samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Rafal180    4

heh to wiadomo o co chodzi :) zreszta u nas kapusta pewnie ładniejsza :)

 

 

Dzisiaj kolejny trasport poszedł:) a w czwartek kolejny :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvu    0

Jestem z płn małopolski ziemie I i troche II klasy. Pekine miałem ale symbolicznie na wczesnych ziemniakach tak w czerwcusadziłem i ładna była. Chodzi mi o uprawe rozsady w tunelu ogrzewanym luty/marzec a w polu agrylem kryć. Tylko nigdy nie miałem tego pod tunelem, nie wiem jakie środki stos. bo napewno w takich warunkach gryb bedzie łapał i czy w takim cieple nie poparze rozsady.

 

ps. A co do białej to za rok posadze wiecej bo w tym też nie będzie płacić, także za tydzień/ dwa Ramko na 1/2 ha i potem Kamienna na ha

a reszta to pekin jak mi pomożecie we wczesnej uprawie.


ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

vvu, pekin tak wcześnie produkowany to duże ryzyko. Jak będzie miał za chłodno w tunelu albo na polu to wszystko wykwitnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Badylarz ma racje sam mam takie niemiłe doświadczenia z ubiegłego roku, udało mi sie wyprodukować ładną rozsade ale wiadomo jak to wiosną była narażona na duże różnice temperatury między dniem i nocą co spowodowało wykwitnięcie w pędy kwiatostanowe i nawet dobór odmiany która niby nie jest poddatna na jarowizacje nie pomógł, ja więcej sie we wczesnego pekina nie bawie bo to za duże ryzyko poza tym to trzeba mieć odbiorce na większą ilość towaru bo na giełdzie nie ma możliwości podania tego w większych ilościach. Moim zdaniem jeżeli sadzić pekina to pakować go w skrzynie i do chłodni i sprzedawać w lutym.

pozdro


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvu    0

U mnie ze zbytem nie ma problem, najwyżej cena może być niska. Zauważyłem że pakin ma stabilniejszą cene

i nie ma takich wachań, a poza tym już w skupie mówiłem gościowi że pekiny więcej sadze, a on że nie ma problemu.

A do tunelu chciałem wstawić taki elektryczny piec kaflowy, a za rok jak będzie płacić do postawie małą szklarnie z piecem CO.

Tylko problem jest z agrotechnikom bo jako ambityny rolnik nie chciałbym wydać na materiał 350 zł, zapikować, palić miesiąć

a potem żeby w kwiat poszła albo żebym ją pod tym tunelem spalił.


ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165
U mnie ze zbytem nie ma problem, najwyżej cena może być niska. Zauważyłem że pakin ma stabilniejszą cene

i nie ma takich wachań, a poza tym już w skupie mówiłem gościowi że pekiny więcej sadze, a on że nie ma problemu.

A do tunelu chciałem wstawić taki elektryczny piec kaflowy, a za rok jak będzie płacić do postawie małą szklarnie z piecem CO.

Tylko problem jest z agrotechnikom bo jako ambityny rolnik nie chciałbym wydać na materiał 350 zł, zapikować, palić miesiąć

a potem żeby w kwiat poszła albo żebym ją pod tym tunelem spalił.

 

 

Zamów sobie przez internet książke wydawnictwa plantpress pt "Uprawa kapusty pekińskiej" ja dałem za nią chyba ok 10zł wydatek nie duży a znajdziesz w niej mase przydatnych informacji na początek a reszta wiedzy to już własna praktyka i nauka na własnych błędach.

A co do ceny bialej to dostałem chyba w piątek wiadomość od kupca że potrzebuje białej i cena taka jak mówisz rafał, dobrze że sie nie wstrzymywałem i już w lutym wszystko wyprzedałem.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvu    0

Dzięki lukasx21. Co do białej to mamy już prawie kwiecień a ceny nie ma, w pół maja już pełną parą pojdzie świeża i wtedy dopiero będzie problem.


ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvu    0

Mm nigdy nie miałem włoskiej, ale coś mi sie wydaje że ze zbytem ciężko. Tak jak pory często nie idą ale cena dobra.


ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Zapowiada się na niezłą cenę a jak będzie dalej to czas pokaże.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Dużo macie białej na zime? Zaczynacie już zbiory czy czekacie jeszcze? A może już wszystko w przechowalniach/chłodniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja też kończę zbiory a najlepsze jest to że magazyn pusty plon też zadowalający i cena niezła.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

Ja tez uprawiam kapuste (sprzedaje szatkowaną) . W tym roku zasadziłem 0.6 ha .Wszystko zeszlo w 1 tydzień , często z zamówieniami nie mogłem sie wyrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Też sprzedawałem i sprzedaje nadal szatkowaną ale nie wszystko. A Ty kolego komu po ile i w jakich ilościach sprzedajesz jaka masz szatkownicę?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

I jak tam sprzedaż idzie?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Mam trochę inne pytanie, a mianowicie jakim środkiem pryskacie kapustę po wschodach na rozsadzie przeciwko chwastom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Jak panowie ceny u was?? Dzisiaj wujek dostał ofertę hurtowa po 50gr/kg. Jak to u was wygląda??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

U mnie na razie coś ucichło jak to po świętach, myślę że w tym tygodniu się ruszy. A kto mu oferował taką cenę jakaś hurtownia czy pośrednik?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvu    0

U nas ładna holenderska 60 gr. Kamienna 40,45 gr. Pekina 45 gr


ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

U mnie na razie coś ucichło jak to po świętach, myślę że w tym tygodniu się ruszy. A kto mu oferował taką cenę jakaś hurtownia czy pośrednik?

pośrednik. no u nas tez już się trochę ruszyło,dużo kupców szuka kapusty ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj