wajdek85

Jaka spawarka

Polecane posty

wajdek85    5

Witam, zamierzam kupić spawarkę do gospodarstwa, była by jedyna spawarką,

na rynku dostepne są 3 rodzaje spawarek:

transformatorowa,

inwertorowa

i w osłonie gazowej - MIG

która z tych najlepiej wybrać i jakiej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piechur    3

najlepiej to chyba maga bo ma najtwardszy spaw i wiele rzeczy nim pospawasz a co do firmy to chyba besto i najlepiej to pod "siłę"


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

zależy do jakiej ceny chcesz kupić, bo są spawarki za 300, i są za 5000 zł, więc tu też rozbieżność jest duża. Moim zdaniem najbardziej uniwersalny będzie MIG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

mysle żeby sie zmieścić do 1500 zł ewentualnie 2000.

uzywana bedzie do wszystkiego, zespawać jakąś rame, pęknięty zawias w przyczepie, myśle tez nad zbudowaniem samemu talerzówki czyli do pospawania ramy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GArgus    0

A ja Ci polecę z takimi sprawami iść do zawodowego spawacza.

A co do tematu to spawareczka jaka Ci wystarczy i jest na prawdę bardzo dobra to Roboprojekt 150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

@MichalIP nie mów mi że to jest dobra spawarka, sąsiad ma to wyspawa 2 elektrody i się przegrzewa i trzeba czekać 30 min

 

ja polecam coś z inwenterowych lekka małą, i wszędzie ją zabierzesz, a do tego jest na 230V

popatrz na coś takiego http://allegro.pl/1-kemppi-minarc-150-spawarka-inwertorowa-mma-tig-i1860991343.html

masz tutaj MMA + TIG pracuje taką nie do zajechania :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickboss    1

Jesli chcesz wydac 1500 do 2000 to poszukaj markowego sprzetu i nie pchaj sie w chinszczyzne. Szukaj tylko z prostownikiem a nie zwyklego transformatora docenisz po pierwszym uzyciu. Nawet uzywany markowy bedzie lepiej sluzyl niz chinczyk. Poszukaj cos z KEMPPI, BESTER, LORCH.

@Przemko masz racje taka spawarka to tylko nerwow kosztuje. 2 elektrody i przerwa na kawke :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a tak wogóle czym różni się inwetrorowa od transformatorowej?za taką kase szukałbym migomatu bo zawsze jakis tłumik w aucie czy inna blaszkę spawniesz.ja mam piroteca 250 i na własny użytek spokojnie starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Od 9 lat spawam Migiem BESTERA 1800. Spawa się wszystko od pękniętego ramienia w podnośniku ciągnika do dziurawego wiadra. Mam jeszcze w garażu dwa transformatory których nie używam. Spawanie migiem jest łatwe i przyjemne spoiny gładkie czyste, a o twardości decyduje rodzaj drutu i mieszanki gazowej. Jedynymi wadami tej metody są, konieczność oczyszczenia powierzchni spoin, ciąganie dosyć ciężkiej butli z gazem. Za te pieniądze można już kupić markowego o amperażu do 200 z przewodami na bagnet i na siłę, naprawdę polecam.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

tak tylko taka butla starcza na 2do 3godzin pracy kosztuje tyle samo co duża

Edytowano przez kamis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

kurcze pytałem spawacza w dużym gospodarstwie rolnym i bez zastanowienia powiedział mi żeby migomaga kupić i co najmniej 200 amper.

Oglądam te spawarki i zastanawia mnie jedno, bo mówi sie że taka spawarka jest zarówno do grubych blach ak i cienkich tylko że im wyższy amperaż tym dolny zakres się zwiększa i np spawarka 180 amper ma minimum 35A spawania a 220A ma 65A spawania. Co najcieńszego można spawać takim natężeniem prądu?

 

Wpadła mi w oko teraz taka spawarka"

http://allegro.pl/polautomat-spawalniczy-migomat-bt-gw-190-d-2l-gwar-i1858784527.html

lub

http://allegro.pl/migomat-polautomat-spawalniczy-mig-200-3-magnum-i1869119945.html

 

co o nich myślicie. Firmy raczej tandetne nie są.

Edytowano przez wajdek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

tak jak wyżej minimum 200 a lepiej 250 i na 400v przewód na euro złącze . a spawanie cienkich blach to zależy od kilku rzeczy takich jak umiejętności spawacza spawarki i średnicy drutu spawalniczego. lepiej ten drugi a najlepiej spawać drutem 0,8. ale na jakieś większe spawanie to się nie nadaje, wszystko w ramach zdrowego rozsądku , niska sprawność.

Edytowano przez kamis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ten pierwszy jest tylko na szpulę 5kg, przy dużych pracach bardzo szybko się kończy :(. Migi tanich firm często mają kłopoty z regulacja posuwu drutu [drut nie jest podawany płynnie a skacze i trudno utrzymać łuk]. Tak samo ważna jest średnica drutu optimum 0.8-1.2, wtedy można poszaleć.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj