Zaloguj się, aby obserwować  
chop

Zetor czy NH (70-80 KM)???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chop    0

Witam

Pytanie jak w temacie. Mam trudny orzech do zgryzienia. Interesuje mnie ciągnik z tego przedziału mocy. Jednak tu pojawia się problem.

Mianowicie zetor z odpowiednim doposażeniem wychodzi w cenie minimalnie tylko mniejszej od NH. Porównuje dwa modele: Zetor Proxima 80 (dawna 75), oraz NH T5030.

Za zetorem przemawia większa liczba koni, liczona w innej normie, oraz 10 tyś mniej. Ale Czy warto zaoszczędzić?? Jeśli możecie podajcie inne modele w cenie do 150 tyś zł

 

Z góry dziękuję za wszystkie możliwe odpowiedzi wraz z argumentami :rolleyes:

 

PS

Moderatorze, jeśli takowy temat jest, to przepraszam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Na prow ? Ja gdybym mógł to bym brał zetora bo później w awarii nh cie kieszeń zaboli taki jest przynajmniej moje zdanie Pozdro


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy myślą że jak zetor to naprawią za grosze a jak jakiś "zagraniczny" to ziemie będą musieli sprzedać w przypadku awarii a to jest nonsens! Przyjęło się tak że skoro do starego zetora pojechałeś po części do pierwszego lepszego sklepu to i do nowego dostaniesz a to niestety nie jest prawda!

 

Jaka jest teraz skrzynia w zetorze ma już biegi pod obciążeniem? NH w serii t 5000 już chyba takową oferuje i to byłby + na NH podejrzewam że silnik bedzie oszczędniejszy kolejny + dla NH Jednak będzie słabszy od zetora czyli + dla zetora porównywałeś udźwig tylnego podnośnika ? Nh ma juz chyba EHR a zetor ma? Mogę się mylić co do EHR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Zetor ma ehr, mój z 1997r ma. A części są porównywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chop    0

Panowie żadna Proxima nie ma ehr, a NH za dopłatą i to nie małą :unsure:

Zetor dopiero od plusa ma jeden półbieg, NH w standardzie ma 4 biegi i 3 zakresy czyli 12/12 i szybką skrzynie,no i rewers elektro, w zetorze trzeba dokładać 4 tyś. za to <_< a rewersu i tak takiego nie będzie, taki tylko w Power :unsure:

Proxima plus doposażona na wzór tego NH będzie cenowo bardzo podobna :unsure:

 

Pytanie: dużo ludzi poleca Proxime bo jest ciężka i długa. Wg suchych danych NH nie jest taki zły... Czy mają rację??? :unsure:

Edytowano przez chop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chop    0

Nie, DF odpada, jakoś mnie nie przekonuje wygląd tego ciągnika

Jak tak patrzę to Proxima 70 równa się NH T5030, chodzi o kuce pod maską <_<

Edytowano przez chop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytusT1    0

niewiwm jak tam jest z moca ale mój nh np w kosiarce 3metrowej pali 5-6 l a o zetorach raczej niezbyt pochlebne opinie slycac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a jakie wyposażenie ciągnika cię interesuje?

a moc musi być z tego przedziału czy może być trochę większa, bo za ok 150 brutto można już kupić proxime power 90 o mocy 87KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja też stawiałbym na NH, te modele mają już dużą kabinę, rewers elektrohydrauliczny, są zwrotniejsze i ekonomiczniejsze od Zetora, w razie potrzeby NH możesz dociążyć, a jak ci obciążniki nie będą potrzebne to je zdejmiesz, wiele ludzi jest takiego myślenia, że jak stare Zetory były nie do zajechania to te nowe też takie są, do starych Zetorów części kupiłeś w każdym sklepie a do nowych też tam kupisz??? porozmawiaj z kolegą @wiesmag, on ma Zetora 5341 i NH TD80D, posiada te ciągniki i niech się wypowie w tym temacie :rolleyes:

Edytowano przez zetorek1607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chop    0

Wyposażenie przedstawię na przykładzie Proximy 80, do której to muszę(chcę) dołożyć:

opony przód 13,4-24

opony tył 16,9-34

obciążniki przód i tył( nie musi być na full)

szybka skrzynia (40km/h), 6-biegowa z rewersem

dodatkowa para hydrauliki

kogut

siedzenie mechaniczne gramera

sterowanie zewnętrzne tylnym tuzem

 

Teoretycznie tyle, to wszystko ma NH w standardzie jak pytałem. Po jeździe nim jestem mile zaskoczony działaniem tego rewersu. Ale jednak wg normy zetora on ma tylko 60 parę koni, czyli tyle co Proxima 70. I teraz na poważnie i nad tą się zastanawiam, bo ona wyjdzie w okolicach 120 tyś, czyli będzie dodatkowa kasa na graty do niego. Sam nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

niewiwm jak tam jest z moca ale mój nh np w kosiarce 3metrowej pali 5-6 l a o zetorach raczej niezbyt pochlebne opinie slycac

 

No to moja cierpliwość dobiegła końca takżę śmiem kolegi za pytać odnośnie tylch niezbyt pochlebnych opini zetora na temat spalania ile gdzie jak komu? sąsiadowi wujkowi? stryjkowi... jakieś pół roku temu wałkowaliśmy temat o spalaniu i nic podobnego co więcej troche mnie tu nie było ale porównaliśmy spalanie i w orce proxa i agrofarm pali tyle samo JD więcej. NH nigdy z tym ciągnikiem nie miałem stycznośći tzn raz siedziałem na pokazach to na główny ciągnik to taki ,,wąski lekki mały'' a do tego kabina jest totalną porażką. Strzelam też że proxima ma większy udzwig tuza i jest cięższa jak na 70 km to bedzie potężny ciągnik ze swojej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

@chop zrobisz co zechcesz ;) Do Ursusa i Zetora ludzie są bardzo przekonani i ich nie przekonasz że inne ciągniki są lepsze ;) Wdziałem różne Zetory i NH w akcji i mówcie co chcecie ale NH mi sie lepiej podoba... Lepsza skrzynia(więcej przełożeń) i praca w polu jest o wiele lepsza ;) Co do spalania... Sąsiad ma 5211 i mówi że mu pali 10 l/ha w orce 3x30 na zime... W okolicy coraz więcej ludzi rezygnuje z Zetorów i Ursusów na rzecz zagranicznych traktorów... Części nie są jakoś powalająco drogie ;) Sam mam Forda 4610 i ma ponad 12 400 mth i chodzi jak zegarek i jest w org. Teraz tylko musze w nim pompe zregenerować... Znajomy kupił 7211 i padła mu pompa chociaż ma 7 000 mth na liczniku... Za regeneracje dał prawie 900zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W rzeczywistości (nie wiem jak ów Ford zlicza mth) te 7000 mth Zetora może być większe niż 12400 mth Forda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

@mister tu jest mowa o ciągniku serii T5000 a nie TD5000, w serii T5000 kabina jest podobnej wielkości kabiny w Zetorze, więc nie jest taką totalną porażką<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basior    7

Witam ja na twoim miejscu bym brał NH jednak zagraniczne ciagniki według mnie sa lepsze wygoda jazdy i wszystko do tego rewers to dla mnie przemawia na korzysc NH i to własnie jego bym brał.

 

Pozdrawiam Basior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

ale nh seri t to całkiem inna półka cenowa niż zwykła proxima, zwykłą proxime (ewentualnie plusa ) należało by porównywać do nh td a nie t


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja byłbym za zetorem jest to ciezki mocny traktor i nie pali wcale tak duzo jak niektórzy mówią

NH serii T5000 lepiej porównać do Proximy Power oba mają EH rewersy


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Nie zastanawiaj się nad modelem nh t 5030 on jest tylko o około 1000zł tańszy od modelu t 5040. przynajmniej tak było jak ja zamiawiałem we wrześniu. a to masz 10 km więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@mister tu jest mowa o ciągniku serii T5000 a nie TD5000, w serii T5000 kabina jest podobnej wielkości kabiny w Zetorze, więc nie jest taką totalną porażką<_<

A to pardon to w tych większych do kabiny nic nie mam absolutnie chodz też nie miałem z nimi do czynienia ale widać nawet na zdjęciach i dzięki kolego za zwrócenie uwagi bo sie zagapiłem i to już któryś raz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@zetorek1607-nie wypowiem się-powód-zaraz naskoczą na mnie fani zetora co na liczniku mają około 100 godzin-poczekajmy do 1000.

części do zetora tanie-to już przeszłość.

w pysk sobie pluję że w 2002 roku nie postawiłem na NH TL70-był wtedy prawie dwukrotnie droższy od zetora,jednak nie żałowałbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Miałem podobny dylemat i wybrałem NH T 5060, chciałem 5040 ale nie było z mi zależało na czasie.Wcale nie żałuję.Zetor po skompletowaniu wcale nie wyszedł tak dobrze cenowo jak NH a to jednak dalej Zetor. Bez obrazy ludzie, nie mam nic przeciw tej marce ale jakoś mi nie podchodzi.

 

Co do spalania w NH to nie jest tak różowo, przynajmniej u mnie, po przesiadce z MTZ 82, który palił chyba z pół tego co NH.Przy sianiu rzepaku spalił mi 5 litrów na ha a siałem z 3,5 hektara na godzinę.A nie przekroczyłem 1600 obrotów na silniku.

 

 

Tylko to mogę mu zarzucić a poza tym to nie mogę nic na niego powiedzieć.

 

Mój jest na oponach Teleborgach z przodu 420/ chyba 24 a z tyłu 520/70/34. Naprawdę przyczepność mają bardzo dużą.Wąski to on nie jest ,a jak dla mnie za szeroki bo do garażu ledwo nim wjeżdżam a drzwi są 3 metry szerokie, i niekiedy lusterkiem zawadzę.

 

 

Co do siły to ma i to sporą. Przy rzepaku w polu jeździł z przyczepami gdzie ładowałem na 18 ton rzepaku, Na koniec przełączałem na polowe, ale na drodze to szosowymi spokojnie ruszał.Nawet jak sąsiad jechał nim do skupu z rzepakiem to się zdziwił że to ma taka siłę.

 

Nogi do sprzęgła nie trzeba używać bo pięknie rusza z rewersu.

 

 

Denerwuję mnie niekiedy brak siedzenia dla pasażera.Ale "tapicerkę" ma super, z miękkiej gumy, przyjemnej w dotyku.

 

Szkoda że nie mam EHR ale siedzenie pleumatyczne też super.

 

 

Poprawka. Nie chodzi mi że tańszy NH od Zetora, tylko że różnica była nie zbyt duża na korzyść Zetora, więc powiedziałem sobie że taki ciągnik kupuję chyba raz, więc wolę dać trochę więcej, niż później żałować ze pożałowałem trochę pieniędzy.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytusT1    0

No to moja cierpliwość dobiegła końca takżę śmiem kolegi za pytać odnośnie tylch niezbyt pochlebnych opini zetora na temat spalania ile gdzie jak komu? sąsiadowi wujkowi? stryjkowi... jakieś pół roku temu wałkowaliśmy temat o spalaniu i nic podobnego co więcej troche mnie tu nie było ale porównaliśmy spalanie i w orce proxa i agrofarm pali tyle samo JD więcej. NH nigdy z tym ciągnikiem nie miałem stycznośći tzn raz siedziałem na pokazach to na główny ciągnik to taki ,,wąski lekki mały'' a do tego kabina jest totalną porażką. Strzelam też że proxima ma większy udzwig tuza i jest cięższa jak na 70 km to bedzie potężny ciągnik ze swojej klasy.

 

od wujenki sasiad ma frontere taka chyba 110 km i cos tam narzekal na to spalanie a mi tam wygodnie w tej porazce a do kosiarki i zgrbiarki te 5 ton udziwigu tez wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

W rzeczywistości (nie wiem jak ów Ford zlicza mth) te 7000 mth Zetora może być większe niż 12400 mth Forda.

jak dla mnie twój post to humor miesiąca ;) Tyle ci powiem. Mówcie co chcecie... Zetory nie są złe traktory ale jak kupowałem z ładowaczem i miałem za 7211 dać ponad 25000 zł to bym wolał kupić jakiś zagraniczny 4x4 za tą kase... Za Forda dałem nie całe 17000zł i a nic nie odbiega od 7211 ;) A ma pare KM mniej. Widziałem wiele zagranicznych traktorów z przebiegiem ok 10000mth i one jeszcze 2. tyle pochodzą ;) Nie mówie że mój Ford jest jakiś pro, ale zagraniczne traktory są lepsze niż te wasze Ursusy i Zetory ;)

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj