Zaloguj się, aby obserwować  
Rolnik360

Ursus 914 vs MF3055

Polecane posty

Rolnik360    0

Witam.Potrzebuje ciągnika na 40ha do ciężkich prac,(pług,tur,agregat). Wybór padł na u914 i mf3055.

Uwzględniam:

-spalanie

-przyczepność

-wytrzymałość

-awaryjność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Ursus 914 moc: 82 KM przy 2200 obr/min maks. moment obrotowy: 268 przy 1450 obr/min waga: 4380kg skrzynia 12/4

Massey 3055 moc: 75 KM przy 2200 obr/ min maks. moment obrotowy: 283 przy 1400 obr/min waga: 4000kg skrzynia 16/16 z rewersem

 

Ursus cięższy i mocniejszy za to w Massey'u na pewno komfort pracy będzie lepszy. Ja bym chyba wybrał Massey'a zawsze można go dociążyć i jednak lepiej i wygodniej będzie się nim pracować, a na dostępność części zamiennych nie jest zła i mimo iż będą droższe nić do 914 to Massey mniej awaryjny :)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 ursusy i obrabiam 54 ha ale komfort pracy jest marny. 1224 zamierzam zamienić na MF 8140. Przede wszystkim w ursusach niema komfortu i półbiegów które są czasami przydatne. Ursus jest też bardziej awaryjny od MF. W spalaniu paliwa MF też przewyższa 914 - mają one bardzo oszczędne silniki sisu, perkins lub valmet

 

Zdecydowanie bierz MF

Edytowano przez benekbks1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ursus 914 do pługa i do agregata oraz tura jest lepszy i silniejszy a także cięższy od mf'a moim zdaniem 914 lepszy od mf'a wink.gif

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

kolega ma 914 i jak mowisz ciaga nim 5 skib ale jak kolega pisze ze to ma byc do ciezkiej pracy wiec napewno 5 skib nie bedzie ciagac bo co to za orka ;p ....

miedzy tymi dwoma to bym wybrał 914 jednak..

ale .. :) ile masz na ciagnik przeznaczone ??

nie myslałes nad czyms innym ??

np . na case 856 ?? na swoje latka ale maszynka sie spisuje :)

ja obrabiam nim 45 hek mam ciezkie ziemie i daje sobie swietnie rade z pługiem 4x35 kverneland .. spalanie ma około 16 litrow na hetktar zalenie jak kto jezdzi :) w agregacie tez sie spisuje :) talerzowke smiało ciaga 2.90 m ...

mało awarujny ale to zalerzy jak kto dba ... konfort napewno lepszyt od 914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

za taka sume nie brał bym 914 i mf ;p ja bym pomyslał o JOHN DEERE 3050 albo Fendt Favorit 610 LS do 40 tys kupisz uzywane

Edytowano przez reset1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
....a na dostępność części zamiennych nie jest zła i mimo iż będą droższe niż do 914 to Massey mniej awaryjny :)
Mniej awaryjny wypracowany zagraniczny MF niż ursus którego można dostać w lepszym stanie za te same pieniądze?

Dostępność części? U mnie do MF tylko na zamówienie.

 

 

Ja mam 4 ursusy i obrabiam 54 ha ale komfort pracy jest marny. 1224 zamierzam zamienić na MF 8140. Przede wszystkim w ursusach niema komfortu i półbiegów które są czasami przydatne. ... W spalaniu paliwa MF też przewyższa 914 - mają one bardzo oszczędne silniki sisu, perkins lub valmet...

Jakie 4 ursusy?

Półbiegi? Jest wzmacniacz który np u mnie w 10145 sprawuje się bardzo dobrze.

Co do paliwa - ursus pojedzie prawie na wszystkim, nie wiem jak MF.

 

 

Ursus 914 do pługa i do agregata oraz tura jest lepszy i silniejszy a także cięższy od mf'a ;) mój kumpel ma takiego i on tym ursusem to z 5 skibowym pługem chodzi i agregatem 3m :)
a świstak siedzi i zawija w sreberka. U mnie Z10145 ma w czwórce co robić a o 5 skibach to można zapomnieć. Zależy jakie ma się grunta.

 

 

Ogólnie jeżeli MF jest w dobrym stanie to warto się za nim rozejrzeć - taka moja opinia. Jeżeli w pierwszych minutach oglądania ciągnika już coś w nim widzisz trefnego to poszukaj sobie URSUSa/ZETORa typu 1034/10245. Poza tym case o którym wspomniał reset1990 jest przyjemnym ciągnikiem (trochę mało nim jeździłem) i dla mnie trochę lekkimm.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ursus 914 do pługa i do agregata oraz tura jest lepszy i silniejszy a także cięższy od mf'a ;) mój kumpel ma takiego i on tym ursusem to z 5 skibowym pługem chodzi i agregatem 3m :)

 

To nie zależy od tego ile skib a szerokości wielkości skib facio jeździ dx z 6 skibowym pługiem a ja fendtem 130 konnym i pługiem 4 skibowym który jest szerszy od jego 6 skibowego więc...

 

Powiem tak te masseye mają bardzo dużo elektroniki przez co paszla skrzynia ja bym brał ursusa ze względu na awaryjność a poza tym do 914 części tańsze a do MF napewno droższe jedyny plus w tym mf to oszczędność.

Sam mam fendta który ma napewno więcej elektroniki tylko , że w tych masseya"ch skrzynie szybko idą a w fendtach zresztą spytaj sie użytkowników to samo ci powiedzą.

wracając do tematu wg. mnie leprzy ursus niż ten mf chyba że weźmiesz jakiegoś mechanika to będzie leprzy.

Rób co chcesz od ciebie zależy którego kupisz nie od naswink.gif.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

Poza tym case o którym wspomniał reset1990 jest przyjemnym ciągnikiem (trochę mało nim jeździłem) i dla mnie trochę lekkimm.

 

 

 

no jest lekki bo mało ktory ma zakladane obciazniki na kołach ..;/ moj nie ma ani z przodu ani na kołach ale to mozna dokupic . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

jeżeli chodzi o wage to zdecydowanie ursus

podkreślam jak wspominałem te masseye mają awaryjną skrzynie...

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej awaryjny wypracowany zagraniczny MF niż ursus którego można dostać w lepszym stanie za te same pieniądze?

Dostępność części? U mnie do MF tylko na zamówienie.

 

 

 

Jakie 4 ursusy?

Półbiegi? Jest wzmacniacz który np u mnie w 10145 sprawuje się bardzo dobrze.

Co do paliwa - ursus pojedzie prawie na wszystkim, nie wiem jak MF.

 

 

a świstak siedzi i zawija w sreberka. U mnie Z10145 ma w czwórce co robić a o 5 skibach to można zapomnieć. Zależy jakie ma się grunta.

 

 

Ogólnie jeżeli MF jest w dobrym stanie to warto się za nim rozejrzeć - taka moja opinia. Jeżeli w pierwszych minutach oglądania ciągnika już coś w nim widzisz trefnego to poszukaj sobie URSUSa/ZETORa typu 1034/10245. Poza tym case o którym wspomniał reset1990 jest przyjemnym ciągnikiem (trochę mało nim jeździłem) i dla mnie trochę lekkimm.

 

C 355

C 360

914

1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Poco ci massey 8140 na 54 ha on jest przeznaczony na 200 ha a nie na 50 laugh.gif.

 

ten pierwszy super ten drugi odpada.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

Massey-Ferguson 3065 ten ładniejszy i nowszy :)

ps .. a nie lepiej ci kupytac cos z turem ? jak mowisze wyzej do tura to nie lepiej szukac z turem ?? wsumie za 40 tys cos by znalazł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poco ci massey 8140 na 54 ha on jest przeznaczony na 200 ha a nie na 50 laugh.gif.

 

Przyjedź do mnie na żuławy, po oraj chwilę i dopiero wtedy się wymądrzaj...

Mam ciężkie i gliniaste ziemie. Czasami 1224 z 3 skibowym pługiem męczy się na 3 terenowej

Poza tym zamierzam wrońcu doznać trochę komfortu podczas pracy........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik360    0

Komfort jaki jest w u914 mi wystarcza. :rolleyes: A jak jest z spalaniem w ursusie??Jedni mówią 10l,inni 7lub8,a jeszcze inni 14l.Tur w przyszłości :D

Edytowano przez Rolnik360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komfort jaki jest w u914 mi wystarcza. :rolleyes: A jak jest z spalaniem w ursusie??Jedni mówią 10l,inni 7lub8,a jeszcze inni 14l

 

To zależy od ziemi, wiadomo na ciężkiej dużo spali . Mój dziadek mówił zawsze tak o ususach: czy ciągnie pełną czy pustą przyczepę zawsze dużo spali :)

 

Ja w tamtym roku orałem po burakach 1224 z B 200 (4skibowym) to na 4,2 ha spaliłem 190l paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

Komfort jaki jest w u914 mi wystarcza. :rolleyes: A jak jest z spalaniem w ursusie??Jedni mówią 10l,inni 7lub8,a jeszcze inni 14l.Tur w przyszłości :D

 

 

widzisz sam sobie odpiedziałes co wziac ;P ze spalaniem to jest tak :D jak masz ciezka noge to wiadomo ze wiecej ci spali :0 a jaka masz klase ziemi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Przyjedź do mnie na żuławy, po oraj chwilę i dopiero wtedy się wymądrzaj...

Mam ciężkie i gliniaste ziemie. Czasami 1224 z 3 skibowym pługiem męczy się na 3 terenowej

Poza tym zamierzam wrońcu doznać trochę komfortu podczas pracy........

 

A czy ty mówiłeś przedtem o twoich ziemiach? nie więc skąd mam wiedzieć jakie ty masz ziemieangry.gif?

pomyśl dla tych którzy mają normalne ziemie 170 km na 50 ha to ok.

ja mam 100 ha i wystarcza mi fendt 412 vario 130 km 4cyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

widzisz sam sobie odpiedziałes co wziac ;P ze spalaniem to jest tak :D jak masz ciezka noge to wiadomo ze wiecej ci spali :0 a jaka masz klase ziemi ?

 

 

 

moj case 856xl na 5 hektarow ciezkiej ziemi ( ił i glina) to spalił mi 80 litrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj