zetor14

Jaką szlifierkę katową wybrać

Polecane posty

michal1993    458

Ja mam teraz optymalny zestaw: Einhell 500W 115mm do szlifowania/czyszczenia, Bosch GWS 850C 850W 125mm do przecinania/docinania i starą Celmę 230mm do cięcia "grubego".


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek47150    1

Tak jak kolega Risto napisał bez okularów szlifierki sie nie rusza oczy ma sie tylko jedne ja już miałem problem z odpryskami w oczach i nieżyczę nikomu tej przygody to samo tyczy sie spawarki B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Nikita strasznie chytrzysz , weź odżałuj stówkę :) . Ten AEG widzę też ma 3 lata jak Bosch ( nawet przy zakupie na fakturę) , tylko trzeba zarejestrować . Wiem , wiem to już nie te sprzęty co kiedyś ( takie czasy , zacne marki aut też nie te co 20 lat wstecz). Grube elementy to może palnikiem ciąć ?

Ps. też zbierałem foty bron , ale mi kobieta nie(chcący?)skasowała i jestem w lesie :wacko: .

Co do "odżałowania".

Ostatnio odżałowaliśmy właśnie 100 i kupiliśmy za 330, 2 lata po gwarancji padł włącznik. Włącznik 50PLN, pada właśnie po roku.

Odżałuję kolejną 100 i znowu się coś sp***doli?

Przy dwóch małych szlifierkach duża szlifierka nie będzie pracować non-stop więc wydawać pona 500 stów to trochę lipa szczególnie że do żniw myślę zrobić stelwagę, podnośnik w zetorze dać do regeneracji, dochodzą teraz koszta ubezpieczeń (3,5 tysia), koszty kredytów a dopłat jak nie ma tak nie ma.

Po powrocie z UK kupiłem sobie wiertarkę de walta, 3 miechy i serwis. Naprawiona a nie wymieniona, działa do dziś ale potwierdza się to że wszystko się psuje bez względu na markę.

 

Ja tylko powiem, że warto mieć i na tarcze 125mm i na 230mm w domu no i oczywiśćie podstawa to kupienie za pare złoty okularów ochronnych bo oczy i zdrowie mamy jedne.

No owczywiste ;)

2 pary okularów + maska są i sprawują się świetnie.

 

 

 

a z tego coś da się wybrać?

 

 

HITACHI G23SS - http://allegro.pl/sz...2961995282.html

HITACHI G23SF2 - http://allegro.pl/ku...2970512044.html

HITACHI G23SR - http://allegro.pl/hi...2972912186.html

nie wiem czym one się różnią.

 

a może:

Maktec MT903 - http://allegro.pl/ma...2915211408.html

tylko czy przekładnie ma metalową czy plastik?

Mój mały maktec ma plastik i działa.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458
http://www.hitachi-narzedzia.pl/elektronarzedzia/index.php?a=2&b=2&c=2&d=4# tu masz małe porównanie. Ja bym chyba wziął tą http://allegro.pl/hi...2972912186.html ma smukłą głowicę i dobrą izolację przeciwpyłową. Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iseki    0

Kiedys stary belg powiedzial "Jezeli kupujesz tanie gowno, to znaczy ze jestes bogaty bo kupisz to kilka razy'' Einhel, Skil, zielony Bosch itp. sa dobre ale do sporadycznego uzytku. Godne polecenia to : niebieski Bosch, makita, metabo, dewalt, spit, festool, wurth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

@Nikita_Bennet i w końcu na jaką szlifierkę się zdecydowałeś?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

na razie czekam.

Zrobi się cieplej i wtedy zacznę remont podnośnika a potem brony i wtedy kupię.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

My mamy małą b&d 700w taką z praktikera w promocji za 140zł i bardzo dobrze się nią pracuje i bez zastrzeżeń a dużą mamy też b&d ale ma już ponad 20 lat i tylko w zeszłym roku dawałem aby włącznik zrobili bo raz załączał raz nie ale już do niej części nie robią i jakiś zamiennik dali i chodzi dalej. Sprzęt nie do zajechania tylko trochę ciężka w porównaniu z nowymi szlifierkami tego typu. Kupiliśmy małego b&d bo ten nas nie zawiódł jeszcze i mam nadzieję że ten też nie zawiedzie. W pracy używam różnych sprzętów różnych firm i mamy dwie wiertarki udarowe podobnej mocy jedna makity druga b&d i ta b&d lepiej idzie i się nie przegrzewa przy kuciu ciągłym nawet a makita wyłącza. Boscha mamy wkrętarki i piły. A jak ktoś kiedyś by chciał szlifierkę oscylacyjną do ciągłej pracy to proponuje jedne z tańszych brać z marketu bez f-vat z gwar. na 2 lata. My zawsze mamy dwie jak jedna się popsuje to bierze się drugą a zepsuta na gwar. idzie i zawsze na nową wymieniają heh. A używane są codziennie i powiem że szef raz kupił taką droższą i niby porządną to wytrzymała 2 miesiące dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

ja ze swojej strony polecam firmy DeWalt i Milwaukee z oby dwóch firm wybrałem największe modele 125 1500W-DW i 1700 Milwaukee obie posiadają wolny rozruch, tłumienie wibracji, sprzęgła, przeciw zaciskowe nakrętki i inne pierdoły i powiem wam że nie ma lepszych. moc którą dysponują czuć w rękach i do tego 3 letnia gwarancja na fakturze. Na prawde warto zainwestować :)


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

JA dewalta też mam 125 i grzeje się w niej mocno głowica i ogólnie ciężka jest. Ponadto mam jeszcze z Boscha linia niebieska 2x 115mm; 125mm; 230mm. Kupiłem kilka lat temu i służa ale te nowe z firmy bosch to już nie to samo co kiedyś. Mam jeszcze metabo 125. Bardzo poręczna i mocna maszynka. Do szlifowania polecam 125mm powyżej 1000w bo słabsze za bardzo schodzą z obrotów i palą tarczę zamiast szlifować.

Bardzo mało używam 230mm, większość cięć wykonuję 125 i cieńką tarczą- jak dla mnie nieporównywalnie lepsza precyzja cięcia.

Używam te sprzęty na codzień więc wiem co nieco na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie są tylko dwie marki: De Walt i Hitachi. Szlifierki pracują u mnie kilka godzin dziennie jedna na tarczy do cięcia druga do szlifowania spawów. W swojej działalności przeszedłem już przez wszystkie marki także mogę na ten temat dużo powiedzieć. Ważna uwaga. De Wolta nie kupuje się w Castoramie bo mają swoją linię dla marketów.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

kazda firma na market robi slabszy sprzet.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ja polecam szlifierkę z lidla parkside czy jakoś tak zielona 1200 wat, mocna jak cholera aż mi kamień pękł mało palca nie straciłem, za jedyne 119zł w promocji,

osobiście kilka lat "jechałem" na najtańszych kontówkach z tesco co się spaliła to wymieniali na nową ;) a dłużej jak rok to żadna nie wytrzymała, teraz się wycwanili i trzeba czekać 3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

a teraz policz ile wydałeś na te szlifierki i zobacz ile kosztuje dobra szlifieka która wytrzyma 7 lat. Też tak kiedyś robiliśmy, aż w końcu kupiliśmy używke DeWalta z 2005r? ja już nią tne 2 lata i jedyne co wymieniłem to szczotki, normalna rzecz przy codziennym użytkowaniu.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Też zajechałem trzy marketowe.W końcu zdecydowałem się na coś lepszego i postawiłem na Metabo.Jak narazie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Posiadam szlifierkę firmy DeWalt, model

D28139

 

i polecam, warta swojej ceny. A co do szlifierek marketowych to mam cały karton tych obudów i cześci z nich. Szlifierki z biedronki to zabawki ;) Dłużej brzeszczot i pilnik zdzierak polski wytrzyma :)


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mam sprzęt tylko De Walta, duża kątówka, od wczoraj mniejsza 125 mm i 3 lata piła szablasta co auta kroi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, tylko co z tego, że jest o 50zł tańsza od Makity 750W, jak za cenę wirnika do tego dewalta można mieć trzy oryginalne wirniki do Makity. Makita też jest nie do zajechania, a jest kilkakrotnie tańsza w serwisowaniu i ma kilka istotnych rozwiązań konstrukcyjnych, dzięki którym przewyższa każdą szlifierkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

mam zaufanie do tego sprzetu, pracowalem kilka lat na budowie tymi narzędziami i mniej się psuły jak makita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

makita też ma linię marketową

dobra szlifierka kątowa (125mm) zaczyna się od 500zł, wszystko poniżej to dla amatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Święte słowa. Ale zaraz pewnie będziemy wyzywani od najgorszych za takie stwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Macie racje dobra szlifierka kątowa kosztuje , dla mnie tylko niebieski Bosch innych markowych szlifierek nie miałem i nie mam porównania co do jakości która lepsza gorsza .

Szlifierki Boscha dobrze mi służą i są żywotne , moja pierwsza duża szlifierka Boscha GWS 20-230 wytrzymała 10 lat i cała wieś nią cieła bo nikt nie miał tak dobrego narzędzia .

Zębatki w niej z czasem siadły narazie nie naprawiam bo mam kilka szlifierek a najbardziej poręczna dla mnie Bosch GWS 14-125 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bosch to największe badziewie. Ostatnio naprawiam trochę tego sprzętu i na 25 GWS trafiła się jedna Makita do naprawy i to jeszcze zepsuta na życzenie klienta, bo ciął blachę 20 mm, bo musiał skończyć pracę i obudowy nie można było dotknąć taka była gorąca. Klient wiedział, że się zaraz zepsuje, ale pracę dokończył. Koszt naprawy 100zł. Za tą cenę nie kupi się nawet wirnika do boscha. Klienci jak usłyszą cenę za naprawę boscha to w większości idą do sklepu po nową Makitę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Elektrotechnik nie zgodzę sie z tobą w 1996 tata kupił na targu w Jędrzejowie szlifierkę kątową Bosch niebieskiego w tedy dał koło 800zł ma juz prawie 20 lat moc 2500wat chodzi po całej wsi, ile budów przerobiła nie wiem ale wymienione tylko szczotki, dwa lata temu kupiłem małą też boscha ale używaną za 300 zł na giełdzie, wymieniłem narazie też szczotki, czyściłem rury na 5 tuneli chodzi nieraz po kilka godzin ogólnie jestem bardzo zadowolony, stwierdzam nieraz ze jeżeli mnie nie stać na nowe to wolę kupić używkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj