rolnikzmalopolski

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki?

Polecane posty

gesy    5

U mnie we wsi jest jeden Polmot,ale gości miał kłopoty z hydrauliką strasznie mu sie grzały przewody

hydr. zaślepki na złączkach to sie stopiły,diler grzebał i nic nie zrobił,zabierali go do lublina,

teraz chyba chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedelowy    0

Sądzę, że z czasem Polmot wyrobi sobie markę. Pamiętam, że o Farmtracu ludzie też na początku pisali, że "Sąsiad ma, ale złom totalny, serwis już koleiny w asfalcie wyjeździł...", a dzisiaj wiele osób go chwali. To dobra alternatywa dla mniejszych gospodarstw, które niekoniecznie jest stać na inwestowanie ogromnych pieniędzy w sam ciągnik, bo wiadomo, że razem z ciągnikiem trzeba także zmienić park maszynowy. Mam właśnie zamiar zakupić model 102 KM, wcześniej myślałem nad Belarusem i Casem JX, ale jednak wybrałem Polmota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw88    0

pewnie dobry wybór, ciężko jest znalesc ciagnik około 100 KM o takiej cenie :)

Możesz odpisac na priv??

Znam dilera co ma polmoty jeszcze po starych cenach,bardzo korzystne ceny.

Jak sa jacys zainteresowani to pisać :)

Polmot bardzo dobry ciągnik, wiem po troche motogodzin juz nim zrobiłem:)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Jestem tu nowy tak więc Witam Wszystkich. A co do tych ciągników to wydaje mi się że sprzedaż rośnie bo cena też podskoczyła :-) jestem właścicielem tego ciągnika model 8014h z turem 4 od dwóch dni i wiele nie powiem o wytrzymałości ale wygoda w kabinie praca silnika skrzyni jest bardzo przyzwoita co prawda nie mam innych ciągników lepiej wyposażonych niż ten bo pozostałe to t -25 U 3512 i pronar 82a z 2007 ale w porównaniu z pronarem 82a to pol mot jest naprawdę wygodna maszyna cena zakupu ciągnika na szerokich kołach 125 tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElvisPL    1

siema

 

Mam prośbę do posiadaczy polmota H - możecie wstawić skan prędkości poszczególnych biegów, bo w każdym w którym siedziałem nie było takiej naklejki na szybach, a jestem bardzo ciekawy ze stopniowania przekładni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

siema

 

Mam prośbę do posiadaczy polmota H - możecie wstawić skan prędkości poszczególnych biegów, bo w każdym w którym siedziałem nie było takiej naklejki na szybach, a jestem bardzo ciekawy ze stopniowania przekładni.

A propos skrzyni to cóż 12 biegów i brak półbiegów(wzmacniacza momentu) to chyba jednak jeden z większych minusów ciągnika. W polu może brakować tych biegów. Z drugiej strony 405 max. momentu (przynajmniej tak podają) przy 102 KM to na prawdę niezły wynik - przykładowo Farmtrac 98 KM-max. moment 384, inne marki podobnie. Chociaż jeden półbieg mogliby dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElvisPL    1

Ostatnimi czasy intensywnie szukam czegoś do 130/140 tyś brutto.

10014H bardzo mi się podoba ale obawiam się, że mogę być niezadowolony z powodu skrzyni biegów, mam już swoje podejście do skrzyń biegów... ( oraz tylko 2 par wyjść hydraulicznych z tyłu )

 

Przykładowo:

 

HN TD80D - 12x12, rewers mechaniczny, V max 30 km\h - nawet spoko...

NH TD5030 - 12x12, rewers mechaniczny, V max 40 km\h - porażka, stanowczo za duże skoki prędkości

JD 5080M - 16x16, rewers hydrauliczny, V max 40 km\h - rewers rewelacja!!! Stopniowanie lepsze niż 12x12 ale to jeszcze nie to...

Proxima - 10x2, V max 30 km\h - taka skrzynia w 80 KM to naprawdę nie porozumienie

Proxima plus - 16x16, V max 30 km\h - jest naprawdę ok

Proxima plus - 16x16, V max 40 km\h - duże skoki prędkości, w transporcie jest szybciej ale do prac polowych lepsza jest V max 30 km\h

 

W jakim polmocie bym nie siedział to nigdy nie było naklejki z prędkościami na poszczególnych biegach ... a wielka szkoda. Dostępu do instrukcji nie mam, a w sieci nigdzie nie znalazłem takiej "ściągawki".

 

Dlatego będę bardzo wdzięczny nawet za foto tej strony z instrukcji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw88    0

Ostatnimi czasy intensywnie szukam czegoś do 130/140 tyś brutto.

10014H bardzo mi się podoba ale obawiam się, że mogę być niezadowolony z powodu skrzyni biegów, mam już swoje podejście do skrzyń biegów... ( oraz tylko 2 par wyjść hydraulicznych z tyłu )

 

Przykładowo:

 

HN TD80D - 12x12, rewers mechaniczny, V max 30 km\h - nawet spoko...

NH TD5030 - 12x12, rewers mechaniczny, V max 40 km\h - porażka, stanowczo za duże skoki prędkości

JD 5080M - 16x16, rewers hydrauliczny, V max 40 km\h - rewers rewelacja!!! Stopniowanie lepsze niż 12x12 ale to jeszcze nie to...

Proxima - 10x2, V max 30 km\h - taka skrzynia w 80 KM to naprawdę nie porozumienie

Proxima plus - 16x16, V max 30 km\h - jest naprawdę ok

Proxima plus - 16x16, V max 40 km\h - duże skoki prędkości, w transporcie jest szybciej ale do prac polowych lepsza jest V max 30 km\h

 

W jakim polmocie bym nie siedział to nigdy nie było naklejki z prędkościami na poszczególnych biegach ... a wielka szkoda. Dostępu do instrukcji nie mam, a w sieci nigdzie nie znalazłem takiej "ściągawki".

 

Dlatego będę bardzo wdzięczny nawet za foto tej strony z instrukcji ...

 

Dzisiaj po południu Ci prześle te szybkości.Tylko wyślij mi na priva meila. a Kiedy myślisz ten ciągnik kupować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

ostatno bylem na skladnicy w miechowie to caly plac jest zaladowany tymi ciagnikami z tego co mowil sprzedawca to nawet sie nimi interesuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ostatnimi czasy intensywnie szukam czegoś do 130/140 tyś brutto.

10014H bardzo mi się podoba ale obawiam się, że mogę być niezadowolony z powodu skrzyni biegów, mam już swoje podejście do skrzyń biegów... ( oraz tylko 2 par wyjść hydraulicznych z tyłu )

 

Przykładowo:

 

HN TD80D - 12x12, rewers mechaniczny, V max 30 km\h - nawet spoko...

NH TD5030 - 12x12, rewers mechaniczny, V max 40 km\h - porażka, stanowczo za duże skoki prędkości

JD 5080M - 16x16, rewers hydrauliczny, V max 40 km\h - rewers rewelacja!!! Stopniowanie lepsze niż 12x12 ale to jeszcze nie to...

Proxima - 10x2, V max 30 km\h - taka skrzynia w 80 KM to naprawdę nie porozumienie

Proxima plus - 16x16, V max 30 km\h - jest naprawdę ok

Proxima plus - 16x16, V max 40 km\h - duże skoki prędkości, w transporcie jest szybciej ale do prac polowych lepsza jest V max 30 km\h

 

W jakim polmocie bym nie siedział to nigdy nie było naklejki z prędkościami na poszczególnych biegach ... a wielka szkoda. Dostępu do instrukcji nie mam, a w sieci nigdzie nie znalazłem takiej "ściągawki".

 

Dlatego będę bardzo wdzięczny nawet za foto tej strony z instrukcji ...

Poszukaj jakie są prędkości na poszczególnych biegach w valtrze A bo w końcu to ta sama skrzynia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Poszukaj jakie są prędkości na poszczególnych biegach w valtrze A bo w końcu to ta sama skrzynia :D

No dobra, ale mogliby się tak nie chować, ani na stronie Warfamy, ani na szybach nie ma takiej informacji. Przecież nikt nie oczekuje cudów; tak samo jak z tym udźwigiem podnośnika-niby zwiększyli, ale na ich stronie też nic nie ma o tym. Sam się zastanawiam nad tym ciągnikiem, a skoro to jest 'supertraktor' to wypadałoby się wszystkim pochwalić. A tak jest wrażenie, ż oni sami nie wiedzą co w tej maszynie siedzi.

 

Pytanie krótkie: Jaka jest V max Polmota H?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinh    0

Witam

Jestem tutaj nowy, ale szukam opinii na temat ciągników Polmot H. Skłaniam się do zakupu takiej maszyny, ale zbieram opinie i praktyczne rady. Oglądałem Zetora, Cesa, Deutz Fahra, Masseya, Farmtraca tego 98 KM, ale chyba jednak zdecyduje się na Polmota.

Doradźcie coś :blink: jak macie już doświadczenia z tymi ciągnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElvisPL    1

Ciekawi mnie jedno.... Czy jakieś czasopismo przetestowało te maszyny ???

 

Chętnie bym zobaczył jak wypada w porównaniu do innych ciągników np. Farmtrac-iem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedelowy    0

Pytanie krótkie: Jaka jest V max Polmota H?

 

Coś około 35 albo 36 km/h.

 

Kiedyś w Top technice był raport z jazdy Pol-mota.

 

I jak go tam ocenili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElvisPL    1

Mam kilka pytań :

 

Gdzie się podłącza hydraulikę od ładowacza ?? ( czy nie zmniejsza się liczba wyjść w tyłu do 2 pary to i tak nie jest za dużo...)

 

Czy można zwiększyć liczbę wyjść hydraulicznych i o ile oraz jaki jest koszt dopłaty ?? ( załóżmy że będę chciał np. przedni TUZ a na nim pług do śniegu. jedna para wyjść będzie do sterowania ramionami góra-dół a druga para posłuży do regulacji pługa - wtedy żadna z tyłu już nie zostanie ??? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam30    1

Mam kilka pytań :

 

Gdzie się podłącza hydraulikę od ładowacza ?? ( czy nie zmniejsza się liczba wyjść w tyłu do 2 pary to i tak nie jest za dużo...)

 

Czy można zwiększyć liczbę wyjść hydraulicznych i o ile oraz jaki jest koszt dopłaty ?? ( załóżmy że będę chciał np. przedni TUZ a na nim pług do śniegu. jedna para wyjść będzie do sterowania ramionami góra-dół a druga para posłuży do regulacji pługa - wtedy żadna z tyłu już nie zostanie ??? )

ElvisPL To więc tak przedni ładowacz ma swoje zasilanie hydrauliki,a przedni tuz ma zasilanie z tylych wyjśc ,bynajmniej tak jest u mego brata.Miał jeszcze domawiac rozdzielacz w osobny do regulacji z przedniego tuza ale zrezygnował ,tak jak patrzylismy to mozna by jescze dokupic jeszcze jeden jak jest orginalny i połaczyc je miec 4 wyjścia ale puki co nie ma takiej potrzeby.Tak wiec jest tak jak mówisz, a z dopłata za dodatkowego rozdzielacza to miało byc tak że mieli za darmo załozyc koszt tylko dodatkowego rozdzielacza a ile to nie wiem bo brat nie drazył tego tematu ,obciazniki dokupi za to .A tak na koniec z pełnymoprzyżadowaniem ładnie się prezentuje.

Edytowano przez adam30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

No i co z tymi Polmotami, jak się sprawują? Dobrze zapalają w zimie?

Podzielcie się opiniami użytkownicy, wiem, że w okolicach Pszczyny jest ich pare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw88    0

No i co z tymi Polmotami, jak się sprawują? Dobrze zapalają w zimie?

Podzielcie się opiniami użytkownicy, wiem, że w okolicach Pszczyny jest ich pare.

 

 

A co zamierzasz kupować polmota??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Teraz już wiem trochę na temat pol mot h posiadam ten model już miesiąc pojeździłem sobie trochę pobawiłem się ładowaczem mam teraz 80 mth i jak narazie brak przecieków brak awarii ładnie chodzi. Zużycie paliwa bardzo przyzwoite na 1 mth pracy z ładowaczem 3-3,5 litra mam porównanie do pronara 82a i pol mot zużywa połowę tego co mtz w lekkiej pracy zobaczę jeszcze jak to wyjdzie w ciężkiej pracy na polu ale narazie jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

80 mth to tyle co nic, żebyś miał 800 albo najlepiej 8000 mtg to można opinie wydawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Wiesz tak sobie myślę że w miesiąc ciężko jest zrobić 800 mth do tego w zimie napisałem też że zobaczę jeszcze co będzie w ciężkiej pracy i dodałem że "narazie" jestem zadowolony. Radzę myśleć nad tym co się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedelowy    0

No i co z tymi Polmotami, jak się sprawują? Dobrze zapalają w zimie?

Podzielcie się opiniami użytkownicy, wiem, że w okolicach Pszczyny jest ich pare.

Po tygodniu bez odpalania przy około - 20 padł aku, ale przy pozostałych ciągnikach i samochodach też mam praktycznie nowe akumulatory (max rok) i niestety wszystko padło ;P Wszystko stało pod chmurką.

Po naładowaniu Polmot zapalił bez większych problemów przy około -15.

Jak do tej pory nabite 12 mth, więc ciężko mi coś powiedzieć na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

wydaje mi sie ze 1 mtg to coś okolo 45 min.

 

o kutfa to cholernie szybko leca te motogodziny

u mnie w masseyu to 1 motogodzina w orce odpowiada godzinie zegarkowej

 

Ostatnimi czasy intensywnie szukam czegoś do 130/140 tyś brutto.

10014H bardzo mi się podoba ale obawiam się, że mogę być niezadowolony z powodu skrzyni biegów, mam już swoje podejście do skrzyń biegów... ( oraz tylko 2 par wyjść hydraulicznych z tyłu )

 

Przykładowo:

 

HN TD80D - 12x12, rewers mechaniczny, V max 30 km\h - nawet spoko...

NH TD5030 - 12x12, rewers mechaniczny, V max 40 km\h - porażka, stanowczo za duże skoki prędkości

JD 5080M - 16x16, rewers hydrauliczny, V max 40 km\h - rewers rewelacja!!! Stopniowanie lepsze niż 12x12 ale to jeszcze nie to...

Proxima - 10x2, V max 30 km\h - taka skrzynia w 80 KM to naprawdę nie porozumienie

Proxima plus - 16x16, V max 30 km\h - jest naprawdę ok

Proxima plus - 16x16, V max 40 km\h - duże skoki prędkości, w transporcie jest szybciej ale do prac polowych lepsza jest V max 30 km\h

 

W jakim polmocie bym nie siedział to nigdy nie było naklejki z prędkościami na poszczególnych biegach ... a wielka szkoda. Dostępu do instrukcji nie mam, a w sieci nigdzie nie znalazłem takiej "ściągawki".

 

Dlatego będę bardzo wdzięczny nawet za foto tej strony z instrukcji ...

 

hahaha

ale się uśmiałem

kolego ty chcesz mies skrzynie rozstopniowana ze kazdy bieg to pół kilometra!!!!!

wróce sie do swojego masseya mam skrzynia dyna-4 czyli 4 biegi z 4 półbiegami

w orce jeżdze na 3 biegu zakres A i B (na 3A przy 1800 obrotach mam ok 8 km na godzine)

w sianiu 3 bieg i zakres od A do C na D już nie bo zaszybko

jeśli chodzi o transporty to na szosie z 2 dychami to zaczymam od 3A i do 4D czyli 8 biegów bez problemu rozpedzam sie do maksa, przy tym rozstowpniowaniu co ja mam w skrzynie to w spokojności wystarcza

a 1 biegu uzywam do wpychania przyczep lub do podjeżdzania do pługa czy cos, a 2 biegu to w głeboszu lub wyciagania przczepy w cięzkich warunkach

WIĘC uważam ze w ciagniku do 100 koni skrzynia 12/12 wystarczy bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj