rolnikzmalopolski

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
OKEY    154

No to jesli masz takie problemy to tym bardziej wsiadaj w ciagnik i jedź w pole i jeździj dotąd aż ciagnik stanie i dzwoń po serwis i nie przyjmuj tłumaczenia ze oni nie wiedza , nie mogą ,żeby dzwonić do lublina i takie tam. Maja zrobic i koniec ciagnik ma byc sprawny a jesli nie moga naprawic to wymiana na wolny od wad . najważniejsze to nie odpuszczać i nękać ich ile sie da póki jest gwarancja bo później dopiero bedziesz mial problem. druga sprawa to jesli usuwali i nie usuneli problemu to powinni przedłużyć gwarancje. 'No i dobrze było by dołożyć pare zlotych i wziać jakiegos niezależnego rzeczoznawcę rzebyś w przyszłosci miał jakąś podstawę w razie sprawy sądowej . Jak i możesz poradzic sie jakiegos prawnika co z tym zrobić. jak bedziesz miał już wiedze o tym jakie prawa Ci przysluguja to jedzies do lublina i na miejscu rozmawiasz z kimś odpowiedzialnym.

Mozesz jeszcze poradzić sie rzecznika praw konsumenta czasami jak taki rzecznik jednym telefonem może obudzić taki serwis czy producenta i nastawic go na odpowiednie tory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam30    1

Miał ktos awarie sprężarki powietrza polegającej na tym że pekł korbowód ? podobno wadliwe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odbieram bydło od jednego rolnika który ma pol młotka..

Ja się na ciagnikach nie znam.. ale ten jego wiecznie rozpruty 3 razy padła pompa jakas od hydrauliki

Silnik mimo ze ciagnik ma niecałe 2 lata ma dodatkowe chłodzenie olejem cały zarzygany

Ostatnio byłem to miał rozebrany przednie koło i były popękane te zębatki w środku cały czas ma z nim jakieś przeboje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam30    1

Mam pytanko , pekł mi pasek klinowy napedzajacy spreżarke w polmocie h 10014  , móg by mi kurys z forumowiczów  posiadajacy  zerknąć i podac jaki rozmiar ma , bo sie  zagubił  a nie mam zapisane nigdzie :( , był bym bardzo wdzięczny .

Edytowano przez adam30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam145    0

Witam. Mam pol mota 10014 h trzeci rok. 1400 mth i odpukać nic się nie dzieje. Ale jeśli mam go polecić to lepiej odradzę. Serwis do d*py warfama klienta ma za nic. Tylko sprzedać i niech się klient martwi. Zbiła mi sie szuba lewa od drzwi. Pół roku czekałem na szybe. Serwis mówi że Lublin nie dostarczył, a w Lublinie brak na ,magazynie. Ogólnie syf. Może i on jest tani i ekonomiczny. Ale wolałbym wydać nawet 100 tys. więcej i mieć takie rzeczy w nosie.  Kolega ma John deera 7 lat coś koło 90-95km robi wszystko, od pracy z ładowaczem po opryski agregat pług i transport. Obrabia jakieś 70-80 ha. i nic nigdy mu sie nie popsuło. Sorry raz przyjechał serwis bo mu rozdzielacz jeden nie chciał chodzić. i tyle. a w pol motach jak czytam to teraz żałuje że kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arus321    0

Ja tęż miałem problem z pompą hydrauliczną.Raz mi pompę wymieniali tylko to nie jest rozwiązanie problemu.Ja zamiast zalać układ olejem podanym w instrukcji kupiłem najrzadszy olej przeznaczony do hydrauliki, ponieważ ten co jest podany w instrukcji to jest olej przekładniowy a nie do hydrauliki i problemy z hydrauliką się skończyły.Co prawda hydraulika nadal jest gorąca ale problemów nie ma od 1000mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam30    1

Witam , czy komuś  wyrobił się wałek sprzęgłowy w polmocie   i jaki jest koszt tego wałka , dziś się zepsuł ciagnik jechał i  nagle zaczeło zgrzytac i stanoł, i na 90  % to wałek sprzegłowy   juz drugi raz  tylko że w tedy  wymiana była na  gwarancji i miał 700 motogodzin  , a teraz  1800  wychodzi na to że co około 1000motogodzin  psuje się ten wałek ,tak jak by byłe ze słabego materiału , czy wogule miał ktos problem z tym , i jakie doswiadczenia w tym temacie byłbym wdzieczny jak by ktos wiedział jaki jest koszt takiego wałka. pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaKub2090    10

ja nie miałem takiego problemu. Jedynie powracającym problemem jest klimatyzacja, ale kiedyś wcale nie było klimatyzacji, wiec to jest jeszcze do przeżycia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pol-mota 10014H dawał rade ale do czasu potem zaczęły sie awarie.Dużym problemem był tam nie udany układ paliwowy ale jest przerobiony I narazie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj