na urządzeniach podawana jest moc poboru prądu. W markowych sprzętach jest to zaleta , ale w tanich nie  , np szlifierka o mocy 800W moze być silniejsza niż szlifierka 1200W -tzw. marketówka ,gdzie połowę  prądu pójdzie w aluminiowe uzwojenie . Im wieksza moc  i gorsza sprawność urządzenia tym wiecej ciepła trzeba  odprowadzić. Widać to porównując podróbki z " firmowymi "urzadzeniami, często wyglądają identycznie a te pierwsze szaleją z mocą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co sądzicie o szlifierkach jcb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj